Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

@Cebulowy monter powinien zamontować Ci gniazdko. Takie są normy telekomunikacyjne. Pozostawienie kabla z wtyczką to poprostu lenistwo montera. Chyba że na wyraźne życzenie klienta ale nawet wówczas powinien zostawić Ci gniazdko. Co do tworzenia kolejnych złączy mechanicznych na linii zasada jest taka aby było ich jak najmniej. Wprowadzają dodatkowe tłumienie. Co prawda budżet mocy jest tak obliczony żeby to działało ale jak ktoś przesadzi i w domu zrobi sobie 5 złączy to może być problem. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 42
  • 0

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

Jestem już po instalacji. Powiem tak wszystko odbyło się sprawnie, bezproblemowo i tak jak chciałem. Dwa otwory w ścianie za listwą przypodłogową, z mojego przedpokoju do szachty na klatce i drugi z przedpokoju do pokoju obok gdzie stoi Funbox. Gniazdko w pokoju na hotglue do ściany i przeciąganie światłowodu na klatkę, światłowód elegancko schowany pod listwą przypodłogową tak że nic nie widać, na klatce odbyło się łączenie - spawanie, potem technik zszedł do piwnicy żeby podłączyć w skrzynce. Wrócił z piwnicy, wypakował Funbox 3.0 i patchcordem podłączył Funbox do gniazdka i sprawdził działanie, no i w zasadzie to wszystko zamknęło się w około 1 godz 20 min. Nie było podpisywania żadnych papierów - umów bo to NJU, wszystko w apce. Na klatce nie ma śladu po instalacji, żadnych korytek i peszeli, tak się fajnie złożyło że pion światłowodowy jest w szafkach energetycznych które graniczą przez ścianę z mieszkaniami, więc tylko otwór do mieszkania, Po instalacji zrobiłem płatność blikiem no i od razu śmiga. Wszystkie przypomnienia o terminie instalacji, o wizycie technika wszystko jest przez apke. Na koniec powiem wam że jestem bardzo zadowolony z jakości obsługi, instalacji i działania internetu i faktu że uwolniłem się od internetu w jedynej słusznej telewizji kablowej na osiedlu, która bardzo się broniła przed wpuszczeniem orange w swoje bloki, ale niestety przegrała batalię sądową. Generalnie bardzo polecam NJU światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55258
  • 659

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

@Cebulowy  czyli nie musiałeś sam nic robić, a technicy okazali się fachowcami..słusznie pisaliśmy, abyś zostawił sprawy instalacji technikom...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

@Cebulowy  no i super 👍, przyjemnego i bezproblemowego korzystania życzę 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

@Cebulowy 

Cenna opinia, tym bardziej że pozytywna. Dołączam się do życzeń bezawaryjnej pracy i zachęcam do zaglądania tu czasami.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10142
  • 91

orange światłowód i naścienne gniazdo światłowodowe

@Cebulowy  super 👍 Życzę bezawaryjnego działania  🙂

Pozdrawiam 🙂