Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@slav72 No dobra, ale co to zmieni, skoro wszędzie widnieje, że mam światłowód od Nexery. Na SIDUSIS, widnieje, że jest dostępny światłowód. Więc, to tak by wyglądało, że zgłaszam zapotrzebowanie na światłowód, a mam światłowód ? A w rzeczywistości nie mam. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  zgłaszaj, niech to zweryfikują i wyjaśnią (jak może być dostępny skoro nie ma przyłącza w budynku 🤔). Na Twoim miejscu zgłaszałbym/pisał/składał zamówienie na usługę gdzie się da (do Nexery, Orange, UKE, itd).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@slav72 "jak może być dostępny skoro nie ma przyłącza w budynku" Proponuje zapytać osób, którzy pracują w Nexerze, bo skoro oni twierdzą, że jest taka możliwość, a nie ma tej szafki ??? Spróbuje jeszcze raz zgłosić do SIDUSIS, zgłoszę też do UKE i jeszcze raz napiszę do Nexery [Może wreszcie uzyskam odpowiedź] Nie wiem czy doczytałeś, jak napisałem, że Nexera twierdziła, że jest możliwość podłączenia a technicy nie, po prostu komedia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5721
  • 23198
  • 197

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


@Reithofnapisał(-a)

...

Na SIDUSIS, widnieje, że jest dostępny światłowód.

...


To jest mniej istotne. Istotne jest czy możesz złożyć zamówienie w Orange czy nie. Jeśli możesz złożyć, to składaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@j131 No mogę, tylko jak już wspomniałem mój adres jest "specjalny" bo wymaga dwóch wizyt techników [dowiedziałem się z chatu Orange] a nie jednej, więc może coś jest na rzeczy, ale dziwne, nie wiem, może jutro pojadę do salonu coś się dowiem więcej, po prostu nie mam już pojęcia co robić. Najpierw nie można, później można, później nie można, później znowu można, tyle sprzecznych informacji.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5721
  • 23198
  • 197

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof 

Nie martw się na zapas i nie próbuj tego zrozumieć. Dwie wizyty techników przy instalacji na "obcej" sieci to akurat nic nadzwyczajnego tylko norma. Poza tym nie o wszystkim przecież musisz wiedzieć i w sumie nie powinno Cię to interesować. Jeśli da się złożyć zamówienie, to składaj. Powodzenia.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  składaj zamówienie na internet w Orange, dobrze mówią że dwie wizyty techników gdyż pierwsza to wykonanie przyłącza z ulicy (studzienki) do budynku łącznie z szafką OPP wewnątrz, a druga to już instalacja od owej szafki do Twojego lokalu.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10142
  • 91

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

Cześć @Reithof 

na stronie Sidusis według Twojego adresu NIDZICA WARSZAWSKA 37 takie są informacje

Inwestycja planowana ze środków publicznych

Status: wykonane
Planowana data podłączenia: 2022-12-29
Beneficjent: NEXERA SPÓŁKA Z O.O.
Rodzaj obiektu: punkt adresowy podstawowy
Medium transmisyjne: światłowodowe
Maksymalna przepustowość: 100 MB/s
Także na stronie Orange Mapa zasięgu Orange pod Twoim adresem
NIDZICA, WARSZAWSKA 37 jest taka informacja

Świetnie!
Jesteś w zasięgu Światłowodu
Maksymalna prędkość:
600 Mb/s

Sprawdź ofertę

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773...

Z tych linków co Ci przesłałem to widzę ze masz możliwość podłączenia światłowodu. Może skontaktuj się z najbliższym salonem Orange w Twojej okolicy  albo Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym.

Pozdrawiam 🙂

 

 

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Pablo5 no tak widnieje, ale widzi Pan jaka była sytuacja w ubiegłym roku, no dobrze spróbuje, może jutro podjadę do najbliższego salonu i spróbuje zamówić ten światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55262
  • 659

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  doprecyzuje to "wielorodzinny" . Już ktoś ma światłowód, czy będziesz pierwszy? Daj fotkę tego przyłącza przed domem. Skoro wielorodzinny, to przyłącze może być napowietrzne że słupa, bo dziennie się pojedynczo przyłączy dla klientów do domow wielorodzinnych nie dociąga, bo po co kilka razy kopać?

Skoro Nexera, to faktycznie pierwsza wizyta to kabel z gniazdem i ONT. Druga modem, choć nie jest to regułą, bo obcy operator też stawia odebrane od Orange modemy