Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Długość połączenia Router - Gniazdko

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Długość połączenia Router - Gniazdko

Jak w temacie, ile jest kabelka z gniazdka światłowód do Routera?? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Ron  przy FB 6 dokładnie 1,5 m ale zdaje się że to standard długości w zestawach z FB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Długość połączenia Router - Gniazdko

Chodzi o patchcord światłowodowy? Teraz nie wybebeszę ale wydaje mi się, że koło 1m.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Ron  przy FB 6 dokładnie 1,5 m ale zdaje się że to standard długości w zestawach z FB.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Długość połączenia Router - Gniazdko

Strasznie mało, myśle jak to ogarnąć, bo planuje zakup. WiFi jak działa do kilku metrów w tym pół ściany, drzwi ??


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Ron  możesz dokupić dłuższy w zależności od potrzeb, nie jest to duży wydatek, co do wifi z FB 6 to u mnie działa spoko (wszystko zależy od indywidualnego rozkładu lokalu, materiałów budowlanych, itd), gdzieś na forum wstawiałem pomiary u mnie w mieszkaniu.

PS.

Tu masz np. taki sam jak w FB tylko 10 m Patchcord światłowód kabel SC/APC-SC/APC 10m simpl - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Długość połączenia Router - Gniazdko


@Ronnapisał(-a)

Strasznie mało, myśle jak to ogarnąć, bo planuje zakup. WiFi jak działa do kilku metrów w tym pół ściany, drzwi ??


Ja nie wpuściłem monterów z buciorami na salony i kazałem gniazdko przykręcić w kotłowni. Na salony dociągnąłęm sobie patchcord, podklejony subtelnie tu i ówdzie, o długości 40m. Tak więc takiej właśnie długości połączenie router - gniazdko miałem. Miałem, bo teraz router jest w kotłowni, a patchord, skoro już był przyklejony, znalazł się pomiędzy dwoma mediakonwerterami.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Długość połączenia Router - Gniazdko

16960945410607344038274435605918.jpg

 to z kompletu. Wifi na takim dystansie działa  bez problemu, ale to i tak wyjdzie w praniu. Powiedz co chcesz zrobić, podpowiemy...

Pamiętaj, że są zawsze długości techniczne np w FB3 pod spodem w kanaliku kilka cm trzeba liczyć, czy z samego gniazdka też jakiś komfortowy zapas trzeba zostawić i nie naciągać patchcordu 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Długość połączenia Router - Gniazdko

Orientujecie się dlaczego Orange nalega na zwrot tych patchcordów przy zdawaniu sprzętu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Samotnick  jeśli po zwrocie patchcord nie ma uszkodzenia to po czyszczeniu i kontroli nadaje się do ponownego użycia 

ECO 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Długość połączenia Router - Gniazdko

Trochę dziwne, że opłaca się komuś płacić za taką pracę. Przecież nowy to kilka złotych sztuka. Ethernetowego mogło nie być jak zdawałem a przecież też można przetestować.