Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 341
  • 972
  • 9

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

Do napisania tego posta skłonił mnie właśnie trwający mecz reprezentacji Polski z Chorwacją.

Ten ostatni z Portugalią oglądałem z przyzwyczajenia na TVP1 i cały mecz męczyłem się z tragiczną jakością transmisji. Wszystkie dynamiczne akcje to tak jakby pomniejszenie bitrate, widoczne "paski" na ekranie i generalnie mniejsza, lub większa pikseloza. To samo mam na TVN przy codziennym oglądaniu.

Dzisiejszy mecz spróbowałem oglądać na TVP Sport zamiast TVP1 (gdzie dziś również jakość jest do bani) i tutaj jest wszystko w porządku.

Dlaczego niektóre kanały w Orange są nadawane w tak kiepskiej jakości? Czy ja jako klient mogę coś z tym zrobić?

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6073
  • 24820
  • 209

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

U mnie nie ma różnicy między tymi kanałami. Wszystko jest OK. Ale temat wraca co jakiś czas więc z pewnością coś jest u ciebie nie tak; pytanie czemu akuratu ciebie?

PS. Zaintrygowany sprawdziłem transmisję meczu na obu kanałach, i faktycznie jest inaczej. Sygnał na kanale 113 jest lepszy. Ale u mnie taka jakość jaka jest na kanale 1 jest akceptowalna. Różnicę widać na zbliżeniach zawodników biegnących na tle widowni. Na jedynce widownia jest wtedy nie tylko nieostra, ale i spikselizowana, tak jakby kompresja była za duża. Na 113 tego nie obserwuję.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14013
  • 57649
  • 695

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

@f00ku55  jeśli masz dekoder połączony po wifi, po prostu transmisja nie wyrabia..Sprawdź jakość połączenia w menu dekodera.Jeśli po kablu, zamień patchcord i sprawdź na fabrycznym 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 341
  • 972
  • 9

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

Typ podłączenia nie ma nic do rzeczy, po kablu jest to samo. Gdyby typ połączenia był temu winien to na wszystkich kanałach byłby problem, a nie tylko na wybranych 😉 A już na pewno ta sama transmisja nie wyglądałaby inaczej na dwóch innych kanałach.

Może przyczyną jest to, że mam multiroom? Aczkolwiek na obu dekoderach w domu jest to samo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6073
  • 24820
  • 209

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

Na 113 dźwięk jest stereo, na 1 dźwięk jest DD 5.1. Więc to jednak inny sygnał. Jak napisałem, gdyby nie ta dyskusja nawet nie zwróciłbym uwagi, u mnie oba kanały spokojnie nadawały się do oglądania tej transmisji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 341
  • 972
  • 9

Katastrofalna jakość transmisji na niektórych kanałach

Dobrze wiedzieć, ja tego typu rzeczy nie sprawdzałem. Tak czy siak mecz na 1 był nie do oglądania dla mnie, a na 113 było wszystko w porządku.