Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

Witam, tydzień temu w niedziele udało mi się podpisać umowę na orange love.Poprzednie problemy udało mi się rozwiązać dosyć łatwo, chociaż konsultantka z salonu męczyła się 2-3 tygodnie z umową, wystarczyło udać się do innego salonu i...fakt, umowę podpisaliśmy, telefon do ręki, technicy umówieni na wtorek przedział 8-10. Super, nawet technicy przyjadą, orange chyba zaczyna dbać o klientów, hehe, dobre sobie. Wtorek około godziny 15 cały czas cisza, żadnych techników, nikt nie dzwoni, cóż, szybka decyzja - telefon na infolinie. "No tak, wszystko się zgadza, technicy byli umówieni 8-10, już tutaj wszystko sprawdzam, pan mi jeszcze tylko powie, to była migracja na 80mb, tak?"; nie, nie taka prędkość u nas nie jest osiągalna.

"No to już wszystko wiem, konsultant w salonie wykazał się niekompetencją i brakie profesjonalizmu, niestety, ale technicy przyjeżdżają tylko przy migracji na 80mb. Najwidoczniej technicy zauważyli to w zgłoszeniu do wezwania i dlatego nie przyjechali."

No fajnie, ale czemu żaden...do mnie nie zadzwonił i mnie o tym nie poinformował? Czekałbym tydzień i nikt by się nie pofatygował, zgłoszenie pewnie zostałoby zmienione na zrealizowane 🙂

Co robić? Proszę jechać do salonu i odebrać sprzęt, najlepiej napisać skargę. W przeciwieństwie do orange nie jestem ostatnim...i nie będę za coś takiego ścigał konsultanta, bo pieniędzy raczej ogromnych nie zarabia, pomyłki zdarzają się każdemu i praca przede wszystkim niewdzięczna.

Tutaj muszę wrócić około 3 tygodnie wstecz: rozmowa z konsultantką, która nie potrafiła zrobić umowy przez 2 tygodnie. Pytałem, czy jest możliwość połączenia routera z dekoderem za pomocą wifi (taką informację otrzymałem już kiedyś na infolinii). Tak, bez problemu, te dekodery są wyposażone w taką funkcję.

Mama pojechała w środę sprzęt odebrać, dostała informację, że ten dekoder nie pozwala na połączenie wifi i wymiana będzie możliwa w przypadku jeżeli inaczej nie będzie dało się podłączyć. No dobra, mama wróciła, zdziwiłem się trochę, bo co, mam sprzęt zabrać do domu, chociaż jestem świadom, że przez to, że dekoder musi być połączony kablem z routerem nie będę posiadał zasięgu wifi przy komputerze stacjonarnym (i ogólnie w połowie domu)? I jeszcze mama dostała informację, żeby jak coś dzownić na infolinię i pytać. Zadzwoniłem, pani mi mówi, że no dziwna sprawa, ja bym panu tutaj dekoder wymieniła, ale telewizja nie jest aktywna i nie mogę przez infolinię; pan pójdzie do salonu i tam wymieni.

Okej, mama pojechała sprzęt wymienić...nie może być zbyt łatwo, toż to orange. Tutaj następuje...sam nie wiem co tutaj się stało, bo to trochę niedorzeczne. Owszem, sprzęt wymienili, ale na taki sam. Najpierw telewizja musi widnieć jako aktywna, dopiero wtedy możliwa jest wymiana dekodera. (tutaj nadmienię, że fakt, połączenie było możliwe, jednak byłem zainteresowany modemem tylko i wyłącznie z wifi.

W takim wypadku, jeżeli ktoś nie miałby możliwości wykonania podłączenia po kablu i nie mógłby aktywować usługi, to co ma zrobić? Przecież to jest śmieszne. Ja wiem, że istnieją inne sposoby, żeby to aktywować, pewnie można iść do sąsiada i podłączyć dekoder, ale szanujmy się. Mama z bratem mówili, że konsultankta była totalnie zielona i nie wyglądała na świadomom tego, co mówi. Czy tak rzeczywiście jest? Bo rozmawiałem z konsultantem i ten mówił, że co najwyżej salon mógł nie mieć akurat tego modelu modemu, ale nie ma czegoś takiego, że usługa musi być aktywna.

Ciężko było chłopa zrozumieć, bo jąkał się bardzo dużo i jak nie mówił do mnie, to do siebie, ale to i tak chyba była najbardziej konkretna rozmowa na infolinii orange. Dowiedziałem się, że teraz będę musiał przejść procedure wymiany sprzętu, która zależy w sumie od nie wiem czego, cytując "osoba odpowiedzialna w salonie podejmie decyzję", no fajnie, ale na jakiej podstawie? Własnego widzimisię?

No i oczywiście, żeby nie było zbyt przyjemnie, wczoraj telewizję mi się udało podłączyć, ale no zbyt przyjemnie być nie może; program i wszystko jest wyświetlany, ale kanałów nie działają, działa jakiś tvp info czy inny, nie pamiętam, reszta już nie. Ogólnie dwaj konsultanci resetowali mi kartę dostępu czy coś, kazali czekać pół godziny, dopiero 3 zauważył, że jest problem i to po stronie orange. Zgłoszenie poszło i tutaj pojawia się moje kolejne pytanie, w jaki sposób liczone jest do 24 godzin? Jeżeli zgłoszenie zostało przyjęte o 14, to dnia następnego 14:01 termin mija, czy może godziny nocne wypadają?

Kolejna sprawa, chciałbym napisać skargę, bo przydałyby się chociaż jakieś minimalne rekompensaty za te żenady z orange-tp od tylu lat. Istnieje może jakiś wzór, czy raczej pisać to, co uważam za słusze, co dusza zapragnie?

 

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

hej @Atraud Emotikon: Szczęśliwy

Zgłoszenia do techników realizowane są z przewidywanym terminem do 48 godz. (przynajmniej taki obecnie powinien być komunikowany - z czasem może on ulec zmianie). W szczególnych sytuacjach może on zostać wydłużony. Jeśli chodzi o rekompensatę finansową (innymi słowy reklamację) - to najlepiej będzie jak zapoznasz się z tym materiałem.

A jak ta historia się ostatecznie zakończyła? Czy interwencja techników zaowocowała jakimś konstruktywnym rozwiązaniem?

Fajnie byłoby, gdybyś nam tutaj o tym napisał Szczęśliwy mężczyzna. Zachęcamy Cię do oznaczenia wpisu, który Twoim zdaniem okazał się najbardziej przydatny │→ Zaakceptuj jako rozwiązanie│. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

@Atraud spory opis, ale danych brak : nie wiemy jaki dekoder - model, jaki router - model zostały Wam udostępnione? Z mojej wiedzy z urządzeń dedykowanych do Neostrady do 80Mb (przed wdrożeniem światłowodu) był zestaw WHD 80 i Funbox2 i tylko w takiej konfiguracji można je skutecznie połączyć po WiFi. Charakterystyki Funbox3 (do światłowodu) ani starszych Liveboxów nie znam. Co do tego jaki teraz sprzęt jest przyznawany do poszczególnych prędkości Neostrady -10, 20 Mb i dekoder, też nie wiem.

Jak rozumiem Twój opis, w grę wchodzą tylko niższe prędkości, to przy nich raczej stabilnej telewizji kablowej ciężko się spodziewać. Natomiast posiadanie lub nie usługi TV nie ma wpływu na to jak kształtuje się dostępność WiFi w domu, chociaż odbió telewizji zajmuje część transferu internetu. To czy internet  jest w jakimś pokoju zależy tylko od lokalizacji routera, ewentualnych przeszkód czy innych zakłóceń sygnału w domu.

 

Update, doczytałem końcowe zdania 😉 więc jak umiem odniosę się też do nich.

 

Nadal nie wiem jaką masz prędkość internetu. Jeśli poniżej 80Mb i telewizja kablowa (IPTv) to być może problem z odbiorem kanałów wynika ze zbyt niskiej prędkości. Ustaw kanał 999 - na nim weryfikuje - ustawia się uprawnienia. 

 

Jeśli chodzi o "roszczenia", sam sobie zaprzeczasz - w początkowej części wykazujesz się empatią dla konsultantów itp., a na końcu chcesz rekompensanty... Jeśli się zdecydujesz, to możesz pisać "co dusza zapragnie", ale jeśli oczekujesz realnej gratyfikacji za nie świadczenie usług objętych umową,to powinieneś dokładnie opisać co było/jest nieprawidłowe; jak długo to trwa itp.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

Router: fanbox 2.0

Dekoder: uhd 88

Prędkość internetu 10mb

W sumie nie do końca rozumiem część odnośnie położenia routera - ściany są ciężkimi przeszkodami dla wifi, które ma zasięg 100m czy ile tam orange powiadało swego czasu. Jeżeli router będzie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się dekoder, to zasięgu w większości budynku nie będę miał: jest to piętro wyżej i dochodzi trochę ścian. Obecnie rounter znajduje się w centrum budynku i zasięg jest prawie wszędzie.

 

Odnośnie skargi, to było we wtorek, wtedy jeszcze w miarę to tolerowałem. Niestety, ale do salonu orange nie mam zbyt blisko i średnio mi się uśmiecha jeździć w celu wymiany sprzętu na ten sam model. Informacje z infolinii i salonu są sprzeczne, dlatego pytam tutaj, z nadzieją, że ktoś mnie oświeci - często można tutaj otrzymać rzetelną informację.

Konsultant sam pronował skargę i mówił o realnej szansie na przyznanie chociażby darmowego miesiąca świadczeń usług. Może i pic na wodę, ale już tyle z orange przeszeszliśmy, że warto spróbować, oni kradną to i nam może się coś należeć.

Prędkośc internetu jest kosmicznie niska i to nadaje się na kolejną opowieść, ale co mi po tym, zaraz jeszcze bardziej obniżą, to nic, że bratu (dwie rodziny w jednym budynku) internet chodzi 2-3 razy szybciej, usługi takie same. Mniejsza z tym.

W takim razie, jeżeli prędkość internetu jest za niska, to jakim cudem orange proponuje mi jako DOSTĘPNĄ usługę telewizję, tą 90 pare kanałów czy coś koło tego?

 

Gdyby ktoś mógł odpowiedzieć mi na pytanie odnośnie zgłoszeń do orange i 24 godzin realizacji byłbym również wdzięczny.

 

 

edit:

Na infolinii konsultant mówił cytuje "Tak, wszystko widzę, problem jest po stronie orange i już piszę zgłoszenie do techników. blablabla, żadne działania z pana strony już nie są wymagane".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

Jeśli dokonałeś zgłoszenia, czekaj na realizację. Status sprawdzisz na mój Orange. Dublowanie zgłoszeń tylko wydłuża ich realizację bo muszą być zamknięte wszystkie na raz.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

Nie dubluje żadnych zgłoszeń, jest jedno, które zostało zrobione wczoraj podczas rozmowy z konsultantem. Mój cytat w ostatnim poście odnosi się właśnie do rozmowy z tym konsultantem. Tutaj piszę głównie w celach informacyjnych.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

Ktoś może coś więcej napisać na moje pytania? Bo protipy żeby nie dublować zgłoszeń nie są takie ważne, czekam na rozwiązanie zgłoszenia orange, pewnie popołudniu będę musiał dzwonić ponownie.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Pytanie odnośnie wymiany sprzętu

hej @Atraud Emotikon: Szczęśliwy

Zgłoszenia do techników realizowane są z przewidywanym terminem do 48 godz. (przynajmniej taki obecnie powinien być komunikowany - z czasem może on ulec zmianie). W szczególnych sytuacjach może on zostać wydłużony. Jeśli chodzi o rekompensatę finansową (innymi słowy reklamację) - to najlepiej będzie jak zapoznasz się z tym materiałem.

A jak ta historia się ostatecznie zakończyła? Czy interwencja techników zaowocowała jakimś konstruktywnym rozwiązaniem?

Fajnie byłoby, gdybyś nam tutaj o tym napisał Szczęśliwy mężczyzna. Zachęcamy Cię do oznaczenia wpisu, który Twoim zdaniem okazał się najbardziej przydatny │→ Zaakceptuj jako rozwiązanie│. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć.