Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

Telefon, który działa i wygląda tak, jak fabrycznie nowy, ale z drugiego obiegu… Co to tak naprawdę znaczy? Czy warto rozważyć zakup odnowionego smartfonu? Czy jest gwarancja, że taki telefon będzie działał poprawnie? To tylko kilka z pytań, które mogą zadawać sobie klienci, gdy widzą odnowione urządzenia coraz liczniej pojawiające się w ofercie Orange. W tym artykule zdementujemy kilka mitów dotyczących odnowionych terminali  – niech fakty przemówią za siebie! 🙂

 

Illus8_Reparer_White_RVB.png

 

MIT: „Nie mam pewności skąd pochodzi telefon z drugiego obiegu”

FAKT: Zakup odnowionego sprzętu w Orange jest gwarancją tego, że produkt pochodzi z pewnego źródła, ma wysoką jakość i jest bezpieczny. Drugie życie telefonom dajemy już od wielu lat - początkowo uruchomiliśmy sprzedaż telefonów odnowionych pochodzących z 14-dniowych zwrotów klientów naszego e-sklepu jak i zwrotów z naszych sklepów stacjonarnych, a także telefonów mających np. uszkodzone opakowania. W ubiegłym roku uruchomiliśmy drugie źródło pozyskiwania odnowionych smartfonów - od firm zajmujących się profesjonalną odnową używanych urządzeń. Cały proces odnowy obsługiwany jest więc przez sprawdzonych partnerów.

 

MIT: „W drugim obiegu dostępne są pewnie tylko stare, nieatrakcyjne modele telefonów…”

FAKT: W ofercie używanych, odnowionych telefonów znajdują się produkty różnych marek, w tym np. firmy Apple (oraz innych firm, takich jak Samsung, Xiaomi czy OPPO). To, jakie telefony oferujemy w drugim obiegu, uzależnione jest od tego, jakie telefony udaje się pozyskać. Staramy się, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie adekwatnie do potrzeb i zasobności portfela.

 

MIT: „Nie mam gwarancji, że taki odnowiony telefon będzie dobrze działał”

FAKT: Telefony odnowione to używane smartfony, które przeszły pełny cykl testów fabrycznych i diagnostycznych, a po procesie odnowy wyposażone są w nowe akcesoria i opakowanie. Terminale sprawdzane są pod kątem kluczowych funkcji takich jak bateria, głośniki, bluetooth, Wi-Fi, aparaty czy czułość ekranu dotykowego oraz aktualizowane są do najnowszej wersji oprogramowania – to wszystko sprawia, że mamy gwarancję, że spełniają klasę A+, czyli najwyższą z możliwych. Dodatkowo każdą dostawę produktów odnowionych poddajemy kontroli jakości na naszym magazynie centralnym. 

Odnowione telefony są objęte rękojmią i gwarancją:

  • 12-miesięczną rękojmią objęte są terminale, które Orange samodzielnie poddał odnowie.
  • 24-miesięczną gwarancją objęte są terminale odnowione, które zakupiliśmy od firm zewnętrznych Renewd i NANOWO.

 

MIT: „Telefon odnowiony pewnie nie będzie miał ładowarki albo jakąś starą…”

FAKT: Każdy odnowiony telefon w ofercie Orange posiada nową ładowarkę i zapakowany jest w nowe i ekologiczne opakowanie zastępcze.

 

MIT: „Dla środowiska to bez różnicy, czy kupię nowy czy odnowiony smartfon…”

FAKT: Kupowanie odnowionego telefonu jest bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla zakupu nowego urządzenia. Dlaczego? Ponieważ procesy odnowy sprzętów są mniej energo- i zasobochłonne niż produkcja nowych urządzeń, a to oznacza mniejsze emisje CO2.

Więcej o odnowie telefonów oraz innych naszych inicjatywach w ramach programu Re (np. modemów) przeczytasz na stronie: https://www.orange.pl/zobacz/program-re.

 

Autorzy: @Asia_GREEN i @Hania_GREEN

#OrangeGoesGreen

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

Kupiłem kilka razy w sklepie online Orange odnowione telefony z outletu. Nie miałem żadnych problemów z takimi telefonami. Jeżeli cena jest odpowiednia, to nie widzę problemu, abym zakupił ponownie.

 

edit:

Eksploatuję telefony do granic możliwości. Na początku po zakupie jest do wszystkiego, mniej więcej po 4 latach użytkowania zaczyna pełnić funkcje tylko do dzwonienia i szybkiego dostępu do internetu jako router, natomiast jak już bateria trzyma krótko, są problemy z dzwonieniem lub brak potrzebnych funkcji, to dogorywa jako źródło radia internetowego. Przeciętny czas użytkowania takiego telefonu wynosi u mnie około 6-8 lat. Jak już nic nie chce na nim działać, to przywracam do ustawień fabrycznych i jeśli cokolwiek jeszcze da się na nim zrobić, to np. oddaje znajomym, był taki przypadek, że oddałem koledze aby jego dzieci mogły jeszcze z niego korzystać, a jak już całkowity trup, to niestety utylizacja.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

@ketrasaArtur  jeśli cena jest atrakcyjna to też nie widzę problemu aby nabyć taki odnowiony sprzęt.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

a czy są odnowione tablety?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

@pirenej też się trafiają tablety odnowione. Trzeba mieć farta aby trafić. Częściej i więcej jest odnowionych telefonów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

Siłą rzeczy cena urządzenia odnowionego jest niższa od nowego... im jest starszy model, to naturalną rzeczą jego cena w stosunku do początkowej - z chwilą "wejścia na rynek" też jest niższa. Zawsze otwartą kwestią jest to czy chcemy wydać mniej a mieć urządzenie sprawne, choć od nowszych modeli o niższych parametrach... czy wolimy się "rzucać" na nowości. Jeszcze inna rzecz do dyskusji, czy przy zakupie odnowionego aparatu niższa cena będzie wystarczająco atrakcyjna. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

Ja raz kupiłem z lekkimi śladami użytkowania, nie czułem się z tym dobrze🙄 I jakoś nie przemawia do mnie ten rodzaj kupna. 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

W rytmie eko na weekend.gazeta.pl pojawił się fajny artykuł, jak macie czas Szczęśliwa kobieta

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

🌳🌷🌿 Drugie życie telefonów, pierwsza klasa jakości… ale czy na pewno? – dementujemy mity!

@Bartłomiej  ciekawy artykuł, trafiający czasowo w Zielony Tydzień z dużym nawiązaniem do Orange i przedstawieniem szerszym kręgom tego co obecnie dzieje się we firmie i w jaki sposób firma radzi sobie z problemami eko.