Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światło pytania

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet światło pytania

@spajak  przy Neostradzie ze zmiennym IP możesz mieć i taki i taki IP

Przy necie dla firm ze stałym raczej nie otrzymasz stałego ipv6 tylko ipv4

To różne usługi, więc warto poczytać...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

IPv6 właściwie jest stały z definicji. Chodzi więc tylko o to aby BYŁ tzn żeby był taki protokół w roterze


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Internet światło pytania

@spajak krajowi operatorzy niestety, obecnie nie udostępniają na sztywno ipv6, jedynie ipv4 😎

Jak ktoś ci coś obiecywał, to pewnie by złapać klienta 😎

Jak chcesz podstawić własny router, to nie ma problemu, każdy ma ipv6 i można je ustawić 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet światło pytania

@spajak  router w tym przypadku da Ci to, co dostanie od operatora. Nie słyszałem o stałym 4 czy 8 adresowym IPV6  w usłudze dla biznesu

Ważne, nie bierz przypadkiem Neostrady Biznes z 1 stałym IP,  bo to dosłownie 1 adres na bramie, czyli modemie....


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Nie pytałem o stały adres ipv6. Wystarczy żeby był.

Ale gdy nie ma w ogóle ipv6 to żaden router nie pomoże. Serwery ipv6 only są wtedy niewidzialne...

 

A więc dla pewności, dla firm światło będzie miało:

- publiczny stały ipv4

- jakikolwiek ipv6

 

Czy to się zgadza?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Internet światło pytania

@agat13 mnie zastanawia fakt mieszania pojęć, ale klient ma zawsze rację 😃

Jak @spajak ma dużą firmę, to dostanie co zechce.

Partnera biznesowego poszukaj z Orange i on ci załatwi co zechcesz.

Tak na marginesie, to pewnie średnio znasz się na internecie, ale biznesmen nie musi 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Jakie pojęcia mieszam @IreneuszCD ?

Napisałem "Chodzi więc tylko o to aby BYŁ tzn żeby był taki protokół w roterze"

Nie chodziło mi o sam router, ale o protokół ipv6 u dostawcy. Jeśli nie ma tego protokołu od dostwcy to nie ma go tez adresacji ipv6 w routerze, nawet jeśli router obsługuje ipv6. Cała sieć ipv6 jest wtedy dla wszystkich urządzeń niewidoczna. Jest to po prostu nie w pełni sprawne.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet światło pytania

@spajak  Nie, nie zgadza się... ipv6 będzie TYLKO w Neostradzie  ( nie Biznes) . Czy weźmiesz, ją na firmę, czy nie, bez różnicy ...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet światło pytania

@spajak  żeby nie było niedomówień: 

  • Neostrada zwykła ftth. Modem FB3 lub 6. ONT na wyraźne żądanie tylko przy instalacji i wtedy istnieje możliwość założenia własnego modemu z routerem. Uprzedzam , przy własnym modemie skomplikowana konfiguracja telewizji IP. IP v4 lub v6, ale bez gwarancji bo adres zmienny . Teoretycznie jak nie wymusisz IP v4  to dostaniesz IPv6 
  • Neostrada Biznes. Modemy te same, ONT  też na żądanie przy instalacji, ale jeden adres publiczny I tylko na modemie. Modemu nie wymienisz i router w modemie. Czyli kiszka. IP  v4 I v6 tak jak wyżej.. 
  • DSL FTTH -stałe adresy IP v4 w 3 opcjach.  Pierwsza, jeden adres na modemie I sieć LAN z niewymienialnego routera. ONT zewnetrzny .Kiszka.                  Druga, Modem z pulą 4 adresow IPv4 (z czego 1 użytkowy) Niewymienialny Modem  z ONT zewnętrznym i trzecia- 8 adresów IP ( z czego 5 uzytkowych) I Modem ten sam co dla dwóch poprzednich  opcji . Dla 2 i 3 opcji Modem jest przezroczysty, ale IP  tylko v4. Modem z routerem Zyxel, oczywiście w opcji  z 4 i 8 adresami router może być nieaktywny, bo switch jest przezroczysty i ja nim masz albo LAN  , albo adresy publiczne, zależy czego zażądasz z poziomu switcha 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Internet światło pytania

Dzięki.

Pisząć Neostrada masz na myśli Orange Światłowód?