Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Program POPC2 miał zlikwidować białe plamy na naszym przedmieściu. Niestety, z niezrozumiałych pod sposób stworzył nowe, zostawiając setki domów bez dostępu do szybkiego internetu i - podobnie jak wielu z tego forum - bez nadziei na zmianę tego stanu rzeczy w dającej się przewidzieć przyszłości.

Właśnie się dowiedziałem, że władze dzielnicy interweniują w tej sprawie w Orange. Piszcie, ciśnijcie,a  zostanie podłączone!
Tu info o interwencji władz dzielnicy:
https://www.facebook.com/UrzadWawer/posts/4801810926528035 

58 ODPOW. 58

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

To tylko polityka by dogryzać na jedną z partii politycznych. Słabe to.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

@Piotrekk85 Więc jedyna szansa w naciskach medialnych i.. 

Orange się złamie po to, aby szum się nie podnosił? To byłoby dopiero działaniem precedensowym. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Moim zdaniem Orange nie powinno zaczynać od Warszawy. Są inne bardziej wykluczone miejsca w kraju.

 

______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Tym bardziej że większość adresów jest wykluczonych w Wawrze przez to że są w zasięgu innych operatorów. Tylko mało komu chce płacić wysokie opłaty i aktywację.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Ale nie każdy operator ma w ofercie net+tv+tel.stacjo

Sprawa brakujących adresów w popc z Wawra już parę razy była tutaj poruszana i wygląda na to, że będzie wracać (pomijam kwestię nowych budynków)...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

@Piotrekk85 Ten sam problem jest np w mojej miejscowości. Ja mam FTTH 200m od domu. OA. Nie chce jednak się przyłączyć że względu na POPC w którym jestem wyróżniony, oraz wysokie opłaty za instalację  i użytkowanie np 100Mb łącza. Orange zrobiło w drugiej części osiedla FTTH mimo OA na słupach obok...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

@Piotrekk85 Przecież wszyscy wiemy, że duże aglomeracje robi się najłatwiej i najszybciej, bo mają już podbudowę, istniejące obiekty (np. wykonane w ramach akcji "FTTH dla szkół") i duże skupiska klientów. Po co ciągnąć kilometrami na obszary słabo zaludnione i układać kanalizację?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

1) w wawie jest kilka innych firm niż Orange, które jakby zsumować zasięgi - oferują internet w całej dzielnicy Wawer -> warto ciągnąć tam gdzie nie ma innych firm
2) wzmożona aktywność na NO jest wynikiem tylko akcji wiralowej
3) nie wiem co przyniesienie akcja "cała Polska pisze do rzecznika przez dzieci"

Trzeba wypośrodkować wszystkie inwestycje. Na dniach rusza Fundusz Szerokopasmowy i gminy będą mogły wnioskować o środki. A wykluczonych terenów jest wiele.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Do Piotrekk85:

A dlaczego Wawer miałby zostać wykluczony z POPC? Bo na przedmieściu stolicy? Moja część dzielnicy to taka sama wieś, jak wiele innych na Mazowszu. Z tą różnicą, że marszałek Struzik zdążył tam wyasfaltować drogi, a moja ulica tonie w błocie po pas po każdym deszczu. Telefony zakładaliśmy ćwierć wieku temu na własny koszt - składając się na komitet telefonizacyjny dofinansowujący TPSA, czyli dzisiejszy Orange Polska. Nie rozumiem, dlaczego miałbym być pomijany tylko dlatego, że na horyzoncie widzę pałac kultury i nauki. Z tymi operatorami alternatywnymi od światłowodu to półprawda, czyli fałsz. Sprawdzałem - nie jestem w zasięgu żadnego. Natomiast zasięg np. takiego Italnetu w Wawrze w dużym stopniu pokrywa się z zasięgiem POPC2. Mój dom się - w przeciwieństwie do bezpośredniego sąsiada - nie załapał się na POPC2 z powodu kretyńskich zasad kwalifikacji. Okazało się, że jestem w kwadracie 250 x 250 m, gdzie udział łączy >30 Mb/s wynosi ciut ponad 7%, a kwalifikowano te budynki, gdzie było <5%. Przy tutejszej gęstości zabudowy oznacza to, że wystarczył jeden jedyny dom z takim łączem w moim kwadracie, by reszta została wystawiona do wiatru. Zakwalifikowano natomiast do podłączenia światłowodu odłączoną od prądu ruderę za moim płotem, w której od ponad 10 lat nikt nie mieszka. Po nic pociągną tam 100 m światłowodu. Zasady kwalifikacji adresów do POPC2 to totalna fuszerka i niegospodarność, przepalanie pieniędzy europejskich podatników. Mam nadzieję, że się nimi Bruksela zainteresuje.