Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena Paraboliczna Hm.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Witam mam pytanie na temat anteny zewnetrznej Typu paraboliczna,tego typu TUTAJ
Mieszkam w tak zwanym "zadupiu" ale i tam mam 2 kreski LTE i posiadam Router Huwaei B315.
I kolejne pytanie bo ta antena jest na 1 wejscie i jak bym kupił kolejną tego typu i ustawił w tą sama strone bede miał podwójny zysk?


Jeszcze 3 dni temu mogłem powiedzieć że jestem zadowolony z prekości pobierało mi sie wszystko po 3 MB/s teraz ledko jest 600 kb/s a parametry zasiegu takie sam co może być przyczynyą hmmm...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Antena Paraboliczna Hm.

Możesz spróbować ustawić router w wyższym miejscu np. na szafie (ustawiony przy oknie nie zawsze pozwala na uzyskanie lepszych wyników) i wtedy wymusić częstotliwość 800 lub 1800MHz. Można ustawić też router w innym pomieszczeniu od strony nadajnika, ale do tego potrzebny jest Cell ID i możesz takie dane wziąć również z telefonu z kartą Orange przy użyciu aplikacji Netmonitor choć tu nie do końca jest pewność, że oba urządzenia zalogują się do tego samego nadajnika, ale zawsze to już coś.
Spadek prędkości to zapewne obciążenie z powodu majówki. Ludzie mają wolne i korzystają, jutro powinno być trochę lepiej i również wtedy wypróbuj czy zmiana częstotliwości coś pomoże. Najlepiej zrobić testy porównawcze z samego rana.

 

edit:

ustawiając router w innych miejscach kieruj się parametrami z aplikacji LTE Watch. Tutaj masz info w jakich zakresach sygnału szukać:  http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html

 

Screenshot z aplikacji Network Signal Info pokazuje dane dla sieci 3G. Musisz zalogować się do LTE.

 

edit2:

W 3G łączysz się z tym nadajnikiem: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=49.782022%2C20.44717...

Nadaje on również LTE800, a nadajnik z lewej nadaje LTE1800. Zapewne te dwa nadajniki Cię obsługują.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 ODPOW. 45
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Nie wykorzystałem ma 150 GB jeszcze 😛

Anonim

Nie dotyczy

Antena Paraboliczna Hm.

@Metin2 Moze zmień tryb pracy bez LTE.

Anonim

Nie dotyczy

Antena Paraboliczna Hm.

Może być wiele przyczyn....od pogody, teraz jest z nią kiepsko, przez przeciążenie sieci, ludzie mają wolne więc korzystają z sieci bardziej aktywnie.....może to przejściowe problemy. Ale dobra antena napewno nie zaszkodzi 😉

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Ale płace za LTE tak ? 
To nie bede uzywał 3G czy 2G gdzie logika 😉
Po za Tym an 3G jest jeszcze wolniejszy a o 2G to nawet szkoda rozmawiać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 1
  • 0

Antena Paraboliczna Hm.

Pogoda była 3 razy gorsza a internet miałem lux 2,5-3 Mb/s to było codziennośc.
Przeciążenie sieci Też o Tym myślałem ale patrzyłem o 3-4 w nocy gdzie ludzie jużtak aktywnie nie używają i to samo jest.

No tak ale czy antena paraboliczna tego Typu co podałem byłą by dobrym pomysłem bedzie montowana na uchwycie do komina na wysokości prawie 10 m i jeszcze mam dom doś wysoko postawiony hmm.

I wracając do mojego Pytania to to wzmocnienie sie stakuje ? W sensie czy jak bede 2 anteny to jak one bede zbierać zasięg hm?

 

Anonim

Nie dotyczy

Antena Paraboliczna Hm.

@Metin2 Ta antena nie nadaje się do twoje routera ma być "DUAL" zobacz tutaj


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Antena Paraboliczna Hm.

Wg mnie antena z link jest do zakresu 2G/3G a nie LTE. Więc jeśli chcesz otrzymać zysk na LTE, to nic nie osiągniesz.
Anonim

Nie dotyczy

Antena Paraboliczna Hm.

Proponuje jeszcze spróbować zrobić reset routera. Czasem pomaga.