Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Cześć,

 

mam, a w zasadzie miałem abonament w Orange, bo umowa mi wygasła 28 lipca. Miałem nielimitowane mmsy i smsy i rozmowy w tym abonamencie (do czasu aż miałem usługi stacjonarne, później, jakieś 3 miesiące temu, przeszło w jakieś limity których nigdy nie wykorzystałem), abonament był bez internetu żadnego, umowa zawierana 2 lata temu. Telefon skonfigurowany do odbierania i wysyłania MMSów, lecz za odbiór i wysyłanie MMSa włacza się automatycznie na moment transmisja danych, a Orange za to pobierała mi prawie co miesiąc opłatę 5zł za wykorzystanie internetu (100MB za 5zł gdy skorzysta się z tego internetu pierwsza wartość a druga to chyba już 10zł za ileś tam i tak dalej).

 

Więc teraz pytanie, czy mogę się ubiegać by mi oddali te pieniądze, które tak naprawdę płaciłem a nie powinienem, bo MMSy miały być darmowe, a to że wykorzystają transmisję danych, to już nie moj problem i Orange powinno wysyłać taką konfigurację na telefon, by za taki transfer nie było płacone, czy się mylę? Konfiguracja MMS była pobierana ze strony Orange automatycznie smsem.

 

 

 

Ten cały transfer to tylko i wyłacznie MMSy.

 

 

I tu pobrana opłata 5zł za pierwszego MMSa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Nie. Transfer danych przez punkt mms jest przy wysyłaniu wliczony w cenę mmsa (lub darmowy w usłudze nielimitowanej). Odbiór wiadomości w Polsce jest za darmo.
To co płacisz wynika z konfiguracji aparatu telefonicznego. Twój model nie odróżnia do końca transmisji danych (mms od klasycznego internetu, bądź zużywa 1kB na sprawdzenie aktualizacji oprogramowania). Jedyne co to możesz zwrócić się do sprzedawcy/producenta, jeśli Cię o tym nie informował o tym. Jeśli kupiłeś telefon u któregoś operatora - stosowne zapisy są w aneksach/umowach/regulaminach lub cennikach. Jeśli na wolnym rynku - warto sprawdzić papiery.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Nie. Transfer danych przez punkt mms jest przy wysyłaniu wliczony w cenę mmsa (lub darmowy w usłudze nielimitowanej). Odbiór wiadomości w Polsce jest za darmo.
To co płacisz wynika z konfiguracji aparatu telefonicznego. Twój model nie odróżnia do końca transmisji danych (mms od klasycznego internetu, bądź zużywa 1kB na sprawdzenie aktualizacji oprogramowania). Jedyne co to możesz zwrócić się do sprzedawcy/producenta, jeśli Cię o tym nie informował o tym. Jeśli kupiłeś telefon u któregoś operatora - stosowne zapisy są w aneksach/umowach/regulaminach lub cennikach. Jeśli na wolnym rynku - warto sprawdzić papiery.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Tylko, że konfiguracja była pobierana ze strony Orange, wybierając mój model telefonu z listy, tj. Huawei P9 lite. I telefon był brany w Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Zgodnie z opisem ze strony ustaw.orange.pl dla tego modelu trzeba włączyć komórkowy transfer danych. Bez tego zazwyczaj nie działają mmsy. Można pobrać aplikacje ze sklepu, zrootować telefon czy inne cuda by to obejść, ale w standardzie nie jest to dostępne.

Jeśli czujesz się jakoś pokrzywdzony, to złóż reklamację np. przez mój Orange. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, może jak nie całość to część opłat zostanie pobrana (reklamować można okres do 12 miesięcy wstecz).
Moim subiektywnym zdaniem jeśli nie minęło 24 miesięcy od zakupu, to lepiej skorzystać z przepisów z odpowiedzialności sprzedawcy/producenta za tzw. produkt niebezpieczny lub niezgodny z umową (tzw. rękojmia). Ale jeśli telefon był za 1 zł, to wysokość odszkodowania będzie niska.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Ja mam Huawei P8 i włączoną komórkową transmisję danych na cele MMS i zawsze przy wysyłaniu wiadomości multimedialnej włączała się na chwilę transmisja. Jednak nie pobierano mi opłaty za internet lecz jedynie koszt mms-a. Zarówno w ofercie na kartę jak i na abonament. Musisz koniecznie na infolinii to wyjaśnić, bo być może wynika to z błędu. Myślę, że nie jest to wina telefonu, bo mam telefon tego samego producenta i z tej samej linii produktów. Nie da się tam inaczej ustawić telefonu jak poprzez automatyczne pobranie ustawień operatora.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Nie wiem czy się mylę, ale opcja Transfer a transmisja są oddzielnymi i ta druga, którą mam włączoną odpowiada za to, bym mógł wysłać i odebrać np. Mmsa bez manualnego włączania transferu danych.. czyli automatycznie załącza transmisje na cele mmsa. Bez zaznaczonej tej opcji nie wyśle mi się mms. Więc to już nie chodzi o te 5zł, tylko o to, że nie powinno być takiego czegoś. Czy jakiś pracownik orange by mnie w tym temacie uświadomił?


Ps. Zrzut zakladki z ustawień w załączniku.
Screenshot_20170805-095721.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Moim subiektywnym zdaniem to sprzedawca/producent telefonu powinien wykonać czynności w tym zakresie. Więc Orange jeśli jest sprzedawcą - tak. Orange - operator świadczący usługi telekomunikacyjne już nie.

Orange nie ma większego wpływu na oprogramowanie w telefonie. Owszem część ustawień i parę brandowanych apek Orange ma prawo wgrania, ale i tak ostateczna decyzja o wgraniu softu podejmuje producent.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

Opcja Transmisja danych zawsze włączona oznacza, że telefon cały czas będzie próbował połączyć sie z internetem przez sieć komórkową i utrzymywać to połączenie.

 

Generalnie, jest to zjadacz energii - powoduje, że zamiast okresowo, telefon podtrzymuje transmisję danych przez cały czas włączoną, nawet gdy jest zablokowany.

Bez włączonej tej opcji, np. maile mogłyby przychodzić z kilku- lub kilkunastominutowym opóźnieniem, podobnie jak powiadomienia z aplikacji.

 

Dość żałosne jest, że ta opcja może być zaznaczona, gdy masz wyłączoną transmisję danych przez sieć komórkową, bo jest z nią bezpośrednio związana.

 

Niestety, w większości telefonów, opcja transmisji danych przez sieć komórkową jest bezpośrednio związana z możliwością wysyłania MMS-ów. Część smartfonów włącza transmisję danych tylko na czas wysłania MMS-a - ale nawet wśród tych, większość z nich, włącza transmisję danych na potrzeby wszystkich aplikacji, a nie tylko MMS.

Stąd, gdy wysyłasz MMS, to albo telefon sprawdza aktualizacje, albo jakaś inna aplikacja wykorzystuje tę chwilę słabości do sprawdzenia czegoś.

 

Możesz ręcznie skonfigurować urządzenie w taki sposób, że zedytujesz punkt dostępu Orange Internet wprowadzając fałszywe dane.

To znaczy zamiast pól APN, nazwa użytkownika i hasło, wprowadzisz jakieś fejkowe, losowe ciągi znaków. W ten sposób, gdy telefon spróbuje połączyć się z internetem przez sieć komórkową, gdy wysyłasz MMS-y, takie połączenie nie powinno się udać.

Tu należy tylko uważać, smartfony czasami próbują być bardziej smart od swoich właścicieli, i samoczynnie poprawiać konfiguracje. Nie wiem czy to przypadłość Huaweia P9 Lite.

 

Dlatego, warto skontaktować się z infolinią i zapytać, czy nie mogą zablokować możliwości samego internetu (Blokada Internet GPRS). Zadzwoń na infolinię do działu technicznego (bezpłatne połączenie masz z aplikacji Mój orange - zaloguj się loginem i hasłem - możesz przez wifi, i wybierz opcję połącz z doradcą, a następnie wsparcie techniczne), i zapytaj, czy założenie takiej blokady byłoby możliwe. Wydaje mi się, że na abonamencie, też powinni mieć dwie niezależne blokady, z których zablokowanie tylko internetu, nadal umożliwi Ci odbieranie i wysyłanie MMS-ów.

 

Pamiętaj tylko, że w ten sposób, na stałe wyłączysz sobie możliwość korzystania z internetu przez sieć komórkową na tym numerze - aż do momentu, gdy zlecisz jej zdjęcie.

Założenie i zdjęcie blokad może trwać do 24 godzin.

 

Co do reklamacji, to @Piotrekk85 już odpowiedział - nie ma tu co prawda błędu po naszej stronie, ale każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

To wina oprogramowania telefonów, mam Lumie i mms działają przy transmisji danych ale lubi puszczać nie wiadomo co powoduje że nagle wssysa 25 groszy, kiedyś a dokładnie na starszych telefonach Nokii można było usunąc profil internetowy i mmieć tylko profil tylko do MMS, nie było problemu z płatnosciami za transmisje danych. Mam taki starsze telefony i mam w nich kartę firmową. Też mam telefon z Android 4.4.2 kitkat od swojej ponieważ ona zmieniła telefon, teraz służy mi jako firmowy i ma taką opcje że pyta się czy włączyć transmisje danych do transmisji mms i nie ma na bilingu OW i Internet. Najnowsze telefony chcą synchronizowac wszystko, chcą być mądrzejsze od nas, szczególnie że jest dużo śmieciowego oprogramowania które chce zakładać konta, wysyłac kontakty aby było łatwiej ech. Telefony przetestowane i używane to Microsoft Lumia 550, Nokia 500 (już trup bo procesor DSP padł), Nokia C3-05 (brand plusa), Kruger&Matz  Soul (4.4.2 Kitkat), oraz od mojej mamy feature phone Samsung GTS5260 Star II i na żadnym nie pobiera dodatkowej kasy za internet przy transmisji MMS


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

MMS jednak płatne przez tranfer danych?

@-brtk- Czy powyższe odpowiedzi wyjaśniają Twoje wątpliwości? Jeśli tak, oznacz proszę najbardziej pomocną jako rozwiązanie.