Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

Cześć, wiem, że takie pytanie to jak strzelanie kulą w płot, ale może ktoś z was może podać choćby orientacyjne ramy czasowe. 

 

W niedługim czasie będę się przeprowadzał do nowobudowanej inwestycji deweloperskiej we wsi pod Wrocławiem. Dowiedziałem się od opiekuna tejże inwestycji, że przyłączenie jest planowane na I kwartał 2021. 

 

W chwili obecnej mam informację, że projekt został przekazany do biura projektowego Orange. Czy ktoś z Was jest mi w stanie powiedzieć jakie są kolejne etapy takiej inwestycji, zakładając oczywiście, że wszystkie zgody i pozwolenia uda się uzyskać i gmina nie będzie robiła problemów? 

 

Wiem, że gmina przystąpiła do programu światłowodowego dla Dolnego Śląska. Jestem po prostu ciekaw czy od przekazania projektu do biura projektowego Orange do wykonania daleka jeszcze droga?

 

Wiem, że plany pociągnięcia linii już są, także wszystko jest już wytyczone, ewentualna droga zapasowa też. 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

Tak jak piszesz, jest plan i termin, teraz to w gestii Orange jest, takie inwestycje szybciej idą, niż osiedla jedno rodzinne bez wsparcia dewelopera 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

Czy ja wiem, czy deweloper tutaj coś pomaga? Jedyne co to podpisał z Orange umowę że jakiś tam procent oddanych mieszkań będzie podpiętych do światłowodu (wiadomo, Orange musi mieć pewność zwrotu z inwestycji). Myślałem, że ktoś wie z praktyki ile to trwa - czy raczej ciągnie się, czy potrafi być szybko. 

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

@grrigor  jak będzie fundusz i inwestor się podejmnie, to może kwiecień 2021, jak nie będzie parcia na tą inwestycje vs operator, to możesz i kilka lat czekać, najlepiej jak projekt znajdzie się w programie rozwoju dostępu do szybkiego internetu z dofinansowania, operatorzy niechętnie biorą takie inwestycje na swoje barki. 

Jeszcze jedno, czy w okolicy jest światłowod, ile domków jest na osiedlu, bo bez dofinansowania  budowa sieci dla 20 domków zwróci się za 50 chyba lat, gdzie zyski w takim wypadku, każdy chce teraz szybki internet, ale tego bez kasy nikt nie zrobi, co innego duże osiedla gdzie tysiące ludzi jest i szansa zwrotu inwestycji w kilka lat. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

W okolicy światłowodu nie ma. To ma być pierwsza przyłączona nieruchomość i wtedy reszta wsi będzie mogła się swobodnie podpiąć. 

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość realizacji inwestycji światłowodowej

@grrigor  pozostaje cierpliwie czekać, oby ci podłączyli w kwietniu czy czerwcu, szybki internet.