Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Za szybko za wolno?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14016
  • 57673
  • 696

Za szybko za wolno?

@zetzsao  ok. Kabel instalacyjny wydaje się być rozszyty prawidłowo 

Dziwna troszkę jest ta wtyczka od gniazda do modemu..ale się nie czepiam jak działa.

Kabel od puszki do tej szafki na słupie jest typowym kablem rozdzielczym do podwieszek. Pytanie jak jest rozszyty 

Kolejne pytanie jak w tej szafie na słupie wygląda korespondencja do szafy ONU ( centralowej)  widocznej po lewej stronie zdjęcia? Tu bym się dopatrywał powodu występowania błędów 

Warto przekonać technika, żeby sprawdził oba te kable i zmienił na nich pary, które zapewne są zaszumione i puścił spowrotem proces stabilizacji łącza 

Na takim dystansie i przy takich kablach łatwo jest wychwycić miejsce problematyczne dla usługi. To musi działać szybciej, tym bardziej, że dystans mały a kable prawie widoczne gołym okiem 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6075
  • 24848
  • 210

Za szybko za wolno?

Ten niebieski nie wysunął się czasem? Na pewno jest tam dobry kontakt?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 miałem 3 zlecenia, przy 2 i 3 trafił mi się ten sam technik który przed 3 zleceniem stanowczo twierdził że szybciej nie będzie według statusu Orange zajmuje się tym od 6.09 około 9.30 jeszcze nie skończył. Faktycznie był 5.09 około 12 tylko skrócić przewód do skrzynki zewnętrznej nawet nie zaglądał. Za 1 razem pytał się jak się go włącza(modem widoczny na zdjęcie)

 


IMG_20240907_181935.jpg

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@j131 gdy otwierałem gniazdko po skróceniu przewodu przez technika też tak myślałem 


IMG_20240907_183508.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14016
  • 57673
  • 696

Za szybko za wolno?

@zetzsao  modem z tego co się orientuję, go FB2.6, a więc najlepszy...

A technik, cóż. Podziwiam ludzi, którzy mają wiedzę, a chęci i zmysłu monterskiego brak. Ja bym do upadłego szukał miejsca przycinania prędkości, bo nawet jeśli kable są liche, to chociaż by powiedział o co chodzi .

Taki drucik sam możesz podkręcić solidniej. Wystarczy wkrętak krzyżakowy 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 a jak mnie prąd kopnie? Oczywiście żartuje parę włączników czy gniazdek na 230v podłączałem(rzadko pod napięciem co prawda ale zdarzało się) tutaj ta udręka z tym technikiem i jego montażem sprawia że mi się odechciewa tego poprawiać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14016
  • 57673
  • 696

Za szybko za wolno?

@zetzsao  nie kopnie, tam jest około 40V i to stałego..jak odkrecisz wkręt, wkrętakiem owiń gołą żyłę zgodnie z kierunkiem  wkręcania wkręta i nawet nie ma potrzeby dotykania gołej żyły 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 To był żart z tym kopnięciem 🙂

Elektrykę podstawy ogarniam elektronika czarna Magia dla mnie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14016
  • 57673
  • 696

Za szybko za wolno?

@zetzsao  toż to prawie elektryka bardzo niskonapięciowa i filozofia żadna. Dasz radę...warto sprawdzić kontakt przewodu

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

Nadzieja matka głupich jak powiadają, ale technik dzwonił i mówił że znalazł przyczynę. Przewód koło centralki muszą wymienić.
IMG_20240909_151203.jpg