Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w moja lokalizacja?

Piszę w sprawie światłowodu Orange w lokalizacji miasto powiatowe SIEMIATYCZE, 17-300 Siemiatycze, woj.podlaskie.
Jestem abonentem Orange długo i posiadam tylko obecnie od iluś lat neostrada do 10 Mb/s.
U mnie w bloku w piwnicy są trzy skrzynki trzech operatorów DIPOL TELEWIZJA KABLOWA BIAŁYSTOK, KOBA Białystok- kablówka oraz Orange.
Z czego DIPOL TKB oraz KOBA mają dociągnięty światłowód i działa już ileś lat, a w Orange tylko cały czas bez zmiany neostrada do 10 Mb/s. Te lokalne kablówki mają również łącza w całym woj.podlaskim i regionie u mnie, w tym w Białymstoku i.t.p
Chciałem więc się spytać jak z inwestycjami w podanym regionie w woj, podlaskim i kiedy ten światłowód Orange pojawi w końcu w podanej lokalizacji?
I czy nie możecie dajmy podpisać jakaś umowa z DIPOL TKB lub KOBA Białystok na korzystanie z ich łącza i żeby oni również podłączali abonentów Orange pod swoje łącza, wtedy nie trzeba by było robić u mnie żadne inwestycje, kłaść niepotrzebne kable, bo to jest u nich dociągnięte u mnie w blok.
Lub, żeby do wasza skrzynka u mnie w blok podłączyli ten światłowód.
Proszę pilnie o pomoc w tej sprawie i odpowiedzi. Dziękuję z góry.

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

@Henryk12 podpisz umowę z alternatywnym operatorem niż będziesz czekał na światłowód od Orange. Ponieważ w Siemiatyczach jest już kilku operatorów światłowodowych, wątpię aby Orange podjął się inwestycji. Szkoda czekać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

Po 1. Czytałeś regulamin? Wyraźnie pisze ze jest to forum samopomocowe więc... A ton pytania sugeruje ze pytasz Orange a oni tu nie odpowiadają.

Po 2.jesli masz alternatywę w postaci 2 światłowodów od innych ISP to bierz od nich a nie czekaj bo się nie doczekasz. Prawdopodobnie Orange nie opłaca się ciągnąć swojego światłowódu i tyle.

A co do oferty BSA tu też Orange nie koniecznie się opłaca im. A od strony klienta wiele się taki światłowód nie różni.

Anonim

Nie dotyczy

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

@Henryk12  możesz listownie do Orange napisać, ale skoro tam tylu już operatorów jest, to wątpliwe by Orange swoją sieć budował, niestety na lokalnych sieciach nie będzie Orange świadczył usług.

 

Adres do korespondencji:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 3496-100 Skierniewice


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

@Henryk12  nie rozumiem, co Ty się tak tego Orange uczepiłeś 🤔, bierz światłowód od Dipol lub Koba do tego tv kablową i nie będzie problemów (ja przynajmniej bym tak zrobił).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

@slav72  ja tak właśnie zrobiłem. W oczekiwaniu na Orange  Zamówiłem 150Mb/ sek od lokalnego dostawcy ftth i mam komfort. Starą neo 10 obsługuje SAT póki mam umowę  i tyle...

Grunt to wygoda 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

Dziękuję za pomoc, zrobię jak opisane, pozdrawiam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Gdzie zgłaszać zapytania o światłowód w Siemiatyczach, woj. podlaskie?

@Henryk12 już dawno trzeba było zrobić. Z tego co widziałem, to w Siemiatyczach już kilka lat są lokalni dostawcy internetu na światłowodzie. Przeanalizuj, czy nie lepiej zapłacić kary za internet Orange i na to konto podłączyć światłowód. Ja zapłaciłem karę po podłączeniu światłowodu. Taniej wyszło niż utrzymywanie usługi, z której nie korzystałem.