Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Przy okazji żeby nie zakładać nowego wątku czy wiadomo dokładnie jaki pakiet danych Internetu poza granicami w UE przysługuje numerom Dodatkowym do Wspólnego: 8 GB czy też tylko 1 GB ? W zasadzie system Online i SMS  przezentuje 1 GB ale jest to niezgodne z zapisem regulaminu. 1 GB jest przyznawane według regulaminu w wypadku braku numeru Głównego na koncie co wskazuje pośrednio na 8 GB. Być może błąd w systemie Online ...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Poniżej informacje, które powinny rozwiać wątpliwości, ale po kolei:

  • regulaminy usług, w tym współdzielenia pakietów powstawały przed zmianami i powstaniem "roamingu UE", więc zapisy nie mogły uwzględniać działania w nim usług
  • cennik usług roamingowych jest nadrzędny
  • w cenniku usług abonamentowych jest informacja, że przy Smart Planie Dodatkowym jest 1 GB Limitu UE, ale z zastrzeżeniem, że jest przyznawany tylko wtedy, gdy na tym samym koncie NIE występuje Smart Plan Główny
  • jeśli występuje - transmisja danych na numerze dodatkowym jest doliczana do rachunku

Znaczy powinna być, bo jak zauważyliście, u niektórych, w Mój Orange nawet na numerach dodatkowych wyświetla się pakiet 1 GB dla Limitu UE. Spowodowane jest to okresem przejściowym w zmianach w roamingu. Chyba nie ma sensu wchodzić w formalno-techniczne szczegóły...

Najważniejsze, że formalnie pakiet 1GB na numerze dodatkowym, gdy mamy numer główny - nie powinien być dostępny i wyświetlany w Mój Orange. Przepraszamy za tę nieścisłość w prezentowaniu informacji.

Na pocieszenie dwie informacje:

  • u osób, u których pakiet się wyświetla - będzie rzeczywiście dostępny do końca okresu rozliczeniowego
  • nawet bez pakietu koszty transmisji danych będą o wiele niższe niż wcześniej, bo wyniosą 0,04 zł za 1 MB danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

52 ODPOW. 52

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

A masz plan główny czy sam plan dodatkowy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Mam Główny aktywny  i dwa dodatkowe. Jeden Dodatkowy w sierpniu wybiera się poza Polskę na dwa tygodnie więc warto byłoby wiedzieć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Cennik ma zawsze pierwszeństwo. Warto zgłosić na BOK np. przez mój Orange rozbieżności.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Miałem na myśli raczej cennik niż regulamin:

 

Cennik

usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament

obowiązuje od dnia 15 czerwca 2017 roku

   

...

Smart Plan Dodatkowy 40.1                  

1,00 GB                               

                          0,04 zł

...

1 Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny.

 

Napisałem krótkie zapytanie na Orange Online i zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Na logikę pakiet na numerze Głównym 8 GB winien być dzielony na wszystkie numery dodatkowe. Niestety nie potwierdza tego Orange Online. Być może potrzebna będzie mała poprawka w systemie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Można też to inaczej interpretować, że ważny jest moment wystawienia faktury. Bo teoretycznie możesz zrobić cesję (lub inne zlecenie) na numerze głównym i na moment faktury już numer głównego nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Nie mam dobrych wieści w temacie. Odpowiedź z Orange:

 

Dzień dobry,

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pakietu danych w Roamingu przyznawanego dla numerów Dodatkowych w przypadku posiadania również numeru Głównego. Zgodnie z Cennikiem usług w roamingu dla Klientów indywidualnych ofert na abonament z 15.06.2017 numery Dodatkowe otrzymają pakiet 1 GB w momencie, jeśli na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny. Natomiast, jeśli na koncie abonenckim jest aktywny numer Główny to tylko on będzie korzystał ze pakietu przyznanego mu zgodnie z Cennikiem, a numery Dodatkowe będą korzystały z płatnej transmisji danych i taryfikacji 0,04 zł/1 MB. Pakiet dostępny w Roamingu dla numeru Głównego nie będzie współdzielony.

 

Zgłoszenie zostało rozpatrzone.

Przykro nam, jeśli okoliczności zgłoszenia wywołały Pana niezadowolenie.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji na telefon Mój Orange, która ułatwia kontrolę kosztów.

 

Pozdrawiamy,

Orange

Doradca ds. Klienta

 

Tak więc Dodatkowy+roaming = 0 GB co oczywiście nie zgadza się Orange Online ...

Zupełnie niezrozumiałe podejście do sprawy. W wypadku rodziny typu rodzice + dziecko korzystającej z 3 numerów oraz wyjazdu za granicę np. dziecka nie będzie ono mogło korzystać z pakietu wspólnego w Roamingu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE


Krispl napisał(-a):

...jeśli na koncie abonenckim jest aktywny numer Główny to tylko on będzie korzystał ze pakietu przyznanego mu zgodnie z Cennikiem, a numery Dodatkowe będą korzystały z płatnej transmisji danych i taryfikacji 0,04 zł/1 MB.


O kurczę! Jakie to głupie.

 

Ale...w "Regulaminie oferty promocyjnej Smart Plan LTE Wspólny" jest taki zapis:

 

"W ramach Grupy Bliskich.... wszystkie pakiety danych oraz pakiety minut dostępne w ramach wszystkich Umów (lub aneksów do Umów) zawartych w ramach Smart Planu LTE Głównego sumują się i są wykorzystywane przez wszystkie powiązane numery."

 

To pozwala mieć nadzieję że informacja przekazana przez Konsultantkę jest błędna. Może jakiś Expert z Orange rozwieje wątpliwości?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Jest ciekawiej bo w Orange Online system pokazuje cały czas dostępne 1 GB w Roamingu na numerach Dodatkowych. Czyli tak jakby nie było aktywnego numeru Głównego. Tak samo informuje SMS po komendzie "ILE". Przesłałem wczoraj nowe zapytanie powołując się na w/w odpowiedź dlaczego tak jest. Jeszcze nie ma odpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Dla mnie to dziwne. Powinno być wg mnie współdzielenie. Nigdzie nie ma wyłączenia a każda usługa z głównego powinna być współdzielona.