Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Ps. Czy tylko ja tak mam że #999 , Promo TV  wygląda jakby był w SD ? Pozostało domęczyć się do końca umowy i uciekać .

 

 

_____________________

*Post wydzielony z tematu "Jakość obrazu Orange IPTV" - moderator Wojciech.

29 ODPOW. 29

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22183
  • 181

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Dziubuhehe 

Nie wiem, nie oglądam.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Cześć @Dziubuhehe 

Posiadam dwa dekodery Orange IWU 200 i  WHD 80. Zarówno na IWU 200 jak i na WHD 80 kanał Promo Tv 999 obraz jest ok. Dla potwierdzenia załączam zdjęcia jakości tego kanału na dekoderze IWU 200 i WHD 80. Jaki posiadasz dekoder? Czy jest podłączony przez kabel HDMI czy przez SCART? Czy na innych kanałach też masz taką sytuację. Dekoder WHD 80 jest podłączony przez złącze SCART i obraz jest ciut słabszy a IWU 200 przez HDMI. Może też to zależy od ustawień telewizora myślę tutaj o oszczędzaniu energii trybach obrazu oraz od jakości kabla HDMI

Pozdrawiam 🙂

 

Dekoder IWU 200.jpgDekoder WHD 80.jpg


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Witam. Mam iwu200, ten problem występuje u mnie na 999, na  mozaice w tych mikro okienkach pikseloza ,do tego leżą eleveny ,C+ sporty 3,4,5, tvny są też słabej jakości . W tym tygodniu był technik i rozłozył ręce widząc na połowie paczki C+ rozmazane piksele itd. Instalacja jest ok ( sprawdzał) dek mam po kablu , Nie mam już pomysłów co może być tego przyczyną. A ,no i usługa jest po vdsl80 . Pozdrawiam.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?


@Dziubuhehenapisał(-a)

Witam. Mam iwu200, ten problem występuje u mnie na 999, na  mozaice w tych mikro okienkach pikseloza ,do tego leżą eleveny ,C+ sporty 3,4,5, tvny są też słabej jakości . W tym tygodniu był technik i rozłozył ręce widząc na połowie paczki C+ rozmazane piksele itd. Instalacja jest ok ( sprawdzał) dek mam po kablu , Nie mam już pomysłów co może być tego przyczyną. A ,no i usługa jest po vdsl80 . Pozdrawiam.


Często to problem kiepskich kabli połączeniowych i może zacznij od ich wymiany, kabel LAN i HDMI 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Dziubuhehe  a  uruchamiałeś ponownie dekodera IWU 200 i  Funboxa. Najpierw musisz wyłączyć dekoder IWU 200 i później Funboxa. Wyłącz go na 2 minuty i uruchom ponownie Funboxa i poczekaj az się diody się zaświeca ciągiem i później uruchom dekoder IWU 200. Próbowałeś zresetować dekoder do ustawień fabrycznych? Możesz masz też uszkodzony kabel Ethernet. Możesz sprawdzić na tym kablu jaką masz prędkość internetu możesz go podłączyć od Funboxa do komputer lub laptopa i przeprowadzić na nim  prędkość przesyłu czyli speed test https://speedtest.orange.pl/ , https://www.speedtest.pl/   jak będzie słaba prędkość to  może być kabel uszkodzony i przycina ci obraz.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Tak , próbowałem na innych kablach .


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 66
  • 0

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

Resety wykonane . Dlaczego "leży " tylko część kanałów tv ? Gdyby to była wina kabla ,jakość była by zła wszędzie .


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Dziubuhehejaką masz prędkość pobierania i wysyłania po kablu. Jeszcze zerknij do tego tematu co jest na forum NO Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Niska-jako%C5%9B%C4%87-obrazu-pikselizacja-telewizja-IPTV-po-Neo...

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13065
  • 53602
  • 624

Czy tylko u mnie jest niska jakość na kanale 999?

@Dziubuhehe  ten kanał może być w SD, bo to tylko info

Ja bym zaczął od analizy działania linii. 

W menu modemu zobacz błędy i synchronizację i wrzuć screeny.

Podpowiemy co i jak

Połącz modem z dekoderem kablem..