Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Witam,

 

miałam kupiony telefon w orange na abonament, 4 lata temu, 2 lata temu podpisałam umowę bez telefonu.Teraz umowa się skończyła, i przeszłam do innego operatora. Moje pytanie zatem , dlaczego na telefonie mam nadal właczona blokadę, skoro telefon juz dawno jest moją własnością? Dlaczego automatycznie po zakończeniu umowy 2 lata temu ta blokada nie została zdjęta?

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Jeśli przy zakupie był simlock, nie jest zdejmowany. Taka usługa jest płatna 77 zł.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

@Kait To automatycznie nie działa. Musisz sam zgłosić się do operatora.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Czegoś nie rozumiem dlaczego na moje własności mam blokadę,  przecież orange nie jest już właścicielem???  Czy to jest zgodne z prawem???  I na dodatek mam teraz za to płacić.  Wiemy po co były zakładane simlocki,  ale skoro już od 2 lat jestem właścicielem, to dlaczego chyba z automatu powinno to być ściągnięte... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Zakupiłeś telefon z blokadą. Odpowiednie zapisy o tym powinny być na umowie. Nie ma obecnie przepisów prawnych zobowiązujących operatorów do bezpłatnego ściągania simlocków. To zawsze "decyzja biznesowa" danej firmy czy zakłada simlocka i czy jego zdjęcie jest płatne czy nie, i czy w ogóle jest możliwe. Orange ma to określone w cenniku jako płatne 77 zł.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Dziś już nie ma na nowo zakupionych telefonach blokad typu SiMLock. Niestety Twój jeszcze został objęty blokadą.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Dlatego uważam, że jest to chamstwo!!!  I jak zwykle zarabianie na nieuczciwych praktykach, zapisanych drobnym druczkiem....  Po skończeniu umowy, to ja staję się właścicielem telefonu!  Zapłaciłam za niego!! Nie ukradłam!! A teraz mam prosić się, i płacić!!  To tak jakbym kupiła samochód na raty,  spłacil go, została właścicielem, a po dwóch latach nie mogła go sprzedać bo bank by mi powiedział że założył sobie blokadę i aby go sprzedać muszę zapłacić!!  To jest SKANDAL I OSZUSTWO!! 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Właścicielem telefonu w Orange stajesz się od razu. Nawet jeśli był na raty, bez spłaty rat jest Twój i możesz go odsprzedać czy robić cokolwiek.

Czy to oszustwo? Wg mnie nie. Informacje na ten temat są w cenniku. Trzeba było czytać.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

@Kait Informacja o tym była w dokumentach i na pewno nie była zapisana drobnym drukiem. Musisz czytać co podpisujesz.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Nawet.... jeśli.... Było to zapisane, to i tak uważam że jest to NIEUCZCIWA PRAKTYKA!!! Tym bardziej że dziwne jest to że teraz odstąpiono od blokad.... Ciekawe...? bez komentarza