Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

Nie spotkałem się jeszcze z takim opakowaniem. Według mnie zestaw powinien wyglądać mniej więcej tak: 

 

pobrane.jpg

 

 

Może Orange przyjeło nową technikę sprzedaży, lub taką technikę stosuje partner handlowy operatora. 

 

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

@stefaniakk, w ofercie są także tzw. telefony odnowione... ale to powinno być na etapie zakupu wyraźnie napisane... moim skromnym zdaniem nawet w umowie... bo w dużym zakresie wpływa to na gwarancję producenta. Jeśli tak jest w Twoim przypadku zdecydowanie preferowałbym reklamację w trybie rękojmi! Jeśli dobrze pamiętam zrozumiałem umowę wraz z zakupem zawarłaś w sklepie on-line   zdalnie ... w takiej sytuacji proponowane przeze mnie pismo, dla przyspieszenia wysłałbym na e-mail, przez konto na Mój Orange - jeśli ze sklepu Orange on-line -, po zalogowaniu się do profilu dla numeru dla którego jest ta umowa.

 

co zmieniłem widać 😉 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

Tak, zgadza się, to jest telefon "odnowiony" - niestety nie jest wprost napisane przy zamówieniu, ze jest to telefon używany, dopiero w opisie, nie mam czasu tego czytać, nie sądziłam, że orange może oferować używane telefony,

ale najwidocznej to jest Wasza strategia, tak jak na tutaj na forum, niby nie jestescie pracownikami orange, ale bardzo dobrze orientujecie sie w oferecie, czy oby na pewno nie pobieracie za to żadnego wynagrodzenia?.... stwarzanie pozorów jest jedną z gorszych "strategii", pozostaje tylko przytoczyć hasło "Dziękujemy za Twoje zaufanie" - temat uważam za zamknięty


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

@stefaniakk, z przykrością się czyta odgórne zarzuty i założenia. Niestety, każdy kto Ci odpowiedział w tym temacie, nie jest pracownikiem Orange. Pracownicy operatora mają odpowiednią rangę pod awatarem "Pracuję w Orange". W większosci jesteśmy zwykłymi użytkownikami, którzy jako hobby interesują się nowymi technologiami, a co za tym idzie, też i ofertami. No cóż, jednak najwatwiej jest kogoś oceniać na odległość. 90% niejasności wywodzi się niestety z tego nieszczęśliwego "niedoczytania" użytkownika. Pozwolę sobie dodać pierwszy lepszy wpis odnośnie ofert "odnowiony" w Orange http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4003098416,article.html gdzie napisane jest na samym początku "Telefon odnowiony, to aparat używany,..." 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

@stefaniakk

Coż, nie jestem w stanie udowodnić, że nie jestem pracownikiem Orange - chociaż są tu na forum osoby, które mają taką "etykietę". Nie otrzymuję także żadnych pieniędzy za to że się tu udzielam i na miarę swojej wiedzy staram się pomagać innym, tego też nie udowodnię...

Jeśli jednak nie odbierasz moich podpowiedzi jako wskazówek osoby życzliwej dla innych użytkowników, to mam prawo stwierdzić, że to mnie dziwi.

W kwestii telefonu, ceny za ten egzemplarz... czy na prawdę nie była ona dziwnie niska, w stosunku do innych o podobnych parametrach, w zestawieniu z umową - wysokością opłat?

Anonim

Nie dotyczy

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua


mabud73 napisał(-a):

@stefaniakk, z przykrością się czyta odgórne zarzuty i założenia. Niestety, każdy kto Ci odpowiedział w tym temacie, nie jest pracownikiem Orange. Pracownicy operatora mają odpowiednią rangę pod awatarem "Pracuję w Orange". W większosci jesteśmy zwykłymi użytkownikami, którzy jako hobby interesują się nowymi technologiami, a co za tym idzie, też i ofertami. No cóż, jednak najwatwiej jest kogoś oceniać na odległość. 90% niejasności wywodzi się niestety z tego nieszczęśliwego "niedoczytania" użytkownika.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia...


@stefaniakk @mabud73 A wystarczy zapytać wujka Google i masz wynik. https://www.google.pl/#q=nie+dzia%C5%82a+przedni+aparat+w+sony+m4+aqua+


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

Jeżeli "forum" firmowane jest stroną Orange" i znajdują się na niej stwierdzenia "Znajdziemy odpowiedź" lub "Doradzamy w wyobrze..." to taka forma w języku polskim nazywa się "MY" czyli Orange, co oznacza pracowników Orange....

 

W dodatku, kto rozsądny strzela sobie w kolano i zakłada na swojej stronie forum..., dla mnie to jest prosty sposób na pozbycie się odpowiedzialności jeżeli chodzi o treść odpowiedzi...,

Nie osądzam kto jest a kto nie jest pracownikem...., ale myślę, że sprawę powienien wyjaśnić UOKiK...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua


stefaniakk napisał(-a):

Jeżeli "forum" firmowane jest stroną Orange" i znajdują się na niej stwierdzenia "Znajdziemy odpowiedź" lub "Doradzamy w wyobrze..." to taka forma w języku polskim nazywa się "MY" czyli Orange, co oznacza pracowników Orange....

 

W dodatku, kto rozsądny strzela sobie w kolano i zakłada na swojej stronie forum..., dla mnie to jest prosty sposób na pozbycie się odpowiedzialności jeżeli chodzi o treść odpowiedzi...,

Nie osądzam kto jest a kto nie jest pracownikem...., ale myślę, że sprawę powienien wyjaśnić UOKiK...

 


@stefaniakk, wydaje się mnie, że oficjalne kanały zgłaszania reklamacji, czy innych problemów związanych z ofertą, usługami oferowanymi przez Orange, są opisane w regulaminach, umowach itp. Do nich na pewno zalicza się BOK.

 

Co do tego czy w Twoim przypadku potrzeba skorzystać z pomocy lokalnego rzecznika konsumentów, czy aż UOKiK, to Twój wybór... jak najbardziej masz takie prawo.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wysyłanie sprzętu bez sprawdzenia - nie działa przedni aparat w sony m4 aqua

@stefaniakk: rejestrując się tutaj akceptujesz regulamin Nasz Orange. Przeczytałaś go? Nie.
Tam jest mowa o tym, że to jest społeczność, gdzie są klienci, pracownicy...

W przypadku telefonu odnowionego masz 12 miesięczną rękojmię. Wystarczy udać się np. do salonu firmowego Orange i skorzystać z przysługujących Ci uprawnień.