Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

Proszę Was o poradę, bo wydaje mi się, że bateria do telefonu komórkowego Maxcom MM721 jest nienaturalnie wybrzuszona i wyczuwam opuszkami palców taką miękkość i podatność na wgniatanie tej wypukłości na całej powierzchni. Stąd, nie mogę domknąć pokrywy. Dotąd, o ile dobrze kojarzę, tradycyjne telefony z wymienną baterią były sztywne, tzn. wykonane z twardego materiału. Ta bateria ma takie napisy:
Li-ion 3.7V800mAh2.96Wh
Limited charge voltage:4.2V
Model: MM720BB/MM721
Czy moje podejrzenia są słuszne i muszę kupić choćby na "alletanio" oryginał?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@bronzub tak, bateria straciła swoje właściwości i należny ja już wymienić. Już nie będzie długo trzymała, a wybrzuszenia wynikają z właściwości chemicznych i wytworzonych gazów. Dalsze użytkowanie takiej baterii jest niebezpieczne. 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@bronzub tak, bateria straciła swoje właściwości i należny ja już wymienić. Już nie będzie długo trzymała, a wybrzuszenia wynikają z właściwości chemicznych i wytworzonych gazów. Dalsze użytkowanie takiej baterii jest niebezpieczne. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@ketrasaArtur , dzięki. Tak się zastanawiam, czy w sumie nowa bateria i mało używana, mogła napęcznieć w zapakowanym w folię oryginalnym pudełku z powodu panującej wilgoci? Osuszacz włączam, ale te różne zjawiska pogodowe mogły zmylić moją czujność.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12967
  • 53256
  • 618

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@bronzub  jak pisał @ketrasaArtur  jedli jest wybrzuszona  to nie ryzykuj, bo przy ładowaniu może niestety eksplodować ( nie mówiąc o właściwościach trzymania napiecia) 

To może wynikać z ładowania niewłaściwą ładowarką  lub samochodową...kiedyś wszystkie nawigację tak kończyły...  Swoją  drogą jak leżała i nie była regularnie ładowana, to też mogła utracić właściwości 

Czy telefon jest przeznaczony do szybkiego ładowania, bo takie szybkie ładowarki też potrafią  rozwalić baterie normalnego ładowania 

Jedno pewne, do wymiany

Anonim

Nie dotyczy

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@bronzub  te akumulatory są marnej jakości i jeśli się zreformuje to wymiana, zamienniki są takie, nie warto ryzykować pożaru czy uszkodzenia telefonu, obecnie coraz gorsze akumulatory robią, pewnie by częściej je wymieniać. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@agat13 , oryginalną ładowarką był ładowany, lecz troszkę leżał bez, na lepszy czas czekał (dla żony przeznaczony😊). Flex za 15 złociszów wystarczy do łączności między nami, bo techniki żona nie cierpi, więc po co "szarpać się" po portfelu?😊


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6244
  • 69

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@bronzub jesli bateria położona na płasko da się zakręcić to najwyższa pora jej się pozbyć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Bateria telefonu komórkowego do wymiany?

@spiro , kręci się, więc decyzja wymiany zapadła😊