Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Dobry wieczór,

 

chciałbym zamówić Internet Biurowy LTE 999GB ale nie jestem w stanie z powodu bliżej nieokreślonego błędu. Interesuje mnie sama usługa, bez urządzenia. Nie miałem nigdy podpisanej umowy z Orange – ani jako działalność, ani jako klient indywidualny. Działalność założona w maju tego roku. Nie mam negatywnej historii w BIK ani gdziekolwiek.

 

Próba zamówienia nr 1: przez orange.pl zakończyła się komunikatem: "Podane w zamówieniu dane są nieprawidłowe. Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej. Skontaktuj się z infolinią 801 234 567"

Przy czym dane wszystkie sprawdzałem dwukrotnie.

 

Próba zamówienia nr 2: przez infolinię 801234567 (taki nr był w komunikacie przy zamówieniu nr 1) skończyła się niepowodzeniem, pani konsultantka dosyć szybko spasowała i odesłała na infolinię 510600600.

 

Próba zamówienia nr 3: przez infolinię 510600600 również zakończyła się niepowodzeniem: konsultant też dostał błąd, sprawdzaliśmy wspólnie dane, próbował coś działać, oddzwonił po kwadransie, ale błąd dalej występował. Miał poszukać rozwiązania i oddzwonić, ale od dwóch dni cisza.

 

Co mogę zrobić? 

 

Korzystam już z internetu orange pre-paid ("orange free na kartę") i zarejestrowałem się w usłudze dzięki której dostaję faktury za doładowania.  Być może gdzieś w systemie jest jakaś kolizja w danych i stąd błąd?

 

Pomocy!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Spróbowałem kolejny raz na 510600600 – udało się. Błąd też wystąpił, ale konsultant zgłosił go gdzieś dalej w wewnętrznym systemie. Po kilkunastu minutach zadzwonił ponownie, że problem został rozwiązany i zamówienie zostało utworzone. Nie wiem co było przyczyną błędu, prawdopodobnie jakiś droiazg z danymi. Najwyraźniej trafiłem na lepszego konsultanta (dzięki!) albo lepszy moment na wewnętrznym wsparciu (też dzięki!). Znów lubię Orange 🙂

 

Dziękuję wszystkim w tym wątku za sugestie i komentarze. 

 

Wniosek ogólny dla potomnych: próbować do skutku na infolinii lub udać się do salonu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Może spróbować u innego operatora? Skoro Orange na Tobie jako na kliencie nie zależy…


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@slss przyczyną braku możliwości podpisania umowy może być zbyt krótki czas działania firmy. Jeżeli firma nie ma roku czasu, to czasami trudno podpisać umowę / kredyt. Podejżewam, że w czerwcu 2021 nie powinno już być problemu z podpisaniem umowy. Firma będzie miała już ponad rok czasu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Jestem po kolejnej rozmowie z infolinią (tą od sklepu internetowego). Pan konsultant nie był mi w stanie pomóc, odesłał na 510 600 600.

 

Na stronie opisującej usługę Internet Biurowy LTE nie widzę żadnej informacji o tym, że działalność powinna być prowadzona przez rok zanim będzie możliwość podpisania umowy. W procesie zakupowym na orange.pl również nie było takiej informacji.

 

Chcę zamówić samą usługę, bez urządzenia, więc nie rozumiem po co takie ograniczenie.

Zresztą byłbym pewnie w stanie zapłacić za rok z góry za usługę, bo przecież to nie jest jakaś kosmiczna kwota.

 

Przyznam szczerze, że jestem bardzo mocno rozczarowany jakością obsługi sprzedaży. Nikt nic nie wie i nikt nie jest w stanie pomóc, mimo kilku prób kontaktu różnymi kanałami. Najgorsze jest to, że problem który blokuje możliwość podpisania umowy nie został nazwany – więc nie wiem czy to tylko jakiś błąd techniczny który można obejść, czy raczej problem regulaminowy, którego nie obejdę. Pojawiły się za to sugestie, że może mam jakieś wpisy w BIK albo stare nieuregulowane zobowiązania wobec orange, więc czuję się jakby mi ktoś przyprawiał gębę złodzieja lub oszusta.

 

Chyba rzeczywiście muszę pomyśleć o innym operatorze, bo czekanie do czerwca 2021 nie jest dla mnie rozwiązaniem 😉 

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Kiedy miałem działalność gospodarczą (dawno temu) i chciałem coś kupić na raty, rzeczywiście okazało się, że firma musi działać rok, żeby dali jej coś na kredyt. Ale:

 

- po pierwsze wstałem o tym w jasny i jednoznaczny sposób poinformowany;

 

- po drugie założyciel tego wątku nie chce nic kupić na raty - chce zamówić USŁUGĘ (podkreśla nawet, że bez sprzętu). Chyba nikt mi nie wmówi, że firma musi działać rok, żeby móc dostać firmowy telefon czy Internet 🙂

 

Sorry, ale to chyba klasyczny przykład "niedasię-izmu", który polskie Orange odziedziczyło chyba jeszcze po nieboszczce TP S.A.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 105
  • 0

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Mam taki sam komunikat ale w ofercie indywidualnej. Od razu dodam, że żyję dłużej niż rok, a nawet dłużej niż 18 lat.

Oczywiście też nikt nic nie wie, a konsultanci rozdziawiają gęby ze zdziwienia. Po czym odsyłają gdzie indziej. Z infolinii sprzedażowej do bok, z bok do infolinii sprzedażowej, a następnie do salonu stacjonarnego "bo może tam coś będą wiedzieć" 😄

Osobiście to sądzę, że do weryfikacji płatniczej zatrudnili sztuczną inteligencję o imieniu Max. A jaki Max jest inteligentny to już chyba wszyscy wiedzą 😉

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@zielony71 być może masz rację, choć ja od konsultanta na infolinii usłyszałem, że moje zamówienie trafiło do "weryfikacji ręcznej", której efektem było odrzucenie. Czyli jakiś człowiek w Orange zdecydował, że odrzuca. Problem polega na tym, że nie napisał konkretnej przyczyny błędu.

 

Pytanie czy to forum czytają pracownicy Orange i jakoś reagują, czy to po prostu miejsce gdzie można sobie ponarzekać? Bo na razie nabiłem expa na forum i mam już level 7, ale problem dalej nie rozwiązany. Może jak dojdę do 10 levelu to ktoś się tym zajmie 😉

 

Tutaj inny wątek z podobnym problemem od @Thomstia

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Problem-z-nawi%C4%85zaniem-nowej-umowy/td-p/165586

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

Spróbowałem ponownie zamówić usługę przez orange.pl

Tym razem na 2 kroku spróbowałem zalogować się na moje konto (przypisane do "orange free na kartę") i po wybraniu, że chcę zostać nowym klientem biznesowym dostałem komunikat "Nie można zweryfikować rynku".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

slss próbuj do skutku na infolinii aż trafisz na ogarniętego konsultanta co Ci da odpowiednią ofertę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nie masz możliwości zakupu oferty abonamentowej

@slss podejżrwam, że Orange śledzi rejestr dłużników oraz historię kredytową. Jeżeli firma jest na rynku mniej niż rok i nie ma żadnej historii kredytowej, to jest niewiarygodna do podpisania umowy. Często warto coś wziąć na kredyt i od razu spłacić. Jest historia, firma wiarygodna.