Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oferta tv orange kuleje czy to koniec się rozwijania telewizji w orange ?

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta tv orange kuleje czy to koniec się rozwijania telewizji w orange ?

Porównując wpisy o jakości tv i w upc i uwzględniając liczbę klientów tv - to chyba więcej narzeka na upc.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Oferta tv orange kuleje czy to koniec się rozwijania telewizji w orange ?

Tak jak @Piotrekk85  napisał - jeśli nadawca programu emituje sygnał w jakości SD to jego odbiór końcowy zależy od mocy obliczeniowej i zastosowanych algorytmów w posiadanym przez nas TV. Owszem, można by naciskać operatora, aby wykorzystał moc obliczeniową posiadanych przez siebie urządzeń ale postawmy się na jego miejscu i odpowiedzmy na pytanie czy gra jest warta świeczki, skoro większość popularnych kanałów nadawana jest już (dopiero?) w jakości HD bezpośrednio przez nadawcę? 
Pretensję powinniśmy mieć do nadawców, że nie nadają swoich kanałów w 4K - mierzi mnie fakt, że w 2019 roku kruszymy kopię o wprowadzenie jakości sygnału z końca lat 90-tych ubiegłego wieku...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Oferta tv orange kuleje czy to koniec się rozwijania telewizji w orange ?

Jakość kanałów HD jest, jednym słowem mówiąc, słaba...

Kanały "HD" jak chcą pretendować do tego dopisku powinny mieć bitrate taki jak ma teraz Eleven 1 4K. No ale tak - dajmy obraz w 1920x1080, ale bitrate pokroju nadającego się do 1280x720 i mamy więcej kanałów HD bo przecież liczba pikseli się zgadza. Oczy mi krwawią jak oglądam niektóre kanały... Jutro będę żużel oglądał na Eleven Sports 1, super. Niestety przychodzi Niedziela i wtedy nSport+ HD i po raz kolejny ciężko mi będzie uwierzyć, że Orange to określa mianem "HD"...

 

Dorzucę, bo zapewne z 80% użytkowników nie zagląda: https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/IPTV-polepszenie-jako%C5%9Bci-obrazu-dla-klient%C3%B3w-%C5%9B...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Oferta tv orange kuleje czy to koniec się rozwijania telewizji w orange ?

Bez przesady jakość HD w Orange jest przyzwoita. Jedynie kanały, które w przekazach innych operatorów maja bitrate powyżej 8 Mb/s mogą wyglądać gorzej, ale ile takich jest.