Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 2

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

Cześć, 

Dzwonię na obsługę biznesu, obsługę transmisji, piszę do @boka.dla.firm, do mojego opiekuna w Orange i od 4 dni bezskutecznie – dobijam się jak od ściany. Nie ma u Was osób sprawczych?

W naszym oddziale korzystaliśmy dotychczas z Biznes Pakietu – Internet po miedzi plus telefon VoIP. Kiedy pojawiła się możliwość skorzystania z Internetu w technologii światłowodowej, od razu podpisaliśmy umowę wraz migracją numeru VoIP 5XXXXXX0. Takie miałem ustalenia z handlowcem Orange.

Instalacja przebiegła sprawnie. W sobotę pojawił się światłowód z losowym numerem stacjonarnym (VoIP). We wtorek zadzwoniła konsultantka , ze odłącza Biznes Pakiet. Poprosiłem wpierw o migrację starego numeru na nową usługę, potem likwidację starego łącza BP. Zrobiła odwrotnie.

Konsultant dla Biznes Pakietu nie widzi już tego numeru u siebie, a konsultant od usług stacjonarnych widzi, że numer, że wciąż jest w BP. Możliwości pomocy obu konsultantów wyczerpały się. Sytuacja patowa. Mam co prawda SLA 8h ale od 4 dni Orange nie może zmigrować numeru VoIP ze swoje strefy numeracyjnej, numer który jest u nich, z jednej usługi na drugą. Wszystko się dzieje w obrębie jednego telekoma.

 

Od wtorku moj oddział jest pozbawiony telefonu, który wykorzystujemy do obsługi zamówień internetowych.

Czy jest tu życzliwa osoba, która może mi pomoc?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 2

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

Bardzo dziękuję życzliwej osobie za zaangażowanie w temat. Super, że zaglądacie na forum. 👍

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@MarW5 

To forum samopomocowe klientów, więc raczej w Twojej sytuacji nie pomoże. Chyba że jakiś dobry duszek podsłuchuje. Na to bym jednak specjalnie nie liczył. Domagaj się, reklamuj, eskaluj...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 2

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

Szczerze liczę, że  @Piotrekk85 coś podpowie. 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@MarW5  opiekun powinien wprowadzić zlecenie na uwolnienie numeru z BP miedzianego i przypisać go jako wolny do nowego robiąc zleceniem zamianę VoIP-ow . Źle zostały wprowadzone zlecenia i póki ten Wasz nie uzyska statusu "wolny, do wydania", to nic nie zrobisz...Tu niestety będzie potrzebna siła sprawdza i sporo wiedzy o systemach...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

najpierw niech BP wyłączą to wtedy zrobisz zamianę w ciągu 2 minut. migracja z BP do neo wygląda inaczej. po kompletacji ftth idzie deinstalacja BP. numer jest wolny robią zamianę voip


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@PARANOJA dokładnie. Zamiana numeru VoIP to chwila moment. Ale numer miał być uwolniony. Wiec na to trzeba cisnąć bo potem to już pryszcz. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 2

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@PARANOJA Konsultanci z BP twierdzą ze numer jest „uwolniony”. konsultanci od FTTH, ze numer jest skasowany i koniec pieśni. Sugerują pisać reklamację bo więcej nie mogą. A reklamacja wisi od wtorku. 😕


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@MarW5bo jedni działają na jednym systemie a drudzy na innym. i każdy widzi co innego 😋
złożyłeś reklamacje więc niech uporządkują ten bałagan.
ja na Twoim miejscu oczekiwałbym pomocy i informacji co się z tematem dzieje od tego który zamówienie Ci robił a nie tutaj. w końcu $$ za to będzie miał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 2

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem

@PARANOJA Jak dobrze zrozumiałem to mój opiekun/handlowiec Orange nabroił z zamówieniem? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Migracja numeru VoIP z uslugi BP na Swiatlowod z telefonem


@MarW5napisał(-a)

@PARANOJA Jak dobrze zrozumiałem to mój opiekun/handlowiec Orange nabroił z zamówieniem? 


nie, nic takiego nie napisałem. napisałem że on powinien wiedzieć co się z tym dzieje i dać Ci jakaś informacje.