Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Mam ten sam problem z numerami dodatkowymi, gdyż na nich mam po 1GB. Dzwoniłem do BOK ale tam nie mają pojęcia o co chodzi.

Smart Plan Dodatkowy 40 w Cenniku posiada odnośnik 1, który stanowi "1- Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny". W moim rozumieniu limit 1GB przysługuje, gdy Plan Dodatkowy funkcjonuje jako zamdzielny byt za 40 zł (np. rezygnujemy z Planu Głównego). Regulami jasno stanowi, że 3.2. Abonent,  który  zawarł  Umowę  (lub  aneks do  Umowy) w  ramach  Smart  Planu  LTE  Głównego  może  współdzielić środki  dostępne  w  ramach wybranego planu taryfowego z innymi numerami" 
Opierając się na odnośniku do cennika i regulaminu można wnioskować iż 8 GB powinno być dzielone na na wszystkie numery. 
W innym wypadku zmiany wprowadzone działają na szkodę konsumenta i mogą być traktowane jako naruszenie zawartej umowy.
To jest tylko moja interpretacja, ale mam zamiar zgłościć sprawę do właćiwych organó niech ich prawnicy wypowiedzą się co do zasady, czy nie zostały złamane zbiorowe interesy konsumentów - zapewne jest ich kilka tysięcy.
 

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Poniżej informacje, które powinny rozwiać wątpliwości, ale po kolei:

  • regulaminy usług, w tym współdzielenia pakietów powstawały przed zmianami i powstaniem "roamingu UE", więc zapisy nie mogły uwzględniać działania w nim usług
  • cennik usług roamingowych jest nadrzędny
  • w cenniku usług abonamentowych jest informacja, że przy Smart Planie Dodatkowym jest 1 GB Limitu UE, ale z zastrzeżeniem, że jest przyznawany tylko wtedy, gdy na tym samym koncie NIE występuje Smart Plan Główny
  • jeśli występuje - transmisja danych na numerze dodatkowym jest doliczana do rachunku

Znaczy powinna być, bo jak zauważyliście, u niektórych, w Mój Orange nawet na numerach dodatkowych wyświetla się pakiet 1 GB dla Limitu UE. Spowodowane jest to okresem przejściowym w zmianach w roamingu. Chyba nie ma sensu wchodzić w formalno-techniczne szczegóły...

Najważniejsze, że formalnie pakiet 1GB na numerze dodatkowym, gdy mamy numer główny - nie powinien być dostępny i wyświetlany w Mój Orange. Przepraszamy za tę nieścisłość w prezentowaniu informacji.

Na pocieszenie dwie informacje:

  • u osób, u których pakiet się wyświetla - będzie rzeczywiście dostępny do końca okresu rozliczeniowego
  • nawet bez pakietu koszty transmisji danych będą o wiele niższe niż wcześniej, bo wyniosą 0,04 zł za 1 MB danych.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Niezła lipa. 

Kupując parę miesięcy temu SmartPlan Główny i dodając do niego numery dodatkowe bylem informowany, że wszystkie usługi i pakiety są wspóldzielone. Podpisałem umowę, gdy obowiązywał taki właśnie zapis w regulaminie. 

Orange od 15 czerwca szumnie chwaliło się, że wszyscy abonamentowcy mają Roam Like At Home. 

Teraz okazuje się, że to było kłamstwo i klienci mający Smart Plan LTE Dodatkowy są klientami gorszej, drugiej kategorii. 

Jeżeli chcecie wyjść z twarzą, to zmieńcie regulaminy dla nowych klientów, a tym, którzy podpisali umowy wcześniej dajcie możliwość wspóldzielenia pakietu roamingowego z konta głównego. 

Spodziewajcie się  po wakacjach niezłej ilości reklamacji  w związku z tym tematem i skarg do UKE. Sam z premedytacją nabiję trochę MB na numerze dodatkowym i złożę na Was skargę do UKE za łamanie regulaminu i umowy, którą ze mną zawiązaliście.

Opinia o Was jako o operatorze-oszućie też szybko się rozniesie. W końcu szumnie się reklamowaliście: znosimy roaming w abonamencie, a tu taki zonk.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

@juzew, a gdzie znalazłeś informację, że pakiety internetowe są lub były współdzielone w roamingu?

A może chodzi Ci o to, że w przeciwieństwie do większości pakietów rozmów i SMS, pakiety internetowe nie działają tak samo w roamingu jak w PL?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

Oj... Emotikon: sfrustrowany to bardzo nieładne i anty-kliencie posunięcie z Waszej strony. W dodatku zupełnie sprzeczne z ideą oferty planów Wspólnych. Przynajmniej bądźcie przyzwoici i wyraźnie komunikujecie (na www i regulaminach) że w ofercie rodzinnej pakiet internetowy UE jest dostępny tylko na jednym numerze. 

 

@Artur Ja o tym również pisałem:

"W ramach Grupy Bliskich.... wszystkie pakiety danych oraz pakiety minut dostępne w ramach wszystkich Umów (lub aneksów do Umów) zawartych w ramach Smart Planu LTE Głównego sumują się i są wykorzystywane przez wszystkie powiązane numery."

 

Dla mnie wszystkie = "krajowe" i "w roamingu". I tak faktycznie było. Jak w maju wykupiłem Pakiet Europa, to minuty i dane w roamingu były dostępne na wszystkich numerach. A dziś tłumaczycie się że "cennik usług roamingowych jest nadrzędny". Moim zdaniem powinien być komplementarny, a nie wykluczający się z regulaminem oferty planów Wspólnych.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

@Duke, tuż obok przytaczanego przez Ciebie punktu, na stronie 7:

 

3.9. W ramach Grupy Bliskich:
a) współdzielone są następujące środki, dostępne w ramach Smart Planu LTE Głównego:
(...)
• Pakiet danych do wykorzystania w kraju,
(...)

 

Oczywiście nie o to chodzi, aby się przerzucać regulaminami i przykro mi, że ta informacja nie została jasno przekazana, gdy podpisywaliście umowy. Rozumiem, że jesteście zawiedzeni, ale spójrzcie też na to z innej strony - czy któryś z Was zapytał wprost podczas zakupu oferty "czy pakiety internetowe będą współdzielone na obu numerach także w roamingu?". Większość osób nie wyjeżdża za granicę i nie potrzebuje tak szczegółowej informacji, więc nie miejcie nam za złe, że nie przekazujemy jej w każdym materiale promocyjnym i podczas każdej rozmowy. Gdybyśmy mieli wyjaśniać każdy szczegół dot. działania ofert to rozmowa pewnie trwałaby... 1-2h. Nikt by tego nie przetrwał.

 

Niemniej przyjmujemy uwagi i pomyślimy jak wyraźniej komunikować tę informację lub dosotosować ofertę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

@Artur

Strona 8 regulaminu abonamentu Smart Plan LTE Główny:

"wszystkie pakiety danych oraz pakiety minut dostępne w ramach wszystkich Umów (lub aneksów do Umów) zawartych w ramach Smart Planu LTE Głównego sumują się i są wykorzystywane przez wszystkie powiązane numery".

 

Znaczenie słowa "wszystkie" jest chyba od zawsze takie samo.

 

Tak, pytałem się konsultanta przed podpisaniem umowy na Smart Plan Dodatkowy czy jeśli na numerze głównym będę miał działający pakiet roamingowy UE, to będzie on współdzielony. Odpowiedź była: tak, oczywiście będzie, bo wszystkie pakiety są współdzielone z numerami dodatkowymi.  

Zależało mi na tym, bo ja akurat sporo podróżuję po UE.

W aktualnym cenniku usługi roamingowej nie ma ani słowa o tym, że w SmartPlanie Dodatkowym brak jest współdzielenia pakietu roamingowego ze SmartPlanem Głównym na koncie. Jest tylko opisany wariant, gdy brak jest na koncie SmartPlanu Głównego.

Przeciętny klient uzna, że skoro wszystko jest wspóldzielone, to transmisja danych w roamingu również.  Czy to jest uczciwe i jasne postawienie sprawy przez operatora? 

 

To nie wina konsumentów, że macie bałagan w informacjach przekazywanych przez Waszych konsultantów.

To  nie wina konsumentów, że macie kompletny bałagan nawet w Waszych regulaminach, czego dowód sam przytoczyłeś. Bo skoro w jednym z punktów jest napisane "wszystkie" to chyba wszystkie znaczy wszystkie?

A skoro inny punkt mówi co innego, to jest to tylko i wyłącznie Wasza pomyłka, bałagan z Waszej winy i powinno się interpretować taki błąd na korzyść abonenta. 

Nie chcę się tu już przerzucać argumentami. Zobaczymy, jak to dalej będzie i po czyjej stronie stanie UKE w razie ewentualnych skarg.

Wstyd Orange, wstyd. 

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE


Artur napisał(-a):

 

Oczywiście nie o to chodzi, aby się przerzucać regulaminami


No jasne że nie... Chodzi o pro-kliencką postawę której tutaj najwyraźniej zabrakło. A przez to idea planów wspólnych i współdzielenia usług gdzieś się ulotniła. Ciekawe czy UKE uzna takie postępowanie za prawidłowe wdrożenie RLAH, jakby ktoś naskarżył ;-). Czas pokaże... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE

W RLAH bardziej chodzi o rozmowy i SMS-y. Pakiet danych nie ma być jak w kraju.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Pakiet danych numerów dodatkowych - plan wspólny w UE


Piotrekk85 napisał(-a):
W RLAH bardziej chodzi o rozmowy i SMS-y. Pakiet danych nie ma być jak w kraju.

Ja mogę się nieznać, ale jak czytam FAQ na temat RLAH to już po pierwszej odpowiedzi mam wrażenie że jest inaczej: 

 

1. Czy to prawda, że podczas podróży
do innego państwa UE nie będę
ponosić żadnych dodatkowych opłat
za używanie swojego smartfona?

 

Tak. Opłaty za połączenia (rozmowy telefoniczne,
SMS-y, transmisja danych) wykonane z innego
kraju UE będą potrącane z Twojego pakietu
krajowego....

 

P.S. Chyba nikt z tutaj piszących nie oczekuje że pakiet danych w Unii będzie taki sam jak w kraju. To oczywiste że będzie odpowiednio mniejszy.