Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Za szybko za wolno?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

światłowód mają w planach bez konkretnego terminu,co do instalacji- mam z 5-6m do zewnętrznej skrzynki dał telefonu wcześniej nie miałem także przewód jest nowy. Do "centralki" mam niecałe 300m w linii prostej ale po przewodzie wychodzi ponad 400m według pana z Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5948
  • 24187
  • 203

Za szybko za wolno?

@zetzsao 

Skoro przyłącze do lokalu jest nowe, zrobione specjalnie pod tę usługę, przez "pana z Orange", to lepiej nie będzie. Wszystko co koledzy napisali powyżej to prawda: w tej technologii teoretycznie mógłbyś wyciągnąć więcej na download, ale umowę masz "do", a więc jest zgodnie z umową, nic że w dolnych granicach technologii: jeszcze odrobinę wolniej i VDSL by się nie zapięło (i miałbyś najwyżej ADSL, "do" 20/1, tak jak miałeś "na początku). Błędów za dużo nie ma, więc może byłaby jakaś szansa że się to zapnie lepiej - zawsze możesz próbować poprosić o to co zasugerował @impetiginisatio, żeby ci zresetowali DLM. Dopiero po takim zabiegu będzie widać czy jest jakiś potencjał. Tak na wszelki wypadek zapytam: czy czasem nie wyłączasz modemu jak nie używasz internetu? W tego typu łączach takie działanie jest błedem i prowadzi właśnie do patologicznie niskiej stabilizacji, więc jeśli coś takiego robisz, to przestań i poproś o ten reset.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@j131  modem włączony cały czas, parę razy był odłączany bo musiał być. Tak to proszę o reset.

Pytanie czy zmiana z adsl na vdsl wymaga zajrzenia do skrzynki zewnętrznej czy wystarczy komputer i zmiana parametrów? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5948
  • 24187
  • 203

Za szybko za wolno?

Masz VDSL, nic nie zmieniaj. Zmiana wymaga przełączenia/przekonfigurowania od strony operatora. Nie sugeruj się "skrzynkami", urządzenia mogą być (i pewnie są) zupełnie gdzie indziej niż ci się wydaje. Skoro modem nie był notorycznie wyłączany, to raczej reset DLM nic nie da, poza częstszymi zerwaniami połączenia, przez jakiś czas. Jeśli w ogóle uda Ci się kogoś namówić na ten reset - masz parametry zgodne z umową, nie ma podstaw do reklamacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57014
  • 684

Za szybko za wolno?

@zetzsao masz już profil VDSL, więc nie ma co zmieniać. Teraz walka będzie o parametry linii, które determinują prędkość połączenia z centralą 

Poproś na infolinii o włączenie opcji dostosowywania prędkości usługi do jakości linii. Nazywa się to stabilizacja łącza i robi się to na kreowaniu usług.

Tylko to pokaże ile da rade pociągnąć Twoje łącze 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 @j131 

Wybaczcie za źle sformułowanie pytanie wcześniej ja nie chcę nic zmieniać tylko dowiedzieć się czy zmiana z adsl na vdsl wymagała zajrzenia do skrzynki zewnętrznej przez technika czy tylko zmiany parametrów kogoś za biurkiem. Również tego czy jest jakaś zależność między pobieraniem a wysyłaniem w tej technologii czy przy takim pobieraniu 25mb wysyłanie 8mb jest ok czy powinno być niższe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57014
  • 684

Za szybko za wolno?

@zetzsao  zmiana technologii wymaga obecności technika na centrali. Tam albo zmienia port, a jeśli nie trzeba, to tylko wydaje polecenie do zmian w kreowaniu usługi.

Upload i download pracują w innych pasmach, a więc mogą być niesymetryczne według parametrów wyjściowych usługi 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 
IMG_20240906_185851.jpg

Jutro wyśle dalszą część lini


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57014
  • 684

Za szybko za wolno?

@zetzsao  ok. Dopatrzyłem się błędów na łączu w screenie z modemu. Jak na 4godziny, to 30 błędów to troszkę dużo. To może być powodem obcinania prędkości. Pokaż ją wygląda gniazdko w domu w środku. Szczególnie chodzi mi o parowanie żył w kablu z zewnątrz. Jeśli to dwuspadowy kabel, to powinien mieć sygnał po konkretnych kolorach żył 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 46
  • 0

Za szybko za wolno?

@agat13 @marder @  przy 1 instalacji technik zostawił nadto z 6-8m przewodu, ostatnio przy zgłoszeniu technik to poprawił jak widać na zdjęciu. Sprawdziłem w googlemap pieszo mam 210m do tej centrali po kablu 350m(pomiar w geoportalu zrobiony) oczywiście to szacunkowa wartość przyjmę wartość max 400m


Screenshot_2024-09-07-17-29-57-59_3d9111e2d3171bf4882369f490c087b4.pngIMG_20240907_153841.jpgIMG20240906185248.jpg