Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

Witam wszystkich Mam telefonie HD posiadam router netgear i nie działają mi w ogóle połączenia przychodzące  z wychodzącymi jest ok można dzwonić bez problemu .Bardzo proszę o pomoc

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12962
  • 53240
  • 618

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

@fabi333Jaką dokładnie masz usługę? Numer dla połączeń wychodzących się zgadza? Jak konfigurowałeś router?Jaki to model?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

neofon.tp telefonia internetowa

router DGND3700v2 netgear

wszystko działa oprócz  połączeń przychodzących mam zarestrowanych trzy słuchawki jeden telefon

nówka Gigaset sl450HX

 

Telefonia voip4.JPG

 

telefonia voip2.JPG

 

telefon voip.JPG

 

 

telefonia voip5.JPG

 

ustawienia telefonu voip.JPG

 

______________

*Połączenie treści z wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12962
  • 53240
  • 618

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

@fabi333 W telefonie wpisz numer telefonu w formacie 48xxxxxxxx  ,

nazwę użytkownika : 48xxxxxxx@neofon.tp.pl i hasło


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

TO jest wszystko dobrze wpisane teleofon śmiga  mogę dzwonić tylko przychodzące rozmowy nie działają

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12962
  • 53240
  • 618

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

@fabi333 Jeśli to drugi/trzeci aparat to zerknij tu https://www.orange.pl/omnibook/aplikacja-neofon#dla-klienta#brak#dlaczego-nie-dziala-mi-aplikacja-ne... i tam na dole jest napisane:  "Jeżeli konfigurujesz kilku klientów to na końcu nazwy użytkownika musisz dodać litery a,b,c. Na przykład dla drugiego urządzenia będzie to 48399500000a@neofon.pl, dla czwartego 48399500000c@neofon.pl 

Zerknij też na kodek. Skoro na modemie świeci się dioda VoIP to znaczy, że jest na nim skonfigurowany ten numer. Podłączasz więc kolejne urządzenie ...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

stacja bazowa jest podłączona do routera poprzez kabel ethernet  w tym ruterze nie ma wyjscia tel. tak jak w funboxie

 

skonfigurowane jest dobrze tylko połączenia przychodzące nie działają nie wiem czemu zgłosiłem na na infolini tydzień zero odpowiedzi nie wiem co to może być za przyczyna internet śmiga normalnie

 

 

______________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

operatora mam skonfigurowanego tylko  jednego do którego podpięte są trzy słuchawki ale nawet jak miałem zarejestrowaną tylko jedną słuchawkę to tak połączenia przychodzące nie działały w wogóle  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12962
  • 53240
  • 618

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

@fabi333Ale ten nr działa na modemie? Jak podłączysz aparat analogowy do portu telefonicznego...w modemie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Telefonia voip HD brak połączeń przychodzących

@fabi333w ramach testów możesz spróbować skonfigurować czy na androidzie będą działały połaczenia przychodzące, dokładny opis konfiguracji jest np. tutaj:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262758#M30...

 

Jeśli na androidzie będzie działało to znaczy że jednak coś jeszcze w konfiguracji twojej bramki VoIP jest nie tak, co konkretnie trudno powiedzieć bo sporo tam opcji...