Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Długość połączenia Router - Gniazdko

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Samotnick  ktoś mądrzejszy to wymyślił. I tak jest 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3221
  • 7515
  • 137

Długość połączenia Router - Gniazdko

@agat13 , bardziej mi chodzi o długość Patchcordu, ale z tego co widzę u @pirenej  strat nie ma 😏


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Długość połączenia Router - Gniazdko

@pirenej Przeciągałeś patchcord ze złączami czy były później zakładane?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Ron  ograniczeń nie ma, jak to przy swiatelku...jeśli chodzi o długość przedłużenia 

Masz patchcord 50m będzie działał. Masz 250, też...

Na patchcordach się raczej wtyczek nie zakłada amatorsko...kupuje się gotowe. Nie słyszałem, aby ktoś zakładał, przynajmniej..

Ja najdluzszy 50m miałem..


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Długość połączenia Router - Gniazdko

@agat13 Założyć poprzez dospawanie pigtaila. Łatwiej przeciągnąć bez końcówki. Tak jak robią monterzy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Samotnick  tylko , że ten dospaw wkładają do gniazdka i dalej do modemu stosują patchcord. Spaw jest nieelastyczny, a ten kawałek dospawany bez osłony. Taki spaw nie nadaje się do użytku jako patchcord, bo jest kruchy 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Długość połączenia Router - Gniazdko


@agat13napisał(-a)

@Samotnick  tylko , że ten dospaw wkładają do gniazdka i dalej do modemu stosują patchcord. Spaw jest nieelastyczny, a ten kawałek dospawany bez osłony. Taki spaw nie nadaje się do użytku jako patchcord, bo jest kruchy 


@agat13 Właśnie o to mi chodzi. Czy zakończył poza kotłownią „dospawanym gniazdkiem” czy to był jeden odcinek. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

Długość połączenia Router - Gniazdko


@Samotnicknapisał(-a)

@pirenej Przeciągałeś patchcord ze złączami czy były później zakładane?


patchord ze złączami, klejony na ciepło. Zmieścił się w szparach pod drzwiami. Kabel ethernetowy nie wszędzie by się nie zmieścił i wyglądałby obskurniej. A cienki biały światłowód na tle białej ściany, wzdłuż listew i cokołów przy podłodze, wygląda nie najgorzej. Kończy się skrętem w górę za kaloryfer, tam zwinięty zapas i koniec w gniazdku tuż pod parapetem, za zasłoną. W gniazdku - dwa złącza SCA przelotowe, połączone krótkim zwitkiem wewnątrz i dopiero z drugiego złącza krótki patchcord do mediakonwertera. Powiecie, dużo złączy. Tak, ale nie ma strat. Sprawdzane iperfem. Amatorsko, ale skutecznie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Długość połączenia Router - Gniazdko

@pirenej Dziękuję, że opisałeś. Pytałem bo 40 metrów to duża szansa na przejścia przez drzwi i ściany a z końcówkami może być trudno. Też bym dał gniazdo na końcu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Długość połączenia Router - Gniazdko

@Samotnick  warto zwrócić uwagę na tzw niewidoczny światłowód. To jakby samo włókno bez otuliny z kewlaru i rurki osłony nowej. Trwałe i naprawdę niewidoczne...widziałem kilka instalacji. Cudo maskowania 

Zerknij https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/Czy-jest-mo%C5%BCliwo%.... I gdzieś dawno temu na NO pisałem w tym temacie z podaniem dokładnie tego zestawu do klejenia