Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Dzień dobry, tydzień temu kupiłem uszkodzony telefon, okazało się że jest zablokowany przez operatora, niestety powiedziano mi coś całkiem innego. Chciałbym się dowiedzieć co w tym wypadku?. Telefon nie ma zasięgu i jest praktycznie bezużyteczny.

 

 

 

_______________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Telefon cegła, ale Wi-Fi działa, to w domu można używać, lub zwrot, bo przedmiot niezgodny z opisem sprzedawcy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

@Mateusz450 jeżeli telefon został zablokowany z powodu nieopłacenia rat za sprzęt, to nic już nie zrobisz. Trafiłeś po prostu na nieuczciwego sprzedawcę. Taki telefon nie powinien znaleźć się wogole w obiegu, gdyż do czasu spłaty rat jest własnością operatora.

Ze względu na niepełna informację o urządzeniu, powinien zostać przyjęty przez sprzedawcę ze zwrotem opłaty za sprzęt. Tylko skoro tak nieuczciwie postąpił sprzęgający, może się nie udać taki zwrot. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Tyle razy jest pisane/mówione aby nie kupować telefonów z niepewnych źródeł i niestety nadal trafiają się osoby dające się nabrać nieuczciwym sprzedawcom. Niestety jak piszą przedmówcy nic się nie da zrobić ☹️


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Warto przed zakupem sprawdzić, czy dany telefon jest wolny od obciążeń. Orange w tym celu przygotowało taką możliwość sprawdzenia na stronie:

https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

@Mateusz450  uszkodzony i jeszcze zablokowany? Zapewne w opcji " zwrotów nie przyjmujemy, kupujesz na własne ryzyko jako uszkodzony"?

Jeśli sprzedający nie uzna reklamacji, pisz do portalu pośredniczącego w transakcji ( jeśli kupowałeś np przez Allegro, mają procedury zwrotu nieuczciwym sprzedawcom wybrakowanego towaru) 

Jeśli kupiłeś bezpośrednio z ogłoszenia i bez potwierdzenia transakcji nic nie zrobisz. Jeśli ma niezpalacone raty, tym bardziej, ale to handel nieswoim sprzętem, bo do momentu spłaty całkowitej jest to własność operatora I transakcja to oszustwo. Zagroź sprzedającemu zgłoszeniem sprawy na policję.....Może się zlamie

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

@Mateusz450  tak jak koledzy wyżej napisali uderz do sprzedającego. Dopóki nie spłaci rat nic nie zdziałasz. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Sprzedany jako uszkodzony z względu na blokadę imei, tak jest wszystko sprawne i na gwarancji.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

@Mateusz450 

Czyli zostałeś posiadaczem kradzionego sprzętu. Teraz jak go sprzedasz to sam zostaniesz paserem. Gratulacje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

No to jeżeli nie da się nic zrobić i sprzedający nie poniesie konsekwencji to w takim wypadku mogę zrobić tak samo i zarobić jeszcze na tym. Na pewno jest jakieś wyjście