Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

To była dobrowolna decyzja Orange. Z telefonami Sony jest problem że samoczynnie nie można zdalnie zdjąć z nich simlocka. Trzeba wygenerować odpowiednie kody. Ponadto bardzo wiele osób wpisuje błędne kody, a tylko jest 5 prób, więc zdejmowanie simlocka w serwisie wygeneruje koszty.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Czy aby na pewno od klientów indywidualnych będzie pobrana opłata za zdjęcie tego simlocka? Mam gdzieś w domu 1100 i się zastanawiam żeby poprosić orange o kod (tak, wiem, że są generatory w necie). Byłem przekonany, że skoro orange odstapiło od blokad, to nawet jak ktoś przyjdzie z simlockiem to powinni go zdjąć BEZPŁATNIE. Hmmm...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Odstąpiło od zakładania na nowych. Dodatkowo na iphonach bo można zdalnie zdjąć. A z kodami jest problem bo wiele osób zmarnowało limit prób a koszt obsługi serwisowej często jest większy niz wartość telefonu.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

Od około października 2015 r. Orange nie zamawia już telefonów komórkowych z blokadą SIMlock. Wyjątek stanowiły Iphony, ale od 09.2018 też już takowej nie mają.

 

Jeśli mamy telefon z blokadą, to opłata za zdjęcie przez Orange jest cały czas 77zł i nie zapowiada się aby miało się to zmienić. Opłata jest naliczana bez względu na to, czy telefon jest nowy, 2, 5, czy 20letni.


Co do Sony to tak jak napisał @Piotrekk85 jest ograniczona ilość prób wpisania kodu

Jeżeli było 5 prób błędnych zdjęcia blokady Simlock zdjęcie kodem blokady będzie niemożliwe.

Instrukcja jak sprawdzić licznik kodów w Sony:

1. Włącz telefon baz karty SIM.
2. Odblokuj.
3. Wpisz *#*#7378423#*#*
4. Pojawi się ukryte Menu gdzie wybieramy Service info.
5. Potem pojawi się kolejne podmenu gdzie wybieramy SimLock.
6. Pojawi się kolejno:
Network
Network Subset
Service Provider
Corporate
Sim
Jeśli cyfra przy słowie Network jest większa niż 0 to można jeszcze odblokować. Jeżeli jest zero odblokowanie kodem jest NIE możliwe.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

dlaczego mam simlocka na Sony Xperia?

polecam stronkę simlock24.pl .tam można samemu zdjąć blokadę .niestety usługa jest płatna