Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

Jak w temacie.

Telefon z softem https://doc.samsungmobile.com/SM-G998B/XEO/doc.html

 

Przy połączeniach zawsze AMR_NB(8K) czyli najniższa jakość.

Screenshot_20220430-161445_Service mode RIL.jpg

 

Działa wifi calling.

Działają smsy po wifi calling.

Działa Volte.

Działa 5G

Pomysły? Czy to celowe działanie Orange i techniczna dyskryminacja klientów bez ich bloatware'u? 

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i poprawiono czytelność - Wiktor

 

 

 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

@gk2a6 To, który z kodeków zostanie wybrany przez telefon, zależy od Kontrolera Stacji Bazowej, który przyzna całą lub pół szczeliny czasowej na rozmowę w zależności od zajętości sieci w komórce (ang. cell) w której znajduje się abonent. Tak więc może być to działanie celowe, ale nie musi.

Na wszystkich BTS-ach tak masz, czy na lokalnym? Pytanie czy ten soft wspiera onne kodeki? Spróbuj na starterze  sieci t...

Anonim

Nie dotyczy

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+


@gk2a6napisał(-a)

Jak w temacie.

Telefon z softem https://doc.samsungmobile.com/SM-G998B/XEO/doc.html

 

Przy połączeniach zawsze AMR_NB(8K) czyli najniższa jakość.

Działa wifi calling.

Działają smsy po wifi calling.

Działa Volte.

Działa 5G

Pomysły? Czy to celowe działanie Orange i techniczna dyskryminacja klientów bez ich bloatware'u? 

 

 

 


Volte działa i HD Voice będzie działać, co jak co, ale Samsung ma fory w Orange, seria premim jego telefonów też, nawet bez brandu Orange, działa 5G, co ma tylko jeszcze iPhone 😎

Anonim

Nie dotyczy

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

S21 używałem i jakość połączeń, była znakomita, VoLTE i HD Voices, ale połączenie musi się zestawić na konkretnych nadajnikach i telefony muszą być zgodne z tymi standardami, w sieci Orange bez problemów, na numery Play loteria, brand nie ma wpływu na obsługiwane kodeki dźwięku i operator nie blokuje niczego. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

@Anonim  udowodniłem że problem jest. Odpal na S21 XEO tryb diagnostyki *#0011# i pokaż że Tobie działa  zamiast pisania postów które nie mają żadnej wartości merytorycznej.

Anonim

Nie dotyczy

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

@gk2a6  sprawdziłem i bez brandu jest jak piszesz na tym Samsungu, ba na dwóch innych telefonach też tak jest, zgłoszę to Orange, bo tak nie powinno być 😎

Anonim

Nie dotyczy

S21 Ultra 5G - brak EVS ani nawet HD+

Bez brandu ta seria Samsunga, niestety nie oferuje wysokiej jakości połączeń w Orange, już w Play tak, Virgin Mobile też, ja tam porzuciłem Samsunga i cieszę się z iPhone 13, Orange nie blokuje volte czy HD Voice 😎