Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód iptv - TP LINK


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Próbowałem według Twojego linku - bez skutków 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster Według twojego zrzutu z menu masz inaczej pozaznaczane opcje, chociażby priorytety. Ja bym zmienił jedno ustawienie i sprawdzał TV, zmienił kolejne ..itd.

Teoretycznie powinno ruszyć, skoro na stronie producenta jest info


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Poklikam po robocie jeszcze raz... masz to uruchomione u siebie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster  u siebie mam sat,  więc zupełnie co innego 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

ok, więc wieczorem dalej walczyć będę - dziwi mnie ten upór orange i blokowanie tego... dają za free sprzęt, który jest do bani i męcz się z nim. Dobra ok szaremu zjadaczowi chleba to rybka 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster  Orange nie blokuje. Ma swój sprzęt i dostosował iptv  do niego. Skonfigurował tak, aby działało. To, że alternatywny sprzęt nie zawsze jest kompatybilny z usługami operatora I ustawieniami jego sprzętu, to nie jest wina operatora. Nie zabraniają używania innego sprzętu, a wręcz umożliwiają to za pomocą zewnętrznego ONT ( inną rzeczą jest jego zdobycie). Jedynie nie wspierają innych urządzeń niż własne, co jest zrozumiałe. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

Akurat ONT łatwo było zdobyć Pani w salonie sama napisała reklamację żeby zamontować mi ONT bo wymiana funboxa na nowy co chwile (sam rozpinał mi wifi) była irytująca - zamontowali mi ONT na swój koszt i teraz zgraj to z TV... co do internetu zastrzeżeń nie mam ale ta Tv


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster A ja się wcale nie dziwię. Za Swój sprzęt (jaki by on nie był) odpowiadają. Wprowadzili samokonfigurację, co jest wygodne po wymianie na nowy, diagnostykę zdalną itp.

Pomyśl co by było jakby 50% użytkowników powymieniało modemy i każdy na inny? Przecież na infolinii (nawet bardziej technicznej) nie mają możliwości podejrzenia czy wsparcia w ustawieniach setek routerów z rynku. Każdy by kupował router wedle uznania, a obowiązek konfiguracji zrzucał na operatora. A reklamacje? Przecież nie każdy router się nadaje do IPTV...

Jak widzisz to nie takie proste...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange światłowód iptv - TP LINK

@mFaster 

IGMPsnooping musi być włączone. Proxy - niekoniecznie, ale spróbuj.

Wszystkie trzy VLANy muszą trafić do jednego portu. Jeśli nie da sie tego zaprogramować, to może trzeba wstawić po drodze jeszcze switch.

Jak masz ustawiony serwer DNS w DHCP?

@agat13twoja obrona operatora jest kompletnie nietrafiona. Ani ja , ani @mFaster nie domagamy się wsparcia dla wszystkich możliwych fanaberii, tylko jawnego opisu tej konfiguracji którą obsługuje para FB-dekoder. Pytałem o to na AMA, zgłaszałem pomysły i odpowiedź była zawsze jedna: nie bo nie. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Dlaczego musimy się domyślać co gdzie trzeba ustawić na podstawie jakichś szemranych przecieków???

 

PS. @mFaster masz też telefon VoIP?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 80
  • 0

Orange światłowód iptv - TP LINK

W końcu człowiek po mojej stronie.... a więc tak DNS-y mam ustawione na te orange-owe czyli odpowiednio 194.204.159.1, 194.204.152.34 finalnie udało mi się uzyskać efekt taki że :

- internet hula (żaden problem niezależnie od ustawionych VLAN-ów działa )

 

TV:

dekoder pobiera godzinę,

dekoder pobiera listę kanałów,

dekoder pobiera co leci na danym kanale,

brak obrazu i dźwięku