Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

https://teleguru.pl/analizy/analiza-smart-plan-lte-wspolny/ tu jest zawarta analiza planu LTE WSPÓLNY na podstawie Rególaminu. 

W przypadku abonamentu Smart Plan LTE Dodatkowy te same usługi są dostępne tylko wtedy, gdy na którymś koncie abonenckim Smart Planu LTE głównego dana usługa jest współdzielona - wynika z tego dość jasno - roaming jest współdzielony. 

ORANGE interpretuje to inaczej: 

  1. cenniku usług abonamentowych jest informacja, że przy Smart Planie Dodatkowym jest 1 GB Limitu UE, ale z zastrzeżeniem, że jest przyznawany tylko wtedy, gdy na tym samym koncie NIE występuje Smart Plan Główny
  2. jeśli występuje - transmisja danych na numerze dodatkowym jest doliczana do rachunku 
  3. I dalej Orange chce zafundować:
  4. Na pocieszenie dwie informacje od Orange:

    • u osób, u których pakiet się wyświetla - będzie rzeczywiście dostępny do końca okresu rozliczeniowego 
    • nawet bez pakietu koszty transmisji danych będą o wiele niższe niż wcześniej, bo wyniosą 0,04 zł za 1 MB danych 

Jeżeli odłączę numer dodatkowy od numeru głównego, kosz wynosi 40 zł to wtedy będzie dostępny darmowy internet?  Według cennika powinno być 1GB - Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny. 

Nie widzę na stronie Orange regulaninu odnośnie Planu Dodatkowego występującego samodzielnie, proszę o link. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Piotrekk85: mam plan Smart Plan LTE Główny  + 2 Dodatkowe. Jeśli chodzi o numery  Dodatkowe to rzeczywiście operator udziela rabatu na 2 pierwsze numery po 40 zł a zatem je dotuje lub inaczej mówiąc rozlicza abonament Główny niejako  podzielony przez trzy. Abonament Główny jest abonamentem drogim i operator udzielając abonentowi ulgi 80 zł niejako kalkuluje cenę łączną, jeszcze opłacalną dla niego ale łącznie za trzy numery. Z punktu widzenia operatora nie ma znaczenia czy numer Główny czy też Dodatkowe albo też każdy z osobna wykorzystają  np. dostępny w Roamingu pakiet 8 GB. Proszę zwrócić uwagę na to że np. wszystkie trzy numery w ramach jednej opłaty mogą się znaleźć za granicą i wtedy rozmowy między tymi numerami bez limitu mogą wygenerować znacznie wyższe opłaty niż wkalkulowany w cenę abonamentu wspólny pakiet 8 GB. Nie za bardzo więc rozumiem dlaczego operator stworzył taki precedens w cenniku, że wszystkie rozmowy oraz wiadomości w Roamingu są współdzielone i nieograniczone natomiast pakiet danych już nie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE


Krispl napisał(-a):

Oficjalne stanowisko Orange to 1 GB w Roamingu dla wszystkich numerów Wspolnych. 

 [...} numery dodatkowe zgodnie z Cennikiem usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament każdy z numerów dodatkowych otrzymuje pakiet 1 GB danych do wykorzystania w roamingu w ramach cyklu rozliczeniowego, niezależnie od tego czy numer działa wraz z numerem głównym czy osobno.


Jest już nowsze oficjalne stanowisko, tzn. wypowiedź Andrzeja z dnia 5 lipca. Więc prawdopodobnie trafiłeś na konsultanta który nie był dobrze zorientowany w sytuacji. W Cenniku roamingowym nie ma zapisu o takiej treści.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

A jesteś pewny, że stanowisko kolegi Artura (chyba nie Andrzeja ...)  jest właściwe  ? Ja cały czas mam na numerach Dodatkowych w Orange Online 1 GB i to jest zgodne z uzyskaną odpowiedzią pisemną z ORANGE. W takim razie złożę kolejne zapytanie jaki jest aktualnie pakiet w Roamingu na numerach Dodatkowych. Będziemy dalej drążyć temat aż do skutku. Nie może być tak, że Orange Online wprowadza klientów w błąd a konsultanci zmieniają zdanie jak przysłowiowe "rękawiczki".

 

Poza tym proszę zwrócić uwagę na to że tylko pierwsze dwa numery Dodatkowe są rabatowane z 40 zł na 0 zł. Kolejne 6 kosztuje 20 zł i operator za 20 zł nie przyznaje zgodnie z zapisem regulaminu żadnego pakietu internetowego w Raomingu a powinien ok. 0,625 GB. Aby to miało byle jaką logikę to Dodatkowe za 0 zł powinny mieć w takim razie regulaminoo 0 GB a Dodatkowe za 20 zł 0,5 GB internetu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Oho, wybaczcie, możliwe, że coś przespałem, bo w ostatnich kilku dniach bardziej zajmowałem się innym tematem, ale to sprawdzę i skoryguję - jeśli coś się zmieniło. Oczywiście odpowiedzi konsultantów są wiążące, tylko upewnię się czy dotyczą wszystkich czy jakichś określonych przypadków.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36266
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

@Krispl: wysokości rabatów na poszczególne numery dodatkowe zależą od wersji promocji. Jest kilka opcji + np. oferty z kartą dużej rodziny.

W najnowszej wersji bez KDR: dwie karty są za free, kolejne numery są po 15 zł (od trzeciego do ósmego) http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2001737/4099557395.pdf

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

W ramach płatnego abonamentu za 15 zł również powinien przysługiwać pakiet danych minimum ok. 400 MB w Roamingu. Zupełnie niezrozumiałe podejście operatora do sprawy. Orange nie obawia się o koszty generowane przez 8 kart Dodatkowych zakupionych za 90 zł podczas korzystania z nich za granicą w ramach "no limit" a blokuje wspólny pakiet danych warty 8 GB x 7,70 Euro (maksymalnie) miesięcznie przypadający na te numery ?

  

Np. w Nju za każdą złotówkę abonamentu zawierającego pakiet internetowy przysługuje 52 MB danych w Roamingu. Mając abonament za 29 zł otrzymujemy 1,46 GB przesyłu danych w Roamingu. Poza tym w Nju jest też numer Dodatkowy za 9 zł a z tego co czytam na ich stronie wynika, że wszystko jest dzielone. Pakiet 2 GB w Roamingu również. Więc chyba się da ...

 

Zupełnie odrębną kwestią jest to czy używanie np. 8 kart Dodatkowych za 90 zł cyklicznie za granicą zmieści się w ramach FUP czyli Polityki Uczciwego Korzystania. Bez problemu przecież te 8 kart można na zmianę co miesiąc  używać w tym samym kraju poza granicami Polski.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10965
  • 150

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

To ja dodam od siebie kilka zdań, niejako w zastępstwie @Artura al. kol. Andrzeja Mężczyzna: LOLBardzo szczęśliwy robotEmotikon: Mrugający

Nadal trwa okres przejściowy przy programowaniu docelowego rozwiązania. Rozważane są różne opcje. W tym czasie postanowiliśmy rozstrzygać ewentualne wątpliwości na korzyść klientów. Stąd takie a nie inne odpowiedzi na reklamacje.

 

btw: ja ten 1 GB również widzę u siebie (posiadam abonament w Smart Planie LTE Głównym z kwotą wyjściową 115,98 zł oraz drugi nr w Smart Planie LTE Dodatkowym)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 234
  • 7

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

I jak ludzie mają ufać operatorom, jak wszędzie kruczki i sztuczki regulaminowe. Plan LTE Wspólny, a tu wyjątki. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zaakceptuje fakt, że skoro jest to plan LTE Wspólny, to wszystkie usługi są wspólne, jak do tej pory, zamiast znów robić klientów w przysłowiowe bambuko czy innego konia 😉 

 

A nawet jeśli Orange wycofa się rakiem z tej zasady, każdy abonament LTE Dodatkowy powinien otrzymać minimum 2 GB, które wynikają wprost z CENNIKA planu LTE Dodatkowy (w myśl zasady: każde 10zł opłaty abonamentowej daje ok. 1 GB w roamingu, co znów wynika wprost z rozporządzenia UE). I mam ku temu dobre argumenty!

 

Na swoim koncie mam oprócz LTE Głównego 4 karty LTE Dodatkowe. Na fakturze mam naliczane opłaty w wysokości 40zł za każdą kartę LTE Dodatkową oraz zniżkę 130zł NA KONTO abonenckie (2×40 + 2×25, ale widoczne jako jedna pozycja 130zł). Tak, zniżka ta jest naliczna na poziomie KONTA, więc teoretycznie za każdy LTE Dodatkowy wnoszę opłatę 40 zł. Posiadam też zniżki Orange Open, Orange Extra, każda naliczana na poziomie konta, a ŻADNA z nich nie obniża limitu danych w roamingu. Ba, posiadam też zniżkę za umowę SIM-only, także obniża wysokości pakietu roamingowego. Nie widzę więc powodu, dlaczego LTE Dodatkowy miałby być "kastrowany" z pakietów danych w roamingu UE. A z wysokości opłaty abonamentowej za ten pakiet wynika właśnie że powinny być dostępne co najmniej 2 GB!

 

Bardzo proszę, by @Artur@Wiktor lub inni pracownicy Orange przedstawili moją argumentację komu trzeba 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Ludzie czytajcie regulaminy i cenniki. Wszystkie odpowiedzi Orange nie mają poparcia w cenniku ani regulaminie. Smart plan LTE Dodatkowy ma współdzielony limit w roamingu (pod warunkiem, że na kocie jest Smart Plan LTE Główny) i tyle w temacie. Żaden prawnik Orange nie obroni stanowiska przedstawianego przez konsultantów.