Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  dobrze że dopytujesz, Funboxa i tak dostaniesz w zestawie do usługi (to taki jakby komplet), jeśli zaś chodzi o podłączenie własnego routera to musi być zainstalowany osobny zewnętrzny ONT i wtedy jest taka możliwość, Orange na swojej własnej sieci nie koniecznie chce montować te zewnętrzne ONT, ale już na infrastrukturze innego właściciela to obowiązek, zresztą o to wszystko możesz konkretnie dopytać w rozmowie z konsultantem, kontaktując się najlepiej w sposób podlinkowany: Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym - Nasz Orange  przez moderatora @Michał .


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5507
  • 22314
  • 184

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

...

obecnie do Neostrady mam router Asus DSL-AC52U z modemem i według producenta powinien obsługiwać

światłowód-router ma port DSL i WAN i 4 gigabitowe porty LAN. Czy taki router zadziała ze światłowodem,jeśli tak to jak podłączyć i skonfigurować posiadany router tak by działał z nim światłowód czy lepiej dać sobie spokój i zostawić Funbox 6?

Wybaczcie moje pytania,bo w kwestii światłowodu jestem nowy.


Dostaniesz obowiązkowo ruter od Orange. Własnego w Twojej sytuacji nie ma najmniejszego sensu podłączać. Nic nie musisz robić, jedynie zamówić i zastanowić się w którym miejscu chcesz mieć modem.

Istotne jest jeszcze czy będziesz brał też IP TV czy telefon stacjonarny. Jeśli bierzesz IP TV to do tego dostaniesz jeszcze dekoder, on powinien być bardzo blisko telewizora i nie za daleko od rutera. Najlepiej gdyby ruter do dekodera był połączony kablem eternetowym, który technik też może ci ułożyć. Z kolei telefon powinien być podłączony klasycznym kablem telefonicznym do odpowiedniego gniazdka w ruterze.

Rozmieszczenie urządzeń należy zaplanować tak, żeby było Ci wygodniej. Instalacja światłowodowa jest całkowicie niezależna od istniejącej instalacji telefonicznej (która zostanie wyłączona z eksploatacji, prawdopodobnie bezpowrotnie).

Gdybyś uparł się żeby użyć własnego rutera (co, jak uważam nie ma najmniejszego sensu w Twojej sytuacji), to musiałbyś jeszcze (poza Funboxem 6, którego nie możesz nie wypożyczyć), dostać od Orange terminal światłowodowy czyli tzw. ONT. Nakłonienie technika żeby ci ten ONT zamontował jest możliwe, ale może nie być łatwe. Może być też i tak, że ONT zostanie zamontowany przez właściciela infrastruktury, wtedy teoretycznie łatwiej byłoby Ci użyć własnego rutera, ale FB6 i tak musisz wziąć (i to odpłatnie), więc sensu to nadal nie ma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Jak zdecyduję się na światłowód 600 Mb/s zostawię Funbox 6 i nie będę się bawił ze swoim routerem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5507
  • 22314
  • 184

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

Jak zdecyduję się na światłowód 600 Mb/s zostawię Funbox 6 i nie będę się bawił ze swoim routerem.


Pewnie. Pytałeś o własny ruter, to odpowiadamy. 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@lukcio40napisał(-a)

Jak zdecyduję się na światłowód 600 Mb/s zostawię Funbox 6 i nie będę się bawił ze swoim routerem.


@lukcio40  jeśli zewnętrzny ONT byłby faktycznie zamontowany u Ciebie to nie jest żadnym problemem podłączenie i skonfigurowanie własnego routera pod usługę światłowodową Orange, podkreślam pod samą usługę internetu, bo z usługą tv (gdybyś dobierał) może być wielki problem lub wcale się nie udać konfiguracja na własnym sprzęcie. Ale jeśli sam FB 6 Ci wystarczy to po co komplikować, w razie jakby co to jest to forum na którym zawsze możesz dopytać i przeważnie jest ktoś kto służy pomocą.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Cześć @lukcio40 

Musisz dokonać migracji z Neostrady na Orange Światłowód, żeby nie płacić kary za poprzednią umowę. Po Twojej stronie jest złożenie zamówienia na Orange Światłowód, wybranie prędkości internetu ewentualnie możesz do internetu dobrać też telewizje Orange TV a także telefon internetowy czyli telefon stacjonarny, Możesz też zamówić w tym linku rozmowę z doradcą i przedstawi Ci ofertę która Cię interesuje Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym Cała reszta jest po stronie Orange. Jeśli Orange Światłowód jest świadczony na linii innego operatora to założenie światłowodu będzie odbywać się dwuetapowo. Pierwszy etap przyjedzie technik z firmy z której montowano światłowód w bloku i założy Ci gniazdo optyczne a także zainstaluje urządzenie ONT, drugi etap to przyjedzie technik z Orange z  Funboxem 6  podłączy go, skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie jeśli zamówiłeś także telewizje Orange TV to technik weźmie ze sobą jeszcze dekoder TV podłącz go skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie. Jeśli chodzi o modem Funbox 6 jest on bardzo dobry modem osobiście go mam i polecam Ci go nie mam z nim żadnych problemów. Jeśli chodzi o zasięg WIFI jest bardzo dobry ze względu na to, że posiada 7 wewnętrznych anten oraz wykorzystuje technologię transmisji kierunkowej. Więcej informacji o tym modemie  do przeczytania znajdziesz w tym linku  https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-6# a także w tym https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#modemy

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

##Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mając możliwość zainstalowania światłowodu Orange na linii innego dostawcy,musi być u mnie dwóch techników: jeden do instalacji światłowodu do miejsca gdzie będzie stał router,a drugi do podłączenia,konfiguracji routera,sprawdzenia czy mam prędkość jak na umowie,czy wszystko działa dobrze,przekazania do podpisu umowy Orange na światłowód o wybranej prędkości,a może wystarczy jeden technik,który zainstaluje u mnie w domu światłowód,podłączyrouter,skonfiguruje,sprawdzi czy mam prędkość jak na umowie,czy wszystko poprawnie działa i jak wszystko poprawnie działa od technika dostaję do podpisu umowę i gdybym ostatecznie zdecydował się na światłowód o wybranej prędkości,czy router mogę postawić na biurku między komputerem,a monitorem,za którym stoją dwa głośniki i nie wpłynie to na działanie routera i WIFI


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  toż kilka pięter temu pisałem właśnie to samo 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40możesz postawić na biurku miedzy komputerem, monitorem i głośnikami nie wpłynie to na działanie WIFI. Mój Funbox  też stoi na biurku obok monitora, drukarki i głośników komputerowych, a komputer stacjonarny znajduje się poniżej wbudowanej w biurko szafce na komputer i WIFI działa bez zastrzeżeń 🙂

Przesyłam ci ważne informacje na temat wyboru miejsca na Funboxa

  • Funbox 6 jest zaprojektowany do pracy w pozycji pionowej.
  • Inna pozycja może powodować problemy z działaniem Wi-Fi
  • Modem powinien stać możliwie wysoko – min.1.5 m od podłogi, aby zapewnić lepszy zasięg.
  • Nie może być zasłonięty lub zamknięty w szafce, gdyż spowoduje to spadek zasięgu.
  • Nie powinien znajdować się w bliskiej odległości od  innych urządzeń elektronicznych, np. telewizora, głośników, dekodera TV, które powodują zakłócenia Wi-Fi

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Chyba źle nazwałem temat,bo dziś 11.12.2023 jak byłem w piwnicy i na ścianie na wprost schodów tak jakby w prawym górnym rogu ściany wisi mała skrzynka z nalepką światłowód hurtowy.Czy to oznacza,że światłowód nie jest na linii innego dostawcy i do wszystkiego odnośnie światłowodu wystarczy technik Orange?