Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wniosek o budowę światłowodu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wniosek o budowę światłowodu

Hej, 

Trochę odgrzewam teamt, lecz specjalnie się musiałem zarejestrować aby to napisać. 
@ketrasaArtur 
Niestety poniższe stwierdzenie jest dalekie od prawdy: 

"Co do światłowodu, jeżeli Twój adres jest uwzględniony i projekt realizowany,  programu POPC, to jak najbardziej będzie internet światłowodowy."

Otóż nasz dom był w projekcie POPC i kompletnie nie został podłączony... Inea zarządza tym światłowodem w okolicy, lecz nadal nic nie zostało zrobione z ich strony aby nas podłączyć. 
Temat nie jest świeży, ponieważ ja już od 3 lat uganiam się za tym aby ktoś podłączył światłowód.
W 2019 z tego co teraz kojarzę już światłowód był położony, na stronie UKE widnieje opis, że do 2020-09-30 mój dom będzie podłączony i tak mnie zapewniano na infolinii. Cały czas twierdzono mi, że jak skończą się testy i światłowód zostanie odebrany to zaczną przyłączać ludzi... niestety to była bujda, ponieważ ludzie do światłowodu byli podłączeni dużo wcześniej i mogli z niego korzystać. 
Później po tym terminie słyszałem już tylko jedynie, że ktoś z góry stwierdził, iż nie będą przyłączać naszego domu, mimo iż na tej drodze są 3 domy, pierwszy 100m od światłowodu, a nasz ostatni max 250m od światłowodu. 
Ostatnio na stronie POPC gdzie też jest mapa, nasz dom znikł z mapy wraz z statusem "W realizacji"... na UKE nadal widnieje, ale co to da... 

Orange nadal się tłumaczy, że to światłowód Inei i nic nie zrobią. Mimo, że wysłaliśmy 3 (z tych 3 domów) ankiety o światłowód...  

Ten projekt i zapewnienia operatorów to jedna wielka ściema aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z UE przy jak najmniejszym nakładzie pracy z ich strony. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wniosek o budowę światłowodu

@NsKi Napisz na adres korespondencyjny Orange 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

pismo z wnioskiem o dorejonizowanie budynków.....w ramach dogęszczania i wykonywania instalacji FTTH po zakończeniu projektu POPC w ramach dostępnych rezerw przyłączeniowych.

To jedynie słuszna droga jak "spadłeś" z POPC


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wniosek o budowę światłowodu

@agat13 

Hej, 

Zrobiłem to już 2 tygodnie temu wraz z wszystkimi sąsiadami i czekam na więcej informacji. 
Jaki jest okres ochrony światłowodu ? 2 lata ? Lecz od początku budowy czy od oddania (data widniejąca w UKE)? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wniosek o budowę światłowodu

@NsKi To bywa różnie. Widziałem instalacje tuż po zakończeniu i zamknięciu projektu POPC. Nawet tu były takie opisy, że dodano adresy do POPC 🙂 lub tuż po...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wniosek o budowę światłowodu

@agat13

Oby udało się zrealizować podłączenie domu, po 3 latach szukania kogoś to jest ostatnia deska ratunku...

Na infolinii trafiłem na miłego Pana, powiedział, że pomoże i wyśle wizytówkę... Miałem spytać jeszcze raz o godność, ale coś zerwało połączenie... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wniosek o budowę światłowodu

@NsKi Jeśli to budowała Inea to musisz pisać do nich. Orange nic do tego nie ma i nic Ci nie pomoże jeśli brakuje 250m dosyłu. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Wniosek o budowę światłowodu


@agat13napisał(-a)

@NsKi Napisz na adres korespondencyjny Orange 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

pismo z wnioskiem o dorejonizowanie budynków.....w ramach dogęszczania i wykonywania instalacji FTTH po zakończeniu projektu POPC w ramach dostępnych rezerw przyłączeniowych.

To jedynie słuszna droga jak "spadłeś" z POPC


jezeli to sieć inea to można sobie pisać
jedynie możesz wnioskować o komercyjne przyłączenie. dostaniesz wycene jezeli okaze sie ze sa warunki techniczne na podlączenie.



Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wniosek o budowę światłowodu

Tak jak pisze @PARANOJA 

Niestety do Orange nie ma co pisać jeśli na tym terenie jest Inea. Tylko i wyłącznie Inea, ale szanse marne, albo podłączenie komercyjne. Zazwyczaj wychodzi kikanaście tysięcy złotych.