Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dekoderem 4K Stream


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13095
  • 53770
  • 629

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27  jest jeszcze możliwość problemu w górę sieci. Zależy to również od tego czy masz usługę na sieci Orange czy na innego operatora... Czy masz ONT zewnętrzny czy bezpośrednio światełko do modemu... Problem może być z siecią czy węzłem... Ale do tego potrzebna analiza operatora


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Nie można wykluczyć tego o czym wspominał @agat13 Czy masz możliwość sprawdzenia streamingu za pomocą komputera? W szczególności sprawdzenia usługi Orange TV Go, która powinna pobierać dane tak jak dekoder 4K Stream. Z internetem nie dzieją się dziwne rzeczy?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@agat13  To jest łącze innego operatora. Tak, mam zewnętrzny ONT. 

@Samotnick Korzystam z komputera znacznie częściej niż z telewizora, więc mogę jednoznacznie stwierdzić, że nie mam żadnego problemu ze streamingiem filmowym, sportowym, czy z aplikacją Orange TV Go. Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń do internetu. Problemy pojawiły się tak naprawdę po wymianie na ten dekoder. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13095
  • 53770
  • 629

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27  to mam trop. Inny rodzaj transmisji ( unicasty) właściwy dla tego dekodera i inna widoczność w sieci LAN i troszkę inny przydział transmisji w usłudze...dodatkowo obca sieć 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22240
  • 183

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

OK, na moje oko to jest klasyczne przycinanie się (gubienie klatek), na pewno nie problem z synchronizacją czy kablem HDMI.

Dwie rzeczy mi tu śmierdzą: piszesz że serwisy typu Disney+ też łapią jakieś lagi, oraz że na komputerze te same rzeczy oglądasz bez zacięć.

Jak dla mnie winien jest dekoder, ten konkretny egzemplarz. Spróbowałbym wymienić.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27Napisałeś, że wymieniłeś dekoder. Czy router pozostał ten sam? Która to wersja FB?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22240
  • 183

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

Skoro dekoder IWU200 działał bez zarzutów, a Stream 4k takie coś odwala, to na 99% ten konkretny Stream 4k jest felerny.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@j131 Serwisy streamingowe działają lepiej niż sama tv, jednak wg mnie, np. w porównaniu do Chromecasta, którego wcześniej używałem, coś jest nie tak. 

Też mi się wydaje, że winny jest dekoder, tylko dziwne byłoby, gdybym dwa razy z rzędu dostał wadliwy sprzęt. Swoją drogą zastanawiam się, czy w salonie mają możliwość przetestowania dekodera przed ponowną wymianą, bo szczerze to najlepiej zmieniłbym z powrotem na IWU200, albo na Samsunga. Chciałem mieć wszystko na jednym pilocie, ale na razie same komplikacje.

 

@Samotnick Od samego początku korzystania ze światłowodu, czyli od ponad 2 lat korzystam z Funboxa6. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22240
  • 183

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 

Mam zarówno Chromecasta, jak Stream 4k a także ICU100. Miałem też IWU200. Ten androidowy dekoder w żaden sposób "sam z siebie" nie powinien niczego takiego robić jak robi u Ciebie. Miałem okazję wypróbować wszystkie główne serwisy streamingowe, zarówno na Chromecast jak in na Stream 4k. Wszystko działało dobrze lub wyśmienicie, na wszystkich dekoderach (a także komputerach, telefonach i tabletach, choć w zakresie tych urządzeń intensywnych testów nie prowadziłem).

Reasumując: nie widzę żadnego powodu żeby akurat ten typ dekodera miał się zachowywać gorzej, natomiast może być uszkodzony. Jeśli to nie to, to pozostaje hipoteza (dość naciągana, IMHO) że na obcych łączach coś jest nie tak z IP TV przesyłanym do Stream 4k. Tylko że gdyby tak było, to to samo by się działo na telefonach czy komputerach korzystających z TV GO. No i dlaczego niby obce serwisy streamingowe miałyby też mieć problem akurat na tym sprzęcie. U mnie te serwisy na Stream 4k działają lepiej niż Orange IP TV: nie dość że apki są stabilniejsze,  to jeszcze dostają dźwięk przestrzenny, którego od Orange ten dekoder nie dostaje.

PS. Umowa na łączach "własnych" (czyli bez ONT), FB3, 300/50.