Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Branding Redmi Note 10 Pro

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Branding Redmi Note 10 Pro

Przed zakupem zapewniano mnie, że Orange nie branduje Xiaomi, co okazało się kłamstwem. Czekam na jakiekolwiek aktualizacje i widzę, że Orange jest zainteresowany. Mam zarówno starą wersję androida, jak i starą wersję nakładki... Czy Orange w ogóle ma zamiar w najbliższym czasie zaktualizować Xiaomi czy jedynym wyjściem jest debranding?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Branding Redmi Note 10 Pro

@Phoe  telefony Xiaomi dawniej nie były brandowane, teraz nie brandują tylko iPhone. Debrandingu nie polecam gdyż brand jest zaszyty w sofcie, a wszelkie ingerencje w soft z zewnątrz spowodują utratę gwarancji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Branding Redmi Note 10 Pro

Z tego co wiem, to właśnie tylko Orange branduje telefony Xioami, od ok roku. Możesz też odstąpić od umowy i zwrócić telefon, jeśli nie minęło 14dni.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Branding Redmi Note 10 Pro

@Phoe  telefony Xiaomi dawniej nie były brandowane, teraz nie brandują tylko iPhone. Debrandingu nie polecam gdyż brand jest zaszyty w sofcie, a wszelkie ingerencje w soft z zewnątrz spowodują utratę gwarancji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Branding Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note pro 10 nie ma aktualizacji na polskim rynku. Ostatnia wersja w kanale stable to 12.0.1.
Aktualizacja bezpieczeństwa z 2020.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Branding Redmi Note 10 Pro

Bzdura.

Siedzę w Xiaomi od 2013 roku, jeszcze daleko przed tym, kiedy rozpoczęła się sprzedaż tej marki w oficjalnym kanale dystrybucji. Żaden z dystrybutorów nie neguje w kontekście praw gwarancyjnych możliwości zmiany softu w telefonie. Ani ABC Data, ani Ingram Micro, a chyba tylko tych dwóch dystrybutorów mamy teraz na polskim rynku jeśli chodzi o markę Xiaomi

 

@Phoe 

Z przykrością to stwierdzam, jednak odkąd Xiaomi zrezygnowało z wkładu w postaci spolszczenia systemu i UI od ekipy MIUI Polska, to system globalny jest pełen różnych "kfiatków". Pomijam już bugi, niską wydajność baterii i takie tam...

Zawsze, a od 2013 roku korzystam wyłącznie z telefonów Xiaomi (również z dystrybucji Orange, w którym jestem nieprzerwanie od 1998 roku), pierwszą czynnością jest odblokowanie bootloadera i instalacja systemu MIUI Polska, czy jak się to teraz nazywa - xiaomi.eu. Jest to prawie to samo co system globalny. Prawie, bo to wciąż system Android z MIUI, ale z lepszą wydajnością systemu i baterii, brakiem błędów, etc. To dzięki temu, że ten system jest oparty wprost na systemie chińskim, z dodaniem języka polskiego i obsługi wszystkich usług Google.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Branding Redmi Note 10 Pro

A jaka jest oficjalna wersja co do wgrywania softu xiaomi.eu a utrata gwarancji?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Branding Redmi Note 10 Pro

Tak, jak napisałem.

Odblokowanie bootloadera i instalacjia xiaomi.eu / MIUI Polska nie ma wpływu na prawa gwarancyjne:

https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

Co zaś do softu...

Każdy użytkownik telefonu Xiaomi, niejako "z urzędu" ma zgodę na odblokowanie bootloadera. Wystarczy w opcjach deweloperskich przypisać urządzenie do konta Xiaomi, zalogować się do konta Xiaomi z pozycji telefonu. No i poczekać 168 godzin (tak, dokładnie "okrągłe" 168 godzin 😉 aby fizycznie odblokować BL).

Jest jedno ale. Są dwie wersje MIUI Polska: deweloperska (wydawana cotygodniowo) i stabilna, wydawana... co pewien czas. Od siebie polecam tę drugą, bo pierwsza jest rozwojowa i siłą rzeczy może zawierać błędy.

Na stronie MIUI Polska znajdują się ROM-y dla poszczególnych modeli oraz instrukcja ich instalacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Branding Redmi Note 10 Pro

Ale to nie jest oficjalna strona xiaomi w Polsce wbrew domenie. Na forum Nasz Orange jest sporo nieświadomych technologiczne użytkowników, więc poproszę o jakieś bardziej sprawdzone info.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Branding Redmi Note 10 Pro

U dołu wpisu, który podlinkowałem:

 

Oficjalne stanowisko Xiaomi Polska w tej sprawie:

 

Jeśli naprawa jest możliwa poprzez flash do oryginalnego softu to robimy to na gwarancji.
Jeśli jednak custom ROM spowodował uszkodzenie hardware to oznacza utratę gwarancji.

Anonim

Nie dotyczy

Branding Redmi Note 10 Pro

@mrosi73  nie polecam wgrywania Custom ROM, jeśli zabiera się do tego kompletny laik, bo szanse na uceglenie telefonu są bardzo wysokie, trzeba najpierw wgryż się w temat na MIUI Polska, co gro nie robi, ale Xiaomi jest zadowolone, bo rośnie sprzedaż, powinni zablokować opcję wgrywania alternatywnego softu, bo telefonów Xiaomi miałem kilka i jakoś zadowolony byłem z oryginalnego softu, po co w tym grzebać i ryzykować uceglenie.