Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światło pytania

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Dzień dobry,

potrzebuję internet światłowodowy. Prędkość nie jest taka istotna. Mam instalację FTTH w mieszkaniu.

Mam takie wymagania podstawowe:

- publiczny adres ipv4

- publiczny adres ipv6

- ONT od operatora + mój router

Pytania:

Czy ta oferta: https://www.orange.pl/internet/naprobe spełnia moje wymagania?

Czy jest podobna oferta dla FIRM która spełnia moje wymagania?

Czy jest opcja stałego adresu ipv4 w tych ofertach?

 

Dlaczego takie pytania: dostałem światło od T-Mobile, ale nie ma interfejsu ipv6 a router nie ma żadnych konfiguracji (brak panelu admina), jedynie przez apkę można zmienić haśło wifi :). Porażka więc rezygnuję z tego i szukam czegoś dla ludzi

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Internet światło pytania

@spajak  żeby nie było niedomówień: 

  • Neostrada zwykła ftth. Modem FB3 lub 6. ONT na wyraźne żądanie tylko przy instalacji i wtedy istnieje możliwość założenia własnego modemu z routerem. Uprzedzam , przy własnym modemie skomplikowana konfiguracja telewizji IP. IP v4 lub v6, ale bez gwarancji bo adres zmienny . Teoretycznie jak nie wymusisz IP v4  to dostaniesz IPv6 
  • Neostrada Biznes. Modemy te same, ONT  też na żądanie przy instalacji, ale jeden adres publiczny I tylko na modemie. Modemu nie wymienisz i router w modemie. Czyli kiszka. IP  v4 I v6 tak jak wyżej.. 
  • DSL FTTH -stałe adresy IP v4 w 3 opcjach.  Pierwsza, jeden adres na modemie I sieć LAN z niewymienialnego routera. ONT zewnetrzny .Kiszka.                  Druga, Modem z pulą 4 adresow IPv4 (z czego 1 użytkowy) Niewymienialny Modem  z ONT zewnętrznym i trzecia- 8 adresów IP ( z czego 5 uzytkowych) I Modem ten sam co dla dwóch poprzednich  opcji . Dla 2 i 3 opcji Modem jest przezroczysty, ale IP  tylko v4. Modem z routerem Zyxel, oczywiście w opcji  z 4 i 8 adresami router może być nieaktywny, bo switch jest przezroczysty i ja nim masz albo LAN  , albo adresy publiczne, zależy czego zażądasz z poziomu switcha 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 3703
  • 19

Internet światło pytania

Nie ma stałego IP dla klientów indywidualnych. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Internet światło pytania

@spajak  oferta spełnia wymagania, ale tam IP  publiczne v4 i v6 są przydzielane dynamicznie ( sesja co 10 dni)

IP stale możesz zamówić na firmę. 1 lub 5 adresow. W tej usłudze ONT jest obowiązkowy, ale w tej Twojej musisz o niego wystąpić przy zamówieniu uslugi


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Dzięki za odp.

Czy w ofercie dla firm, z 1 lub 5 stałych ipv4, jest również publiczny ipv6?

Pytam bo miałem z UPC sytuację że dali mi stały ipv4 ale wyłączyli przy okazji ipv6... bo "nie da się".


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11619
  • 52

Internet światło pytania

Ofertę dla firm, można dobrać po siebie i publiczny IP będzie, co do ipv6 to loteria, całą sieć nie korzysta z tego standardu, chyba że ty nie w Polsce jesteś.

Jest infolinia sprzedażowa dla firm, skorzystać i dogadać szczegóły, na portalu www Orange 😎

Tak z ciekawości po co ci ipv6?

Bo jeśli jest publiczny IP po ipv4, to większość usług działa, czasem użytkownik po prostu, nie umi czegoś ustawić.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Na infolinii sprzedażowej nie ma osób technicznych. Przedkonałem się o tym po instalacji od UPC i teraz od T-Mobile. Wszystko miało być, dopiero później okazało się że ni ma.

 

A sieć korzysta z ipv6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Internet światło pytania

@spajak  z tego co wiem , to są tylko IPV4.  Innych nie widziałem 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11619
  • 52

Internet światło pytania

@spajak gdzie  tak masz fajnie?

Bo sporo serwerów i innych urządzeń, nadal leci po ipv4, nawet za granicą, mi starcza ipv4 do wszystkiego 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Po co? A no na przykład mam swój serwer wirtualny z przypisanymi wieloma stałymi adresami ipv6 - dlaczego? Bo ipv6 są darmowe. I teraz nie moge się połączyć z tym serwerem. Słabo nie?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Czyli, że w przypdaku stałego adresu ipv4 w ogóle nie będzie dynamiczego adresu ipv6? Brak protokołu ipv6? Chcę się upewnić bo dokładnie tak mnie załatwili w UPC