Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

Witam chciałbym zapytać jak to jest że mimo posiadania 5gb internetu w roamingu Orange nalicza opłatę 82zł za 1,8mb ? Wracałem z Szwecji promem widząc HEL po swojej prawej stronie wpływając do zatoki  włączyłem telefon. Dziś dostaje fakturę i do zapłaty  j/w. Gdyby to było połączenie miedzynarodowe/satelitarne jestem  w stanie to przeżyć  ale na fakturze jest opisane że sieć = standard i że to roaming a nie międzynarodowe. Czy to błąd, taka  polityka firmy czy jak? 

 

opłata roaming.jpg

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

@Cani składaj więc reklamację, powołaj się na brak informacji SMS-em o zalogowaniu do sieci roamingowej. Za każdym razem jak jest kraju roamingowego, przychodzi SMS z informacją, tu go nie dostałeś.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

@Cani Prawdopodobnie jednak miałeś połączenie przez satelitę... a ten transfer nie mieści się w żadnej z taryf "lądowych", nie jest świadczony przez operatorów naziemnych, którzy w ramach wzajemności świadczą swoim klientom usługi rozliczane w ramach roamingu. Może jest to jaśniej przedstawione w szczegółowym zestawieniu połączeń.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

W pobranej  fakturze dopiero jest wzmianka  "06:33 ̝ GSM-On-the-Ships, Telenor Maritime 1900 67,04 82,46 82,46"


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

Na to trzeba uważać… W zeszłym roku płynąłem z rodziną promem na Korsykę - i też był taki kawałek morza, gdzie "normalne" sieci z lądu już nie łapały i włączyła się jakaś tego typu atrakcja (nie jestem abonentem komórkowym Orange, mam innego operatora, ale to bez różnicy). Operator (zmieniony) powinien się wyświetlać na pasku powiadomień…


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

no to masz odpowiedź... Google daje też ciekawe wyniki na zapytanie telenor maritime ceny 

 

Jak piszą koledzy, nie można zdawać się na przekonanie, że już jest się blisko lądu, tylko trzeba sprawdzać jaki operator wyświetla się na telefonie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

na 100% miałem  tryb samolotowy , włączyłem na chwilę telefon by właśnie sprawdzić  jaką sieć łapie. No trudno dzięki za informację. Nie pozostaje nic innego jak zapłacić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

Oby lekcja nie poszła na marne. Tryb samolotowy wyłącza wszystko... w smartfonie oprócz połączeń jest jeszcze opcja włączania/wyłączania transferu... Sądzę, że jeślibyś miał transfer przez kartę wyłączony, to opłata by się nie pojawiła, a tak, któraś z aplikacji szukała połączenia z internetem, stąd ten transfer.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

Tylko tam jest napisane (cytuję):

 

"Jeśli Twój telefon połączy się z siecią Telenor Maritime, otrzymasz SMS z informacją, że jesteś teraz w sieci Telenor Maritime (…)"

 

A Autor tego wątku zdaje się takiego ostrzeżenia nie otrzymał. Ja w ubiegłym roku także.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za roaming mimo posiadania pakietu

Warto składać reklamację jeśli nie przyszedł od razu sms. Owszem wielu konsultantów z różnych firm tego nie uwzględni, ale po negatywnie rzonej reklamacji trzeba pisać do UKE. Oczywiście dotyczy sytuacji pierwszej w historii numeru.

Trzeba powołać się na decyzję prezesa Orange sprzed wielu lat który w ramach decyzji biznesowej raz w historii pozwala anulować opłaty za internet. U konkurencji jest podobnie.