Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Do POPC zaliczają się następujące punkty adresowe, które na dzień tworzenia inwentaryzacji nie mają internetu z prędkością min. 30Mbps (wliczając wszystkie media transmisyjne kablowe i naziemne radiowe z wyłączenie telefonii komórkowej) i nie było planów na 3 lata do przodu. Operatorów na rynku mamy koło 150.

Warto sprawdzić, że sporo lokalnych firm oferuje podłączenie w Wawrze, w sytuacji, gdy klient płaci za projekt, wszystkie opłaty skarbowe i realne koszty. W okolicy też jest UPC, Vectra z ogólnopolskich graczy.

POPC z perspektywy unijnej jest zaburzeniem konkurencji. Powinno być robione tam, gdzie inne firmy nie chcą inwestować. Polecam naprawdę pisać do Brukseli - znając mentalność unijnych urzędników - mogą jeszcze kazać ściągać obecną infrastrukturę, jeśli dubluje się z innymi sieciami.

Więcej niż 2/3 punktów adresowych w Polsce jest ciągle białymi plamami. Trzeba zaczekać na swoją kolej.

Moim zdaniem, jeśli Orange ulegnie w Warszawie, to straty wizerunkowe poniesie w całej Polsce. Już i tak są duże, bo mieszkańcy stolicy mają promocję i płacą o 1/4 mniej niż reszta Polski.

W pierszym wpisie na forum podałeś, adres Zwoleńska 100 - mam nadzieję, że mieszkasz w tej okolicy. Orange jeszcze nie ukończyło w pełni tam projektu i okolicach. Może akurat Twój adres jest w puli dodatkowej.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

@Piotrekk85 Przyznam rację, że takie działanie w Brukseli narobi więcej szkód niż pożytku. Zamieszanie i sensacja nikomu nie potrzebna , ale precedens też nie jest wskazany...tak źle i tak niedobrze


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Piotrze, Wawer to też moja dzielnica i potwierdzam to co chciał przekazać @qszyhu - tu patologia goni patologię (to opowieść na inne miejsce i czas), a to że ludzie tu mieszkający mają meldunek warszawski,  to tylko litery w papierach. Wspomniałeś o UPC i Vectrze. Przypominam że tu jest Warszawa i obaj ci operatorzy świadczą usługi w blokach, gdzie wystarczy podciągnąć kabel i wpiąć się do szafy w piwnicy (co ciekawe w Falenicy (dzielnica Wawra) znam jedno takie nowsze osiedle gdzie w eterze jest pełno sieci o nazwie UPC...). Cały Wawer to w zasadzie głównie zabudowa jednorodzinna gdzie żaden z w/w operatorów nic nie dociągnie. Zatem albo OA z opłatami instalacyjnymi (obaj wrzucaliśmy ten sam link z telepolis o samodzielnym podciągnięciu światełka w szczecinie z upc, więc koszty są jakie są) albo orange, które świadczy usługi na miedzi, czyli do 80mbit jeśli ktoś ma centralę za płotem. Ja mogę mieć max 10 bo linia jest tak słaba że 20 nie uciągnie, co nie przeszkadza aby UKE uznał to jako 20. Jeśli ktoś mieszka tu ileś lat, zgłaszał w orange że chce światłowód, a następnie widzi, że jest podpinana druga strona ulicy a jego nie ma w planach to ma prawo czuć się sfrustrowany. Proszę, okaż ciut więcej empatii, a dzięki temu unikniemy bezproduktywnych dyskusji w udowadnianu swoich racji.

ps. Ostanio w Wawrze była zmiana koalicji rządzącej dzielnicą więc sporo wskazuje, że takie spotkanie to tylko gest pod publiczkę i jako taki nie powinien mieć żadnego realnego wpływu, ale tu jest Wawer i kto wie czy się jakiemuś radnemu coś nie włączy... Osobiście uważam, że takie spotkanie miałoby sens aby operator przedstawił czego mu brakuje a co może zrobić dzielnica, aby budowa światłowodów miała ręce i nogi na swoich miejscach...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Ja jestem zdania, skoro każdy ma tak wszystko gdzieś w tym projekcie, UKE, CPPC oraz Samorząd ma gdzieś, błędy jakie narobili, to niech i nawet demontują tą infrastrukturę, sam beneficjent projektu też się tym nie interesuje  i nie odpowiada klientom, to będą mieli

Jak kuba bogu, tak bóg kubie

mail już wysłany do KE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Nie będę licytował się kto ma więcej empatii. Postulaty zgłaszane na FB podłączenia całego osiedla w tym roku lub następnym najprawdopodobniej wiążą się z wykluczeniem innych adresów z podłączenia światłowodu. Darujmy sobie populistyczne sformułowania, że operatorzy to studnia bez dna. Orange na najwyższy CAPEX (wydatki inwestycyjne) spośród wszystkich operatorów i niedługo kurs akcji poleci w dół bo CAPEX jest za duży i tak. Jeśli nie zmieni się prawa i nie będzie wsparcia państwa/ue, to trzeba uzbroić się w cierpliwość. POPC to dopiero pierwszy duży fundusz. Niebawem rusza krajowy fundusz szerokopasmowy. Jak będzie nowy budżet UE, to będzie nowe wsparcie unijne.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy


@qszyhunapisał(-a)

Właśnie się dowiedziałem, że władze dzielnicy interweniują w tej sprawie w Orange. Piszcie, ciśnijcie,a  zostanie podłączone!
Tu info o interwencji władz dzielnicy:
https://www.facebook.com/UrzadWawer/posts/4801810926528035 


Takich Wawrów w Polsce są setki. Jakby Orange tak się przychylał do każdej prośby to by już dawno zbankrutował. To jest biznes a w biznesie nie ma sentymentów. Domki jednorodzinne od początku dla pomarańczowych miały najniższy priorytet. Jeśli będą robione to na samym końcu kiedy nasyci się cała infrastruktura w miastach z zabudową wielorodzinną. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Marder - Właśnie dałeś mocny argument za dotowaniem przez UE szybkiego internetu na przedmieściach. Skoro już się to robi, należy robić dobrze i nie zostawiać wtórnych białych plam. Kryteria przydziału adresów w POPC są złe, należy je zmodyfikować i naprawić błędne decyzje. Jeśli termometr lekarski nagminnie źle wskazuje temperaturę, należy go wymienić, a nie tłumaczyć pacjentowi z gorączką, że leczenie mu się nie należy, bo taki jest wynik pomiaru


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Okej, ale obecne plany zostały ustalone jakieś 5 lat temu. Teraz jest finał. Więc pytanie kogo trzeba skreślić z planów by podłączyć innych? Darujmy sobie populistyczne teksty by podłączać wszystkich.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Piotrekk85 Starczy dla wielu jeśli nie będzie się podłączać ruder jak Zwoleńska 100 i tych, którzy nie chcą światłowodu - jest co najmniej jeden taki adres przy mojej ulicy. Ja chcę, ale nie mogą dostać łącza, sąsiedzi mogą, ale nie chcą. Więc w czym problem? To nie są argumenty populistyczne tylko czysty pragmatyzm 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Warszawie Wawrze interweniują władze dzielnicy

Argumenty prezentowane przez niektórych na facebooku dot Wawra są populistyczne. Zakładacie, że Orange ma jakieś środki (m.in. finansowe, logistyczne, administracyjne), których nie wykorzystuje i może podłączyć Waszą dzielnicę w krótkim czasie. Wg mojej wiedzy Orange ma już plany na większość przyszłego roku zrobione więc aby zrobić gdzieś poza obecnym planem - trzeba przesunąć z czegoś innego. Tego się nie planuje z dnia na dzień.