Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Ja to wiem, ale czemu działania Orange które są niezgodne z prawem tłumaczysz obostrzeniami w innych dziedzinach ? 



Bez kitu, forum troll-pracowników. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Sam trollujesz. Zapoznaj się z ostatnią nowelizacją Prawa Telekomunikacyjnego. Jest tam definicja "usług o podwyższonej płatności" zwanych potocznie jako usługi premium. Korzystając z nich zawierasz umowę ze swoim operatorem i są maksymalne opłaty na nie.

Usługi elektroniczne pod kątem prawnym mają inną konstrukcję. Umowę zawierasz z zewnętrznym dostawcą treści, a Orange pobiera jedynie opłatę. Prawo Telekomunikacyjne póki co takich usług nie reguluje.

W przeciwieństwie od Ciebie, zamiast hejtu i pisania forum, które i tak nic nie zmieni, podejmuję różne działania by to zmienić. Niestety polscy parlamentarzyści przy ostatniej nowelizacji mają w 4 literach głosy wyborców przekazywane w ramach konsultacji społecznych.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Przepraszam, ale jak się stykam z czymś takim to mnie ponosi. 

Kolejny przykład na to że jak biznesu nie wyregulujesz to okradną wszystkich ze wszystkiego...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

W przyszłym roku może trafi na regulacje. Ale niestety polscy operatorzy pod koniec roku planują kolejność nowość: autoryzacja przez Mobile Connect - słuszna nowość, ale znów będzie dla jednych pole dla nadużyć, a dla innych wygoda zawiera umów przez internet.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Też zostałem oszukany przez tandem Orange+GameMine.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Chciałem opisać mój przypadek, ale nie wiem, jak zamieścić nowy post.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Jeśli chcesz założyć nowy temat, wejdź np. tutaj https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/bd-p/Abonament i po lewej stronie na pomarańczowo jest "Nowy temat".

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Oczywiście nie mogę odpisać jako lukwro bo nawet forum mają rozłączone z własnym systemem i nie działa logowanie. 

ODNOŚNIE GAMEMINE :

Pisz na pl@gmhelp.cc. 

Jeśli faktycznie nie zaznaczyłeś pola akceptacji regulaminu i nie kliknąłeś guzika akceptuj (czy cokolwiek tam jest, ja nawet nie widziałem strony o której oni piszą) to oni nie mają prawa naliczać ci żadnych usług czy abonamentów. To że przysyłają jakieś niejasne smsy też nie ma żadnego znaczenia. 

Ja napisałem  grzecznie ale stanowczo że na nic się nie zgadzałem i proszę o zwrot kasy. Oczywiście są jakieś śpiewki o zgodzie włącznie z przesyłaniem screena strony w której niby coś klikałem ale ja się na nic nie zgadzałem a cały ten interes polega na wyłudzeniu. 
Hajs przesłali już 12.06 ale orange do dzisiaj nie zaksięgował tego poprawnie i nie wystawił poprawnych faktur - jak zwykle: kraść razem z gamemine są ustawieni na instant. Oddawanie pieniędzy trwa miesiącami. 

Jak będą coś ściemniać i opóźniać temat (Gamemine) - UOKIK, UKE, Rzecznik praw konsumenta.

Aha - nie zgadzaj się na zwrot tylko połowy kasy. To jest typowe działanie wyłudzających, ukradliśmy stówę ale jesteśmy mili i oddamy połowę..






Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Firma Gamemine i Orange

na forum

 

Sprawa jest banalna i wielokrotnie od kilku lat opisywana w sieci jako przykład naciągactwa: od nadawcy ORANGE najpierw dostałem SMSa wyglądającego na reklamę portalu z grami, a potem dwa SMSy z informacją o obciążeniu mnie kwotą 11,97 PLN za każdy tydzień. Moim zdaniem nie aktywowałem serwisu GameMine, bo generalnie nie grywam w żadne gry tego rodzaju. Kiedy później próbowałem w zakładce „Moje aktywne pakiety i usługi” wyłączyć usługę GameMine nie udawało się to. Dopiero dzięki działaniu Doradcy Orange udało się skutecznie usługę wyłączyć.

Wielokrotnie (5 razy) składałem reklamacje w tej sprawie i zawsze byłem zbywany. Sposób załatwiania reklamacji przez Orange Polska SA jest arogancki i (w moim odczuciu) obraźliwy. Ogólnie wygląda to tak:

  1. klient pisze, że reklamuje płatność z powodu usługi, której nie zamawiał,
  2. przedstawiciel Orange Polska SA gołosłownie oświadcza, że ich zdaniem jednak zamawiał taka usługę oraz że to oświadczenie jest ostateczne i nieodwołalne ("Nasze stanowisko jest ostateczne, tym samym ten etap procesu reklamacyjnego uznajemy za zakończony") oraz że Orange Polska SA nie są stroną umowy o świadczeniu usługi,
  3. co oznacza, że klient świadomie wprowadza Orange Polska SA w błąd (czyli kłamie).

W każdej odpowiedzi na moje pisma powtarza się następujący tekst: "Sprawdziłem, ze w ramach usługi Zamów z Orange użytkownik numeru xxxxxxx zamówił 18 kwietnia 2019 subskrypcję Gamemine. Zakup odbywa się poprzez wpisanie swojego numeru na stronie dostawczy usługi (Gamemine) i zatwierdzenie warunków zakupu. Następnie wysyłany jest SMS potwierdzajacy zamówienie z kosztem i nazwa dostawcy".

Zgodnie z regulaminem GameMine „Klikając „ZAMAWIAM I PŁACĘ” wyraźnie żądam natychmiastowego rozpoczęcia świadczenia usługi przed upływem ustawowego terminu na odstąpienie od umowy oraz wyrażam zgodę na utratę prawa do odstąpienia od umowy i na rozliczanie ceny za abonament na fakturze za usługi telefonii komórkowej”. Jest tam też podobno do odhaczenia pole dotyczące tego, ze skorzystanie z usługi oznacza rezygnację z prawa do odstąpienia od umowy z Orange Polska SA oraz jego Dostawcą.

Oznacza to, że aby aktywować usługę należy na stronie GameMine wpisać numer swojego (??!) telefonu oraz kliknąć w odpowiednim miejscu, co zostaje potwierdzone SMSem. Żadna z tych okoliczności nie miała miejsca!

 

Uzasadnione podejrzenia o nieczysta grę ORANGE Polska SA budzi to, że tzw. wiadomość powitalna (do tego jeszcze wrócę) przychodzi od nadawcy ORANGE. Kiedy reklamowałem w GameMine, to SMSowa korespondencja pochodziła od nadawcy GAMEMINE. Można więc odnieść wrażenie, że ORANGE nie przeszkadza to, że ktoś pod ich flagą prowadzi z ich abonentem interesy. W odpowiedzi na mój list do Rzecznika Prasowego Orange Polska p. Magdalena (Dyrektor Custometr Journey Reklamacje i Standardy Obsługi Bezpośredniej) pisze to co wszyscy (że jednak zamawiałem usługę) i jako argumentu używa tego, że przecież w efekcie aktywacji usługi po 2 minutach otrzymałem od nadawcy Orange Polska SA SMSa o następującej treści: : „Witaj w GameMine! Odblokuj najlepsze gry na http://pl.gamemine.com 3 dni ZA DARMO potem 11,97 zł/tydz. Potwierdzenie warunkow zakupu znajdziesz po zalogowaniu na orange.pl/mojorange w sekcji dodatkowe zamowienia. Więcej informacji pod numerem 222922724 lub http://gmhelp.cc/pl”.

Dla każdej osoby znającej język polski na poziomie podstawowym słowo „odblokuj” oznacza że należy zmienić stan czegoś, co jest zablokowane. Trudno więc przyjąć, że jest to komunikat o dokonanej wcześniej aktywacji (odblokowaniu) usługi. Jest to więc przejaw hipokryzji pracowników Orange Polska SA.

Po złożeniu przeze mnie do firmy GameMine reklamacji i żądaniu zwrotu wpłaconej bezprawnie kwoty 23,94 zł otrzymałem natychmiast SMSową propozycję zwrotu połowy, na co oczywiście się zgodziłem. W świetle tego upór Orange Polska SA w sprawie zwrotu 11,97 zł nie jest motywowany wysokością kwoty, ale chęcią zamiatania każdym sposobem sprawy pod dywan.

Obawiam się, ze każdy operator działa podobnie, pozostaje więc opisać to ku przestrodze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Firma Gamemine i Orange

Do aktywacji nie trzeba nic wpisywać. Jeśli korzystasz z mobilnej transmisji danych, wyrażasz zgodę na udostępnienie swojego numeru. Wystarczy czytać co się klika w internecie.