Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Umowa Orange Love - czy po przejściu na czas nieokreślony zostaną na obecnych warunkach?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Umowa Orange Love - czy po przejściu na czas nieokreślony zostaną na obecnych warunkach?

Cześć, mam pytanko. W lutym 2021 r. podpisałem przedłużeniową Umowę na Orange Love. Ogólnie jestem zadowolony z usług Orange (stacjonarnych). Mam jednak pytanie. Ostatnio Orange wprowadziło do nowych Umów tzw. klauzulę inflacyjną. Po zapoznaniu się z tym, niestety doszedłem do wniosku, że to jedno wielkie krętactwo - Orange może podnieść ceny przy inflacji, ale żeby je obniżył - musi być deflacja (wskaźnik poniżej 100 pkt.). Wiadomo, że jest to bardzo mało prawdopodobne, więc.... Wobec tego mam pytanie - czy jeśli nie przedłużę Umowy z Orange, pozostawiając sobie tą obecną - czy ulegnie ona automatycznemu przedłużeniu/przejdzie na czas nieokreślony na obecnych warunkach? 

 

 

_____________________

*Temat przeniesiony z działu "Inna oferta" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Umowa Orange Love


@Anonimnapisał(-a)

...czy jeśli nie przedłużę Umowy z Orange, pozostawiając sobie tą obecną - czy ulegnie ona automatycznemu przedłużeniu/przejdzie na czas nieokreślony na obecnych warunkach? 


Tak, umowa przejdzie na czas nieokreślony na dotychczasowych warunkach.

Co nie znaczy, że warunki nie mogą się zmienić, a o każdej ewentualnej zmianie zostaniesz poinformowany wcześniej i będzie można odstąpić od umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Umowa Orange Love


@Anonimnapisał(-a)

...czy jeśli nie przedłużę Umowy z Orange, pozostawiając sobie tą obecną - czy ulegnie ona automatycznemu przedłużeniu/przejdzie na czas nieokreślony na obecnych warunkach? 


Tak, umowa przejdzie na czas nieokreślony na dotychczasowych warunkach.

Co nie znaczy, że warunki nie mogą się zmienić, a o każdej ewentualnej zmianie zostaniesz poinformowany wcześniej i będzie można odstąpić od umowy.

Anonim

Nie dotyczy

Umowa Orange Love

Rozumiem, warunki oczywiście mogą się zmienić - zarówno w Umowie, po przedłużeniu na czas nieokreślony, jak i w tej obecnej - z zachowaniem oczywiście wskazanych przez Ciebie warunków. W takim razie dzięki wielkie za informację! 🙂 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Umowa Orange Love

Tzn w tej na czas określony UKE (Urząd) poinformował, że nie można stosować, a w razie czego będzie można wypowiedzieć. W przypadku na czas nieokreślony jest większe pole manewru. 🙂

Za parę miesięcy będzie Twoja umowa na czas nieokreślony, więc nie ma co sie martwić 🙂

 

Ps.

Tak myślałem, że klienci już się określają na umowy na czas nieokreślony. Te zmiany są niejasne i mało zrozumiałe. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Umowa Orange Love

Wiesz, ja jestem skłonny do zapłacenia więcej - nawet te 15,5%. Pracując w waszej zielonej konkurencji doskonale wiem, że ceny energii są teraz dość... wysokie, a nie oszukujmy się, sieci - szczególnie mobilne jak i data center "żrą" tego prądu co nie miara 😉 Ba, Orange ma teraz zapewne jeszcze większy ból głowy przez rozległe CPoP'y. Natomiast ten zapis powinien być bardziej przejrzysty, konkretny, np. inflacja w danym roku wynosi 15% - cena rośnie o 15%, w kolejnym 9% - cena bazowa rośnie tylko o 9% itd. itp., mam nadzieję, że Orange jeszcze "poprawi" ten przepis - bo oczywiście jest on potrzebny. Prądu za darmo nikt nie daje 🙂 Jestem też ciekawy, jak wpłyną na implementację przedmiotowych podwyżek te obietnice Orange, jakoby w niedalekiej przyszłości 70% energii miałoby zostać zabezpieczone przez hedging i zieloną energię. 

 

Pozostaje mieć nadzieję, że Orange doceni już ponad 10 letniego klienta i zostawi tę Umowę "w spokoju" 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Umowa Orange Love

@Anonim  w każdej umowie masz opis co się stanie po czasie określonym Twojej umowy. Zerknij, a będziesz wiedział na 100%

Niby UKE zabroniło praktyki APU na czas określony, ale umowa, to umowa...podpis jest 

Anonim

Nie dotyczy

Umowa Orange Love

@agat13 powiem Ci szczerze, że gdzieś mi się zapodziała Umowa - wolałem po prostu dopytać u "źródła" 😉 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Umowa Orange Love


@Anonimnapisał(-a)

Natomiast ten zapis powinien być bardziej przejrzysty, konkretny, np. inflacja w danym roku wynosi 15% - cena rośnie o 15%, w kolejnym 9% - cena bazowa rośnie tylko o 9% itd. itp., mam nadzieję, że Orange jeszcze "poprawi" ten przepis - bo oczywiście jest on potrzebny. Prądu za darmo nikt nie daje 🙂


Właśnie o to chodzi, o precyzyjne zapisy. Dlatego jest delikatne badanie reakcji na rynku. Wiadomo nikt nie chce nagle tracić klientów. 

Anonim

Nie dotyczy

Umowa Orange Love

Orange i T-Mobile odważnie poszło, bo już wprowadzili takie zapisy - Plus i Play czeka, właśnie na reakcję rynku. A jak tak pośledzę różnej maści fora i socialmedia, to reakcja na tę obecną formę nie jest zbyt pozytywna... Ciekawe, jaka (raczej nie pytanie czy w ogóle) będzie nowa forma tej klauzuli 😉 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Umowa Orange Love


@Anonimnapisał(-a)

Ciekawe, jaka (raczej nie pytanie czy w ogóle) będzie nowa forma tej klauzuli 😉 


Będzie opcja z klauzulą stałości ceny.