Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polsat Sport...Orange TV satelita


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Polsat Sport...Orange TV satelita

Ale to były decyzje nadawców...

A jeśli miałeś Polsat Sport News lub Orange Sport gwarantowany (bo nie każdy miał), to była opcja na bezpłatną rezygnację.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Polsat Sport...Orange TV satelita

Tu nie o to chodzi. Stacje i tak są satelitarnie emitowane, a dołączenie ich choćby do oferty NC+ czy Orange to jedynie podpisanie umowy o reemisję tych stacji przez zainteresowane strony oraz dołączenie systemów dostępu warunkowego (kodowania) odpowiedniego operatora do już prowadzonej emisji stacji na satelicie. Koncesje satelitarne i ich koszt nie jest zależny od liczby operatorów, u których jest dostępna stacja. Drogie są za to prawa sportowe, za które płacą zainteresowani nadawcy, bo są to czasami miliony, a przy tym opłata za koncesję satelitarną jest niewielka. Operatorzy nie dzielą się tymi stacjami między sobą nie ze względu na opłaty koncesyjne, ale po to, aby mieć czym do siebie przyciągnąć poza ceną, a sport wzbudza zainteresowanie klientów. Gdyby wymienili się kanałami, w zasadzie ich oferta byłaby bardzo podobna, nie mieliby wyróżników, czegoś czym mogliby się promować. Druga sprawa jest taka, że w kablówkach takiej wyłączności nie ma, ponieważ ani NC+ ani Cyfrowy Polsat, czyli nadawcy tych stacji nie mają interesu w tym, ponieważ nie są operatorami kablowymi, a wiele osób korzysta z kablówek, więc opłaty za te udostępnienie tych stacji z gniazdka otrzymują oraz mają większy zasięg techniczny, a więc oglądalność, która jest potrzeba by mieć zyski z reklam (to nie jest tak, że jak kanał emituje reklamy to zarabia, dopiero wtedy kiedy jest oglądalność reklam mierzona przez Nielsena). Choć niebawem może się coś w tym zmienić, bo Cyfrowy Polsat przejmuje Netię. Poczytajcie sobie w sieci na różnych portalach z branży mediów o tym wszystkim.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Polsat Sport...Orange TV satelita

@Arek3 odnośnie Twojego wcześniejszego posta co do prawa do nadawania kanałów Polsatu przez Orange, nie wiemy co jest w umowie między nadawcami, ale sądzę, że może być tak iż wynegocjowano / wykupiono prawa tylko na nadawanie w kablówce a przez satelitę nie. Z prostej przyczyny, żeby Orange nie mogło konkurować z Polsatem.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Polsat Sport...Orange TV satelita

Coraz więcej kanałów gwarantowanych wynika z faktu, iż operatorzy zabezpieczają się przed możliwością rezygnacji z umowy bez kary za jej zerwanie z powodu wyłączenia danej stacji. Operatorzy najczęściej nie gwarantują stacji, które potencjalnie mogą być niebawem zamknięte z powodu małej oglądalności oraz takie, które mogą być wyłączone z powodu nie porozumienia się nadawcy kanału z operatorem o przedłużenie umowy o reemisję. Wszystko ma swoje uzasadnienie, co widać na przykładzie ostatniego wyłączenia Univeral Channel, niekoniecznie oczekiwane dla klientów. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 6
  • 0

Polsat Sport...Orange TV satelita

To słabo Orange negocjowało te sportowe kanały Polsatu, że nie ma tego w ofercie satelitarnej DTH........

Orange i tak ma mniej klientów jak Cyfrowy Polsat w usługach tv satelitarnej, więc........

W  telefonii komórkowej natomiast zgodzę Orange ma więcej klientów, ale ma większy zasięg też, więc tu może być konkurencja, a nie w usługach satelitarnych.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Polsat Sport...Orange TV satelita

"Więc za mocno nie dyskutuj" - to ma być argument? Co ty jesteś jakiś kaznodzieja, że tak o sprawiedliwości (bożej?) tutaj kadzisz, kiedy mowa o biznesie? Weź ty się ogarnij i "za mocno nie ględź".

Kablówkę od Orange w miastach ludzie też biorą, bo pakiety LOVE mogą być teraz dla wielu atrakcyjne a ze światłowodem tym bardziej. Poza miastami tez biorą, bo nawet po miedzi gdy sieć 80Mb to spokojnie można TV odbierać.

Pisz do UOKiK, w końcu mamy teraz państwo PiS to może zmienią konstytucję i TV Trwam będzie obowiązkowo w każdym domu 😉


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Polsat Sport...Orange TV satelita

Z TV Trwam satelitarnie to jest jeszcze inna sprawa. Nadawca prowadzi emisję tej stacji na satelicie Astra 19,2 st. E, natomiast niemal wszystkie polskojęzyczne stacje oraz operatorzy satelitarni nadają na satelicie Eutelsat Hot Bird 13 st. E. W takiej sytuacji niemożliwe jest dołączenie do oferty tej stacji z przyczyn technicznych, ponieważ są to inne satelity i znajdują się na innych pozycjach. Nadawca dotychczas nie planuje zmiany w tym zakresie, nie ma żadnej informacji na ten temat. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Polsat Sport...Orange TV satelita

Pięknie to jest tylko w reklamie niestety. Przez satelitę Orange Love to jest katastrofa, nie mają żadnych praw do udostępniania większości ciekawych kanałów. Tylko jakoś im to umyka przy podpisaniu umowy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Polsat Sport...Orange TV satelita

Jeśli nie dostałaś listy kanałów gwarantowanych, to złóż reklamację.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Polsat Sport...Orange TV satelita

Normalnie chyba konsultantem Orange jesteś. Taka sama odpowiedź. Samo złożenie reklamacji nie jest wcale proste. Mam dzwonić do mojego operatora któremu płacę abonament i dodatkowo płacić za rozmowę z automatem jakieś 20min aż łaskawie konsultant odbierze. Ciężko zrobić zakładkę REKLAMACJE. Tylko co mi to da, komórkę mi przeniosą do mojego poprzedniego operatora? Kto mi  zwróci czas i pieniądze. 

Mam to gdzieś leży badziew i się kurzy. umowa się skończy i baj baj. 

Cała strona jest tak zrobiona że wszystko jest niby dostępne. Człowiek musi szukać, sprawdzać po dwa razy inaczej wtopa. I to był mój błąd, że nie sprawdziłem ale trudno jakoś to przeżyję.