Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Zastanawiam się czy możliwa jest czy zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora na istniejącym przyłączu. Czy ma ktoś wiedzę o takiej procedurze? Jeśli nie, to może Orange podjęłoby się wspierania klientów  chcących przenieść tę usługę do Nich... 

86 ODPOW. 86

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Taka opcja jest dostępna i w Orange. Obecnie nie jest promowana w sposób jawny na www. Dostępna w salonie i uprawnionych osób przez sprzedaż telefoniczną (druga opcja realizowana w ramach pilota więc nie zawsze dostępna).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

@Piotrekk85  pytałem doradcę Orange, gdy dzwonili do mnie z ofertą, zostałem poinformowany, że nie ma takiej procedury. Opis tymczasowej procedury znalazłem na stronie UKE  artykuł z listopada 2020.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Widocznie doradca o niej nie wie, bo w sprzedaży przez telefon jest to pilot (nie każdy wie, że jest dostępne i nie każdy może wprowadzić lub przekazać do wprowadzenia zamówienie). Proces obsługi w Orange jest skomplikowany więc mało sprzedawców chce się go podejmować również w salonach. Zamówienia w salonach są uwarunkowane brakiem odstąpienia 14dniowego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Z mojej strony nie ma presji czasowej, ale może dzięki dyskusji tutaj sprawa stanie się bardziej godna zainteresowania u decydentów, co powinno skutkować rozszerzeniem formuły, jej spopularyzowaniem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Z tego słyszałem na ten temat w maju to póki nie będzie lepszej platformy ze strony UKE, to nic się nie zmieni. Wiele czynności (mimo, że klient tego nie widzi) musi być robionych ręcznie przez człowieka. Kolejny problem to kalendarz partnerów technicznych, którzy w niektórych regionach kraju nie mają sztywnych slotów czasowych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Dlatego też utworzyłem temat, żeby zebrać więcej informacji, a może ktoś ze strony Orange coś odpowie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

A możesz podać nazwę dostawcy (obecnego) i rodzaj technologii w której masz usługę (BSA/LLU)?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

Na tę chwilę nie wiem w jakiej technologii mam ten mój światłowodowy dostęp... a dostawca to Inea.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zmiana dostawcy Internetu przez światłowód w formule "przeniesienia" usługi do innego operatora

W tym poście wskazałem zły adres do opisu procedury - właściwy - strona BIP UKE - jest tutaj. Jest tam plik z opisem procedury "wymiany komunikatów" między operatorami. Zatem kwestią jest upowszechnienie wiedzy o możliwości zmiany dostawcy usługi dostępu do internetu z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi, wśród pracowników operatora zajmujących się oferowaniem klientom usługi dostępu do internetu, w sytuacji gdy dany klient już z niej korzysta u innego operatora.