Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Dzień dobry.

Mam od tygodnia pakiet Orange Love obejmujący Neostradę do 80 Mb i TV  w technologii kablowej.

Jak  na razie nie do końca jestem zadowolony z jakości TV ( czasami pikselizuje lub zatrzymuje się).

Posiadam sprawną instalację SAT, a decoder TV Orange ma możliwość obsługi sygnału z satelity.

Czy istnieje możliwość połączenia usługi Neostrada 80Mb i telewizji w technologii satelitarnej ( i w ten sposób uwolnienia części szybkości przesyłu internetu ) ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Gdybyś nie miał lojalki i konkretnej promocji, to można by coś kombinować z migracją. Na dziś wszystkie najnowsze promocje do VDSL mają tylko wariant tv kablowej.

 

Edit:

Wyjątkiem może być sytuacja braku możliwości technicznej jak opisał to sam autor tutaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

@Greg2 Najpewniejsze informacje o Twoich możliwościach zmiany pakietu uzyskasz w BOK. Gdyby przy okazji miał być zwiększony pakiet Tv to stawiam na to, że szansa jest.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Witam

Przejście z neo miedź na neo z sat wiąże się ze zmianą umowy i sprzętu. Tak jak napisał@Misiek62, najbardziej szczegółowe informacje uzyskasz w BOK. W Twoim przypadku najprawdopodobniej będzie trzeba zrezygnować z dotychczasowej umowy, przejście na technologię SAT, jednak w pierwszej kolejności złożył bym reklamację co do jakości usług. Sam posiadam neo 80mbs, do tego multiroom i takich problemów nie zauważyłem. Widocznie u mnie jest inna specyfika łącza.

Pozdrawiam
Maciej
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

@Greg2Chyba nie do końca jest możliwość przejście z wersji kablowej na SAT tez tak chciałem ale system nie pozwalał na technologie VDSL gdybym ADSL nie było by problem ale może coś się zmieniło od 2013 roku.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb


Greg2 napisał(-a):

Dzień dobry.

Mam od tygodnia pakiet Orange Love obejmujący Neostradę do 80 Mb i TV  w technologii kablowej.

Jak  na razie nie do końca jestem zadowolony z jakości TV ( czasami pikselizuje lub zatrzymuje się).

Posiadam sprawną instalację SAT, a decoder TV Orange ma możliwość obsługi sygnału z satelity.

Czy istnieje możliwość połączenia usługi Neostrada 80Mb i telewizji w technologii satelitarnej ( i w ten sposób uwolnienia części szybkości przesyłu internetu ) ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


@Greg2, myślę, że tutaj masz wszystkie wyjaśnienia:

z jakich dekoderów.PNGWHD80 kablowa.PNGWHD80 satelita.PNGUHD88 kablowa.PNGUHD88 satelita.PNGICU 100.PNG


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Myślę, że nie wystarczy sama zmiana połączenia dekodera, jest on sparowany z routerem i działa tylko w ten sposób (tzn. nie obsługuje sygnału z satelity, tylko jak w moim przypadku z Wi-fi).

W BOK uzyskałem odpowiedź, że konieczna jest zmiana umowy i przejście na Neostradę 20 Mb, a tego bym nie chciał.

Pytanie zadałem dlatego, iż podczas rozmowy z pracownikami w salonie, podpowiedzieli mi jak "oszukać system ",  tzn. zainstalować Neo 20 Mb i satelitę,  a potem zgłosić podwyższenie prędkości internetu ze względu na dostępną większą prędkość przesyłu.

Jednakże, u mnie to nie tak się nie dało, ponieważ miałem uszkodzony kabel, a jak wiadomo przy pakiecie z satelitą montujemy wszystko sami.

Zaś w przypadku Neo 80/technologia kablowa, przybył instalator i naprawił usterkę ( o dziwo uszkodzony był przewód wewnątrz budynku).

Reasumując, zastanawiam się czy takie zestawienie jest możliwe - może ktoś tak ma.

Sam przesył sygnału TV HD zabiera podobno około 8 Mb, co przy dostępnych wieczorami poprzez Wi-fi faktycznych 20  Mb i 2 nastoletnich potomkach, z grami online, powoduje , że bywa krucho z przepustowością.

Z wyjaśnień uzyskanych w BOK zrozumiałem, że są to gotowe pakiety i nie ma możliwości kombinacji.

Pozostanie chyba pozostać z tym co jest i tylko talerz na kominie będzie rdzewiał bezproduktywnie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie sprawą.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

@Greg2W technologii SAT nic ci nie zabiera z łącza przy wersji kablowej tak 4Mb dla SD i 8Mb dla HD i dla SAT możesz mieć aż i tylko 2Mb to wystarcza.

Edit http://www.orange.pl/kid,4004491428,id,4004956342,title,Sagemcom-WHD-80-podlaczenie-i-aktywacja-uslu...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Tak oczywiście w technologii satelitarnej nic nie odbiera z przesyłu i tak chciałbym mieć.

Ale teraz w Orange Love mam Neo 80/ ( realnie 20 Mb) i Tv Kablowa.

Tak więc na internet zostaje 12 Mb ( 20 Mb - 8 na Tv HD)  podzielone na 2, czasami 3 odbiorców

( ew telefon ) - co szału nie daje.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

@Greg2Jak pytałem się dziś na pomocy technicznej jest możliwość pod VDSL mieć TV SAT ale nie wiem czy w trakcie trwania umowy jest możliwość przejścia.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Orange Love - telewizja satelitarna / Neostrada 80Mb

Jak wcześniej wspominałem, uzyskałem odpowiedź: zmiana umowy i powrót do ADSL, co z oczywistych względów mi nie odpowiada.