Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne nauczanie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Zdalne nauczanie

Dobry wieczór wszystkim, chciałbym podzielić się takim spostrzeżeniem a może pomysłem na pomoc - dzisiaj rozpoczęliśmy naukę zdalna klas 1-3,ok. Jestem ojcem dwójki dzieci, jedno rozpoczęło naukę zdalną, a drugie właśnie dzisiaj miało egzamin warunkowy na studiach, niby nic takiego ale po zalogowaniu się 20 dzieci z podstawówki, pani nauczycielka straciła się. W tym czasie starsza córka zdawała egzamin poprawkowy. Na tym samym łączu. Egzamin poprawkowy kosztuje niemało, ale nie o pieniądze tu chodzi.Egzaminatorzy każdorazowe przerwanie łącza traktują jako próbę wpłynięcia na treść egzaminu. Nie pytajcie co i jak ale rozliczyłem młodsze dziecko żeby starsze miało prędkość. Mam pytanie do Operatora czy istnieje możliwość wpłynięcia na prędkość w danej rejonizacji tak jak w moim przypadku gdzie dwie szkoły straż pożarna szpital zapasowy i dwa duże skrzyżowania idą na jednym kablu. Chodzi mi o połączenie dedykowane” wdzwanianie” coś co zapewni ci stabilność przez powiedzmy pół godziny? Zapraszam do dyskusji kolegów...

 

______________

Wpis przeniesiony z pomysłów do kategorii - Rafał

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdalne nauczanie

Orange udostępnia max co może. Ew warto sprawdzić na infolinii czy można podnieść prędkość usługi.

Co do studiów też jest kilka opcji. Jeśli siedziba szkoły wyższej jest niedaleko, to warto złożyć wniosek by uczelnia zapewniła salę. W większości uczelni są przepisy wykonawcze. Tylko trzeba to zgłosić 2-3 tygodnie wcześniej. Warto też uprzedzić egzaminatora kilka dni wcześniej bo większość uczelni posiada edukacyjną wersję ms teams lub google meet gdzie z poziomu konta "nauczyciela" lub "admina" można sprawdzić sposób rozłączenia (tylko też egzaminator musi chcieć).

Ew warto sprawdzić zasięg mobilny różnych operatorów i może kupić starter w kiosku za 5 zeta z darmowymi GB na start i spróbować działać na mobilnym.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Zdalne nauczanie

@Piotrekk85 dziekuje kolego za odpowiedz, co do wytycznych dot. egzaminowania masz całkowitą rację ale wiesz jak jest w życiu ... co do prędkości operatora tez nie mam zastrzeżeń, ma być 300 jest 312/318 wg Ookla. Teoretycznie jest w porządku, natomiast tak jak mówię jedna szkoła w dzielnicy, 8 roczników x 3/4 klasy x 20 uczniów = szkoła z wyjściem 600 mega. To nam robi pewny trafik przy transmisji głosowej i video. ( dzielnica domków jednorodzinnych, 90% operator Orange).I tutaj jest pytanie do Pomarańczowych czy można zrobić coś w rodzaju videopass. Chyba może raczej do Microsofta żeby zmniejszył zużycie danych przez Teams’a? Raczej nierealne. Wydaje mi się że w nieodległej przyszłości trzeba się będzie nad tym tematem pochylić? ( duża ilość użytkowników z aplikacją zużywającą małą ilość danych niepowodującą przeciążeń). Kiedyś mając neostradę myśleliśmy o światłowodzie, a teraz ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Zdalne nauczanie

@Wiktoria17 Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale w takich przypadkach może warto zastanowić się nad łączem backupowym i routerem 2xWAN? Gdyby tak do łącza podstawowego dołożyć modem LTE kończy spiąć to w jeden router z bilansowanym dostępem z 2 źródeł? Robiłem coś takiego z 2xneo

 Czy wyjdzie z neo+ LTE?? Powinno...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdalne nauczanie

Teams nie będzie w passach chyba że rząd to zmieni. Bo jak teams to i cały office a to już duże koszty.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Zdalne nauczanie

@agat13 jest to niezły pomysł, zadzwonię do mojego ulubionego sklepu czy pracują/ są otwarci, wystarczy dobrać antenę kierunkowa i znaleźć w pobliżu nieobciążonego i w miarę stabilnego bts-a. To się może udać !


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Zdalne nauczanie

@Wiktoria17Podpowiem jeszcze jedno: mam w domu router LTE Huawei B535-232. Jako LTE z agregacja pasm i mozliwoscią podłączenia anten jest ok. Ma jednak switch z portem WAN/LAN

To daje możliwość podłączania dwóch dostawców (dwa różne media). Kwestia sprawdzenia na jakiej zasadzie i czy można bilansować i zarządzać tymi "wejściami", aby na LAN otrzymywać sumę/backup tychże łączy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Zdalne nauczanie


@Wiktoria17napisał(-a)

@Piotrekk85 dziekuje kolego za odpowiedz, co do wytycznych dot. egzaminowania masz całkowitą rację ale wiesz jak jest w życiu ... co do prędkości operatora tez nie mam zastrzeżeń, ma być 300 jest 312/318 wg Ookla. Teoretycznie jest w porządku, natomiast tak jak mówię jedna szkoła w dzielnicy, 8 roczników x 3/4 klasy x 20 uczniów = szkoła z wyjściem 600 mega. To nam robi pewny trafik przy transmisji głosowej i video. ( dzielnica domków jednorodzinnych, 90% operator Orange).I tutaj jest pytanie do Pomarańczowych czy można zrobić coś w rodzaju videopass. Chyba może raczej do Microsofta żeby zmniejszył zużycie danych przez Teams’a? Raczej nierealne. Wydaje mi się że w nieodległej przyszłości trzeba się będzie nad tym tematem pochylić? ( duża ilość użytkowników z aplikacją zużywającą małą ilość danych niepowodującą przeciążeń). Kiedyś mając neostradę myśleliśmy o światłowodzie, a teraz ?


Pogadaj z Dyrektorem szkoły. Niech sobie zwiększą przepustowość, albo ustalą harmonogram transmisji żeby nie nakładały się wzajemnie. Chyba wszystkie roczniki nie muszą punkt 8.00 prowadzić nauczania zdalnego.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Zdalne nauczanie


@Wiktoria17napisał(-a)

[...] jedna szkoła w dzielnicy, 8 roczników x 3/4 klasy x 20 uczniów = szkoła z wyjściem 600 mega.

@Wiktoria17czy możesz sprecyzować, czego dotyczy to równanie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Zdalne nauczanie

@pirenej równanie z wieloma niewiadomymi... szczególnie to jaki naprawdę szkoła ma upload, bo takiego "600 mega" to jakoś nie kojarzę u dostawców. Może się okazać, że 60Mb/sek....i to jest dopiero równanie...