Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?


@j131napisał(-a)

@Mateusz450 

Czyli zostałeś posiadaczem kradzionego sprzętu. Teraz jak go sprzedasz to sam zostaniesz paserem. Gratulacje.


Nie jest kradziony sprawdzałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

@Mateusz450 

Jeśli operator zablokował IMEI to jest kradziony przez "sprzedawcę": blokada operatora na IMEI wynika z niezapłacenia za telefon. Skoro jest niezapłacony to jest własnością operatora, dlatego mógł go legalnie zablokować. Mimo zablokowania operator pozostaje jego właścicielem. Czyli telefon jest kradziony. Powinieneś zgłosić sprawę organom ścigania. Jeśli sam go sprzedasz, to oficjalnie zostaniesz paserem. BTW, gwarancja nie jest ważna dla sprzętu uzyskanego na drodze przestępstwa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?


@Mateusz450napisał(-a)

@j131napisał(-a)

@Mateusz450 

Czyli zostałeś posiadaczem kradzionego sprzętu. Teraz jak go sprzedasz to sam zostaniesz paserem. Gratulacje.


Nie jest kradziony sprawdzałem.


Sprzęt do chwili spłaty całkowitego zobowiązania pozostaje własnością operatora więc w momencie sprzedaży przez użytkownika jak i również zakupu przez Ciebie zostały popełnione dwa przestępstwa (sprzedaży i odkupu sprzętu będącego własnością osoby/instytucji trzeciej) i na to są paragrafy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?


@Mateusz450napisał(-a)

Sprzedany jako uszkodzony z względu na blokadę imei, tak jest wszystko sprawne i na gwarancji.


@Mateusz450 , jak na gwarancji i tradycyjny, to może mój wypłynął po latach, jak złodziej mi ukradł w pociągu? Po minucie był nieaktywny, a po pięciu minutach zablokowałem u operatora, bo miałem przy sobie służbowy😊


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Zablokowany imei na zakupionym przeze mnie telefonie. Co z tym zrobić?

Wiecie to nie do końca jest tak - niestety potrzebowałem pilnie gotówki (pisałem bardzo chora Mama) i świadomie wziąłem dwa smartfony na raty i sprzedałem, raty za te telefony spłacam zawsze regularnie i na czas. Tak ze kupujący nie ma powodu się bać, bo z Orange nie odejdę, jest mi za bardzo potrzebny. Wiem ze tak nie wolno, ale życie czasem zmusza, a już jestem za stary, żeby robić przekręty w stylu niepłacenia rat.

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej