Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  przy okazji podpowiem że jeśli masz listwy przypodłogowe z miejscem na kabelki to można poprosić technika o umieszczenie kabelka w tych "rowkach" (ja tak mam i kabel jest niewidoczny).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55208
  • 659

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40Taką prędkość po eth osiągniesz


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Czyli będę miał pełna prędkość pobierania 600 Mb/s,czy raczej mniejsza i prędkość wysyłania do 100 Mb/s?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55208
  • 659

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  prędkość będzie według zamówienia i podpisanej umowy.

Oczywiście musisz ją odpowiednio mierzyć , ale i możesz wykonywać speedtest z poziomu modemu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Zobaczymy jak będzie po zamontowaniu światłowodu z prędkością pobierania i wysyłania 🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55208
  • 659

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  dobrze będzie, to nie między..tu musi być prędkość umowna 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5700
  • 23118
  • 197

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

Czyli będę miał pełna prędkość pobierania 600 Mb/s,czy raczej mniejsza i prędkość wysyłania do 100 Mb/s?


Będziesz miał gwarantowaną dokładnie taką prędkość jak na umowie. Technik powinien Ci to zademonstrować na modemie. Jeśli nie będzie się zgadzało, to masz prawo nie podpisać umowy.

Prędkości na innych urządzeniach będą zależały od sposobu i jakości ich połączenia z modemem oraz od liczby innych podłączonych i aktywnie korzystających z internetu urządzań. Jeśli Twój laptop będzie jedynym, i będzie podłączony sprawnym kablem eternetowym odpowiedniej kategorii do modemu, to na tej karcie i tym laptopie bez problemu będziesz miał taką samą prędkość jak na umowie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5700
  • 23118
  • 197

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

...

czy to gniazdo Neostrady technicy zamienią na gniazdo optyczne?


Nie, technicy montujący światłowód nie będą w ogóle interesować się gniazdkiem telefonicznym. Ono pozostanie tam gdzie jest. Gniazdko światłowodowe będzie zamontowane zupełnie osobno, niezależnie i będzie wyglądało zupełnie inaczej. Z gniazdka światłowodowego będzie krótki lub dłuższy patchcord światłowodowy do ONT albo do rutera (zależnie jak to tam będzie konkretnie wyglądać).

Zamiast martwić się o prędkości, dobrze się zastanów gdzie chcesz to gniazdko i ruter mieć, bo raz podjęta nietrafiona decyzja będzie miała poważne konsekwencje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Ciekawe czy mogę mieć gniazdo światłowodu tam,gdzie obecnie mam gniazdo do Nesotrady zaraz za biurkiem,bo chcę by router stał na biurku między komputerem, a monitorem? 

w tym miejscu mam obecnie gniazdo od Neostrada-zdjęcie w załączniku


IMG20231213212854.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5700
  • 23118
  • 197

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40 

Monter Ci wszystko wyjaśni kompetentnie i zamontuje tak, jak będzie najlepiej. Miejsca na ścianie dla wszystkich gniazdek wystarczy.