Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód iptv - TP LINK


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Już wszystkiego próbuje nawet największych durnot ... musi być jakieś rozwiązanie tego nie wierzę że nikt tego nie uruchomił 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Na tych ustawieniach moge ogladac to co bylo np godzine temu a na zywo... Brak uprawnien do odbioru tego kanalu ale kabel siedzi w LAN3 w LAN4 wgl nie dziala

20220506_203431.jpg

_____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster  wersja IGMP sprawdź. Zmniejsz priorytet


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

wersje IGMP zwiększyć czy zmniejszyć?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

To bardzo ciekawe... Jesteś absolutnie pewien że numerację portów interpretujesz poprawnie?

Skoro na porcie który konfigurujesz pod IPTV nic nie działa a na porcie który konfigurujesz tylko pod internet działa ci to, co (teoretycznie) idzie przez VLAN 838 to chyba jednak ktoś nas w błąd wprowadza z tym tagowaniem. Wygląda to tak, jakby tagi VLAN w ogóle nie były używane... Dziwne. Może ten ptaszek do tagowania trzeba zdjąć? Do dekodera tagowane pakiety (z FunBoxa) nie dochodzą, VLANy powinny skończyć się w ruterze...

W takim razie kluczem będzie obsługa protokołu rutingu multikast czyli wszelkie opcje dotyczące IGMP. Jedna na raz i kontrola.

Obydwa dekodery zachowują się tak samo czy sprawdzasz tylko na "głównym"? Pytam bo przy takim działaniu głównego, dodatkowy mógłby (teoretycznie) działać lepiej (tzn. nie zdziwiłoby mnie gdyby na dodatkowym dekoderze IP TV działała normalnie na tym porcie).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

jestem absolutnie pewien.... ten główny dekoder który nie ma multinagrywarki nie reaguje tzn. nie gra tylko wczytuje program co gdzie leci a ten z multi roomu pozwala odtworzyć to co było np godzinę temu dodam że ustawiłem DNS google i taki mam efekt także PRAWIE działa 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

Uściślijmy o które dekodery chodzi. Możesz mieć dwa spośród trzech: ICU100, IWU200 i Stream 4k. Który "prawie" działa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

IWU 200 to ten co prawie działa,

WHD 80 - ten nie bardzawo chce współpracować


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

A, to jest inaczej niż zakładałem. WHD80 nigdy nie widziałem, ale to starszy typ i nic o nim nie wiem (w kontekście wymagań).

IWU200 i ICU100 zachowują się bardzo podobnie (z punktu widzenia konfiguracji).

Ciekawy to byłby ten Stream 4k bo on podobno ma inną konfigurację, ale skoro tego nie masz to się tym razem nie dowiemy.

Skoro IWU200 prawie działa na porcie internetowym to przeszukałbym menu rutera wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu opcji kontrolujących ruting transmisji multicast. A, nie wiedzę też szans żeby TV "na żywo" działała przy DNS Googla. Sprawdzałem to, i nawet przez FB to nie pójdzie. Tego nie ma co zmieniać. Ewentualnie można jedynie włączyć serwer DNS rutera i na niego ustawić DHCP (to by symulowało konfigurację FB), ale oczywiście w ruterze musi być wtedy takie ustawienie DNS jak pisałeś na początku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

wpisz w google emulator tp link archer c6 jak coś znajdziesz to brawo ty ja już durnieje....  z pod pomarańczowego logo zamiast pomagać utrudniają 

 

______________

Wpis edytowany - Rafał