Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

Hej,

Mam następującą sytuację: mam w firmie żony 2 numery w jednej sieci konkurencyjnej. Umowa tam dawno temu się skończyła, jest przedłużana z automatu co miesiąc na bardzo korzystnych warunkach. Nikt z tamtej sieci się nie odzywa, a mi to pasuje.

Natomiast ze swoim osobistym numerem, to jest jednym z dwóch, chce przejść do Orange, a drugi zostawić w Play. Nie jestem właścicielem numeru więc sam nie mogę go przenieść. Cesja w sieci konkurencyjnej wymusiłaby nową umowę, której nie chce. Zastanawiam się nad najszybszym rozwiązaniem tego, jeszcze przy założeniu że chce w Orange wziąć aparat i słuchawki na raty.

Myślałem, żeby przejść jednym numerem firmy do Orange dla małych firm (zostawiając drugi u konkurencji) wziąć na raty co chce wziąć, a potem zrobić cesje w Orange z firmy na osobę prywatną czyli mnie. Czy to jest rozwiązanie najbardziej optymalne? Czy będę mógł zabrać z firmy w Orange numer telefonu, aparat oraz słuchawki a firma nie będzie miała już umowy z Orange i jeden numer zostanie w sieci konkurencyjnej?

bede wdzięczny za radę

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

@zaczarowanyze ja bym właśnie tak zrobił, jak opisałeś. Tylko, że jak zrobisz przepisanie numeru na siebie, to dalej będziesz miał umowę na abonament firmowy. Umowy nie zmienisz, tylko przepisujesz zobowiązania. Po zakończeniu umowy na czas określony, dopiero będziesz mógł podpisać kolejną na klienta indywidualnego.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

Rozumiem, czyli sporo mniej internetu niestety. Chyba dla firm warunki trochę gorsze niż indywidualne.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

@zaczarowanyze jeżeli chcesz podpisać umowę na osobę indywidualną, to przenieś numer do oferty na kartę. Skoro umowa u konkurencji jest już na czas nieokreślony, to można przenieść w jeden dzień roboczy. Potem zrobisz przepisanie numeru na siebie (najlepiej w salonie firmowym, to może uda się bez ponoszenia opłaty za numer) i podpiszesz umowę na plan, który Tobie odpowiada.

Przeniesienie numeru oraz przepisanie będzie musiał zrobić obecny właściciel, więc trzeba będzie udać się do salonu dwa razy.

Zakładam tylko, że nie planujesz zakupu mocno drogiego telefonu przy pierwszej umowie.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

Właśnie planuję wiec pewnie zostane z trochę mniejszym pakietem internetu, ale w sumie to nie problem bo jest opcja +10gb miesiecznie za 5 zł


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

@zaczarowanyze dla ścisłości w ofercie indywidualnej jest 5GB za 10 zł lub 10 GB za 15 zł. Są też co środę  prezenty w aplikacji gdzie też można zgarnąć dodatkowy transfer.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

A teraz zeby było zabawnie jak dodaje słuchawki na raty to są błędne dane, jak zaś tylko abonament i telefon, to dane są poprawne.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

@zaczarowanyze telefon na raty można brać bez abonamentu, system tego nie weryfikuje, jak bierzesz z abonamentem to jest weryfikacja 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

Telefon na raty z abonamentem = wszystko ok

Telefon na raty z abonamentem + słuchawki = błąd danych typu pesel, numer dowodu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak najlepiej przenieść numer? skomplikowana sytuacja

@zaczarowanyze sprawdź, czy by przeszedł sprzęt na raty bez abonamentu. Porównaj ceny, bo nie zawsze z abonamentem są zniżki za sprzęt na raty. Może warto wrzuć tylko abonament z telefonem, a słuchawki dokupić osobno.