Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

Mam pytanie - czy przed instalacją internetu (niezależnie czy jest to neo czy FTTH) istnieje możliwość umówienia się na "wizję lokalną" czyli omówienie szczegółów technicznych przed jej wykonaniem?

Jak ma się to w przypadku FTTH BSA - czy to zależy od umów międzyoperatorskich czy też nie wykonuje się tego ?

Czym innym jest kwestia przyłącza FX a czym innym ETH i co w takiej sytuacji, jeśli ktoś potrzebuje to wcześniej omówić z fachowcem ?

 

podziękował 🙂

33 ODPOW. 33

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@pablus Z tego, co słyszałem kiedyś były zakusy do stworzenia takiej usługi (pomysły na...), ale ze względu na koszty (wizyta Partnera technicznego przecież kosztuje) zrezygnowano z tej opcji. Jest ogólna informacja o przebiegu instalacji (kabel wprowadzany z zewnątrz w rurce pod podłogą-o ile istnieje takowa, bądź przewiert w ścianie wejściowej do lokalu, ułożenie kabla FTTH po wierzchu, bądź w rurkach pod podłogą, instalacja gniazda, dodatkowej sieci LAN dla multiroomu itp.). Każdy lokal jest inny i wymagania abonentów również. byłoby sprawa idealną zastosowanie wizyty przedinstalacyjnej, ale to na razie nierealne. Dlatego tak wiele wizyt monterskich powtórnych. Monter idzie na instalacje, pokazuje i wyjaśnia przebieg kabla i czynności do wykonania tego niezbędne, po czym słyszy: "a, to ja nie zadawłem/łam sobie sprawy, że będą dziury w ścianie....to ja się zastanowię"...i co ma zrobić? Daje wynik instalacji negatywny. Nie słyszałem, aby ktoś z BSA miał inne zwyczaje, choć może gdzieś w kraju....

Instalacje po RF i eth (tzw wyniesione) sa realizowane ad hoc, po stwierdzeniu przez montera braku możliwości dostarczenia pełnego FTTH do lokalu. Mają odpowiednie urządzenia i instalują je na zewnątrz lokalu i przy modemie. Trzeba pamiętać, że np. RF ma ograniczenia prędkości usługi do 300Mb/sek , a przy eth konieczny jest zewnętrzny ONT.

Mam nadzieję, że wjaśniłem 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

Nie rozumiem sensu pytanie. Nawet jak podpiszesz umowę na internet z Orange/operatorem alternatywnym, to technik przyjeżdża i robi wizję lokalną. Cały czas można się wycofać przed instalacją. Jaki jest sens/wartość dodana od tego co jest teraz?

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.


@pablusnapisał(-a)

Mam pytanie - czy przed instalacją internetu (niezależnie czy jest to neo czy FTTH) istnieje możliwość umówienia się na "wizję lokalną" czyli omówienie szczegółów technicznych przed jej 🙂


Nie. Wszystko ustalasz w momencie przybycia montera. Przed laty robiłem setki instalacji i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło że ktoś zrezygnował z telefonu/internetu bo trzeba ścianę przewiercić, albo prowadzić po niej kabel.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@marder Przed laty, to wizyta montera to było święto w rodzinie...Teraz czasy...nie, ludzie!!! się zmienili. Ja śledzę instalacje obecnie i wierz mi, że monterzy chodzą jak kołowaci...taka jest decyzyjność u abonentów. Im lepiej wyszykowane mieszkanie, tym więcej problemów...bo przecież przed remontem kto myślał o instalacji LAN czy choćby wejścia do lokalu rurką?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

Domyślam się. Jeden z drugim łaskę robi że montera wpuści do domu. Jak nie pomyślał przed remontem mieszkania, czy budową domu to zawsze pozostaje mu sieć bezprzewodowa 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@marder ...i pytania na NO 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

tu się nie do końca zgodzę. Wiele osób nie godzi się na nowy przewiert lub kombinują przewiert w takich miejscach, że nikt normalny by nie pomyślał 😛

a już najgorsze jest jak ktoś miał np internet w technologii HFC i teraz ma mieć włókno i jest zdziwiony, że trzeba nowy kabel ciągnąć. @marder mam doświadczenia zgoła inne od Ciebie...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@pablus Orange stosowała kiedyś przystawki do wykonania "ostatniej mili" po kablu koncentrycznym, ale tylko do prędkości 300Mb./sek i abonenci decydowali się na użycie tej technologii wybierając mniejszą opcje prędkości bez układania dodatkowego kabla FTTH. Nie wiem czy teraz jeszcze tego używają...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.


@pablusnapisał(-a)

tu się nie do końca zgodzę. Wiele osób nie godzi się na nowy przewiert lub kombinują przewiert w takich miejscach, że nikt normalny by nie pomyślał 😛

a już najgorsze jest jak ktoś miał np internet w technologii HFC i teraz ma mieć włókno i jest zdziwiony, że trzeba nowy kabel ciągnąć. @marder mam doświadczenia zgoła inne od Ciebie...

 


Sieci kablowe często tak mają. Sam osobiście mam koncentryk w domu a do bloku idzie światłowód. Ale wymiana kabla na inny to nie jest problem chyba że ktoś go zamurował albo pochował za jakimiś regibsami. To jednak nie wina montera. A jeśli cały blok był wykonany w takiej technologii to raczej stosuje się konwertery a nie ciągnie na siłę światłowód do mieszkania. Dużo też jest bloków ze skrętką albo całkiem stare jak mój gdzie jest tylko dyt.