Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 37
  • 0

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

Witam. Kupilem IPTV od Orange. Okazalo sie ze muszialem tez dokupic zewnetrzny dysk zeby nagrywac programy. Udalo mi sie to polaczyc i zwykle dziala dobrze. Ostatnio probowalem obejzec film nagrany kilka dni temu i nie moge. Po wcisnieciu ogladaj otwiera sie tylko czarny ekran. Wszystko inne dziala dobrze, nawet sprawdzilem serwisowy kanal i cala diagnostyka jest dobrze a tego jednego nagrania nie moge obejrzec. Ktos ma jakis pomysl?

 

 

__________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@Demostenes: próbowałeś na chwilę wyłaczyć dekoder wyłącznikiem z tyłu obudowy i włączyć go spowrotem? To zapewne miał na myśli @tolek pisząc o "zrestartowaniu"... To proste działanie zaskakująco często "pomaga" na doraźne problemy. Nie świadczy to najlepiej o jakości sprzętu ale na to nic nie poradzisz - jeśli problem jest efemeryczny to nie bedzie podstawy do ewentualnej wymiany. A nawet gdyby, to po wymianie może być gorzej. Daj znać czy pomogło.

 

PS. Chodzi o ten wyłącznik zaznaczony czerwoną strzałką.

IMG_20210427_120032.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@Demostenes zacznij od sprawdzenia zajętości dysku. Jeśli nagranie było wykonane przy całym zajętym oo prostu się nie nagrali w całości. Uszkodzonego pliku nie odtworzysz. Jeśli jednak dysk nie jest pełny, to znaczy, że samo nagranie zostało zapisanego nieprawidłowo i nic z tym nie zrobisz, bo nie ma możliwości odtworzenia tego w inny sposób (na kompie czy na innym dekoderze).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

Zrób restart dekodera (nie reset), najprostszy pierwszy krok ale nie wspomniałeś o nim.

Inne nagrania na tym dysku odtwarzają się bez problemu? Z tego samego kanału TV możesz odtworzyć inne nagranie?

Zapoznaj się z podobnym wątkiem tutaj. 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia


@Demostenesnapisał(-a)

tego jednego nagrania nie moge obejrzec. Ktos ma jakis pomysl?

 


Na pewno będzie powtórka, jeszcze nie raz obejrzysz. Odpuść sobie walkę z tym badziewiem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@Demostenes podejrzewam, że transmisja mogła zostać zablokowana do nagrania że względu na prawa licencyjne. Nie koniecznie to musi wynikać z winy Orange. Tam mógł zrobić nadawca kanału, na którym był transmitowany film


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

Mam to samo.

Objaw jest taki, że jak dekoder działa kilka dni non-stop, to przy nagrywaniu programów TV losowo nagrywa źle, czyli przy próbie odtworzenia jest czarny ekran + błąd odtwarzania.

Jedynym czasowym rozwiązaniem jest rzeczywiście twardy restart dekodera.

Dekoder mam już ponad 3 lata, więc jest opcja, że po prostu się "zestarzał" - mam zamiar go wymienić na nowy + dysk, może podziała z tydzień bez tego problemu...

Teraz po prostu wyłączam na noc dekoder i już.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@leszek109 ja bym się nie zastanawiał wymienił bym go jak najszybciej. Po co się męczyć skoro po resecie zachowuje się tak samo?

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@agat13 Po resecie działa ok przez 1-3 dni, potem wymagany kolejny reset, więc ujdzie 🙂

Wymienię go, jak opróżnię dysk z nagranych programów - przy wymianie muszę go także oddać, bo jest ponoć sparowany z dekoderem (słowa konsultanta).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@leszek109 tu pozwolę się nie zgodzić z konsultantem. Jeśli masz dekoder UHD 88 i dysk wkładamy do kieszeni, to dysk możesz zostawić, a wymienić sam dekoder. Dysk jest elementem kompletu, ale z tego co pamiętam to musiałeś go kupić. Sam dysk nie podlega zwrotowi! Mozesz zawsze zapytać, czy jak konsultant dostanie od Ciebie dysk, to wymieni go na nowy z opisem w protokóle przekazania sprzętu? Inaczej się nie zgadzaj. Sztuka za sztukę...

Jeśli masz zewnętrzny, tym bardziej...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 64
  • 0

Nie mogę zobaczyć nagrania, jest czarny ekran przy próbie odtworzenia

@agat13Dzięki za wskazówkę 🙂 mam dekoder ICU 100 + zewnętrzny Samsung.

Dysk ma też już swoje lata jak dekoder, więc wypadałoby go wymienić (korzystam namiętnie z nagranych programów, więc głowica też już swoje przepracowała).