Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

Mam nową umowę od marca i multinagrywarka jest aktywowana od początku, wyraźnie w umowie stoi że Multinagrywarka jest "w cenie", nie jestem za tą usługę dodatkowo obciążany. Tak że jest OK. W ustawieniach dekodera (ICU100) są opcje do obsługi Multinagrwarki, w tym opcja dezaktywacji tej usługi. Nie sprawdzałem, ale zakładam że ta opcja jest aktywna.

Pytanie: gdybym wyłączył usługę Multinagrywarka przy pomocy tej opcji w dekoderze to jak byłoby potraktowane ewentualne jej ponowne włączenie? Nadal byłaby bezpłatna czy należałoby się liczyć z opłatą lub innymi problemami?

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

@j131 Zgadzam się. Ja miałem aktywną usługę TV Go a nie miałem Multinagrywarki. Idą tropem Twojego odczucia, aby zjeść z pola minowego w poniedziałek sprawdzę czy mogę deaktywować usługę Orange TV Go bez konsekwencji w kontekście odpłatności za Multinagrywarkę.

Natomiast w temacie dodatkowych pakietów, to mam doświadczenie z HBO zamówionym nie przez dekoder a w rozmowie z konsultantem, który sam mi ją zaproponował. Otóż podczas składania mi przez konsultanta/doradcę Orange podczas rozmowy telefonicznej oferty aktywacji pakietu HBO usłyszałem wyraźnie, że mogę z niej zrezygnować w każdej chwili. Konsultant na czacie zdecydowanie zaprzeczył takiej możliwości jednocześnie informując mnie, że aktywacja pakietu HBO jest w formie umowy na czas 24 mcy . Następnie poinformował mnie, że wyraziłem w formie elektronicznej zgodę na aktywację tej usługi. Szczerze nie pamiętam, abym wykonał taką czynność w sierpniu 2020r. Nie drążyłem dalej wątku, ponieważ pomijając fakt, że HBO jest stacją powtórek oraz powtórek powtórek, bywa, że znajdę coś dla siebie. 

Tak, to jest pole minowe w wersji logicznej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

@j131 kombinowanie zawsze jest obciążone ryzykiem komplikacji  i problemów. To realizuje system. Nie analizuje oferty sprzedażowej i nie rozumie " gratis'". Jeśli wyłączyć free i za chwilę włączyć opcję ponownie, istnieje szansa, że system  zrozumie to jako usługę dodatkową i właśnie aktywowaną... oczywiście dojdziesz Swoich praw na drodze reklamacji, ale czy warto szarpać nerwy?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

@agat13no właśnie nie warto, dlatego chciałem sobie trochę pogdybać. Nie widzę też praktycznej potrzeby wyłączania tej usługi. Ale pojawiają się co jakiś czas posty z problemami o których piszesz i zastanawiam się czy to przypadkiem nie przez istnienie takiej możliwości. Trochę naiwnie liczyłem że temat zainteresuje kogoś kto ma w tym zakresie jakieś konkretne doświadczenia bądź rzetelną wiedzę, ale zdaje się że nic z tego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

W zależności od posiadanego pakietu telewizyjnego i miasta w którym się Pan znajduje. Proponuję skontaktować się z numerem 510 100 100  i po weryfikacji poprosić Maksa żeby skierował Pana do konsultanta od spraw pakietów Telewizyjnych. Tam udziela Panu odpowiedzi czy w Pana pakiecie multinagrywarką jest za darmo czy za 10 zł. 

 

Pozdrawiam

 

 

_______________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?


@AdamTVnapisał(-a)

W zależności od posiadanego pakietu telewizyjnego i miasta w którym się Pan znajduje. Proponuję skontaktować się z numerem 510 100 100  i po weryfikacji poprosić Maksa żeby skierował Pana do konsultanta od spraw pakietów Telewizyjnych. Tam udziela Panu odpowiedzi czy w Pana pakiecie multinagrywarką jest za darmo czy za 10 zł. 

 

Pozdrawiam

 

 

_______________

Wpis poddany edycji - Rafał


Bardzo dziękuję za sugestię. Ale proponuję Ci abyś przeczytał ze zrozumieniem moje pierwsze pytanie. Nie mam żadnych wątpliwości że Multinagrywarka jest u mnie w cenie pakietu. Znam też kanały dostępu do operatora, nie pytałem o nie. Z MAXem znamy się zresztą jak łyse konie. Pytałem innych użytkowników NO o opinię w sprawie. Czy Ty MAX, przepraszam, @AdamTV, masz któryś z dekoderów IPTV od Orange w którym jest opcja aktywacji/dezaktywacji Multinagrywarki? Tak czy nie? Jeśli nie to wybacz, ale nie do Ciebie się zwracałem. Jeśli tak to czy masz ją aktywowaną i nie płacisz ekstra? Jeśli tak to w sumie odpowiedź na zadane pytanie mogłaby Cię zainteresować. A może ją znasz, może z tym ustawieniem eksperymentowałeś? Byłbym wdzięczny za tego typu informacje.

 

PS. Na NO sobie nie panujemy. Taki regulamin.

Anonim

Nie dotyczy

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

Regulamin multinagrywarki informacje, że usługa jest darmowa dla osób zawarły umowę/aneks po 19 sierpnia 2019. Nigdzie nie mogę spokojna, że w przypadku wyłączenia usługi aktywacja jest ponownie płatna 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?


@Anonimnapisał(-a)

...

Nigdzie nie mogę spokojna, że w przypadku wyłączenia usługi aktywacja jest ponownie płatna 


Masz na myśli że w regulaminie nigdzie nie ma punktu o deaktywacji/reaktywacji? I że jesteś spokojna że byłaby nadal bezpłatna po takiej operacji? Chyba coś zjadło część Twojego posta...

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

Nie zdecydowałem się na sprawdzenie metodą prób i błędów ale żeby choć trochę wnieść zadałem to samo pytanie na czacie. Uzyskałem jednoznaczną deklarację że mogę sobie usługę wyłączać i włączać do woli a nadal pozostanie bezpłatna, tak jak stoi w umowie.

W sumie tego należałoby się spodziewać, ale miło że takie jest oficjalne stanowisko operatora.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

@j131 Gdy zainteresowałem się usługą Multinagrywarka postanowiłem ją aktywować poprzez dekoder. Po przeszło dobie od tej operacji usługa nie była aktywna. Odpaliłem czat i dowiedziałem się, że nie mają zgłoszenia na jej aktywację. Doradca zasugerował, abym wszelkie aktywacje usług zlecał poprzez czat lub telefonicznie. Tak uczyniłem podczas czatu z doradcą. Usługa odpaliła natychmiast. Natomiast, co do opłat, to dopiero od doradcy dowiedziałem się, że mogę mieć tą usługę bezpłatnie. 

Jednocześnie zleciłem wyłączenie usługi Orange TV Go. I tutaj niespodzianka. Otóż, aby usługa Multinagrywarka była bezpłatna musi być włączona usługa Orange TV Go z opłatą 4,98 zł/m-c. Takie drobne, lecz sprytne zależności...😏.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Mulinagrywarka za darmo czy nie?

@Dawid_Paristo znaczy tylko tyle że takie sprawy każdy musi indywidualnie sprawdzić. Ja nie mam i nigdy nie miałem aktywnej usługi Orange TV Go a za to miałem od razu aktywowaną i za darmo usługę Multinagrywarki. Tak że najwyraźniej różne konfiguracje umowy są możliwe. Trzeba uważać na każdym kroku. Trochę się czuję jak na polu minowym.

Brak konsekwencji co do kanałów obsługi umowy razi. Można na przykład w dekoderze zamówić dodatkowy pakiet i to dość szybko się aktywuje. Ale już wyłączyć tego pakietu w dekoderze się nie da, trzeba to zrobić przez MO.